افتتاح ۴۷ پروژه حوزه سلامت گیلان تا پایان سال جاری|تجهیز اغلب بیمارستان‌ها به دستگاه CT اسکن

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در شورای سلامت شهرستان صومعه سرا با اشاره به افتتاح ۴۷ پروژه تا پایان سال جاری، توسعه همه جانبه و رشد قابل توجه امکانات در حوزه سلامت استان را نتیجه پیگیری مطالبه گرایانه و عدالت محور دانست.

گیلان صدر: ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در شورای سلامت شهرستان صومعه سرا با اشاره به اینکه دانشگاه، مشکلات و چالش های عدیده ای را پشت سر گذاشته است، اظهار کرد: وجود طرح های نیمه تمام عمرانی در شهرستان ها، بدهکاری بالای دانشگاه به شرکت های مختلف دارویی و بدهی های پرسنلی از جمله مشکلات دانشگاه در دو سال گذشته بود.

وی با بیان اینکه برای عبور از چالش ها از تمامی ظرفیت ها بهره گرفته ایم، افزود: علاوه بر وزارت بهداشت سازمان ها و نهادهایی چون سازمان برنامه و بودجه، سپاه و ارتش نیز یاری گر حوزه سلامت استان بوده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نتیجه تعامل و همگرایی را افتتاح و بهره برداری از پروژه های عام المنفعه برشمرد و تصریح کرد: تنها یکی از مزیت های پیگیری این عملکرد تعامل مدارانه، افتتاح ۳۲ پروژه بزرگ با اعتبار حدود ۵۰۰ میلیارد تومان در سفر اخیر وزیر بهداشت به گیلان بود.

دکتر سالاری با بیان اینکه تلاش های دانشگاه جهت توسعه زیرساخت‌های حوزه سلامت ادامه دارد، خاطرنشان کرد: تا پایان سال جاری ۴۷ پروژه بهداشتی درمانی با اعتبار قریب به ۴۰۰ میلیارد تومان افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به نگاه عدالت محور دانشگاه در حفظ و ارتقای سطح کمی و کیفی زیرساخت ها در شهرستان ها، بیان کرد: ۸۵۰ قلم تجهیزات پزشکی به صورت یکجا در بین شهرستان های استان توزیع شده است که در این راستا اغلب بیمارستان‌های استان به دستگاه CT اسکن مجهز شده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان پیگیری و ممارست در مطالبه گری را نتیجه بخش توصیف کرد و اذعان داشت: توسعه همه جانبه و رشد قابل توجه امکانات و استعدادها در بخش های مختلف حوزه سلامت استان نتیجه پیگیری مطالبه گرایانه و عدالت محور بوده است.

دکتر سالاری با مروری بر عملکرد بیمارستان امام خمینی (ره) و شبکه بهداشت و درمان صومعه سرا اظهار داشت: علیرغم اینکه این بیمارستان و شبکه طی یک سال درآمدی حدود ۱۸ میلیارد تومان داشته اما دانشگاه در مدت مشابه ۴۰ میلیارد تومان برای ارایه خدمات درمانی در این شهرستان در حوزه سلامت هزینه کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به مطالبات پزشکان خانواده و نیازمندی شهرستان ها به نوسازی ناوگان آمبولانس، گفت: تأمین اعتبار جهت پرداخت مطالبات پزشکان خانواده شهری و همچنین نوسازی آمبولانس در شهرستانهایی نظیر صومعه‌سرا نیازمند پیگیری نمایندگان مجلس است.

دکتر سید کاظم دلخوش، نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست از اقدامات مجاهدانه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در فراهم کردن زیرساخت‌های بهداشت و درمان تقدیر کرد.

دکتر دلخوش با اشاره به برخی از اقدامات دانشگاه در صومعه سرا از جمله CT اسکن، افزود: دانشگاه علوم پزشکی گیلان دو طرح عمرانی احداث کلینیک و اورژانس را نیز در این شهرستان دارد که لازم هست در بهره برداری آن تسریع شود.

در حاشیه این نشست، رئیس دانشگاه ضمن بازدید از کلینیک تخصصی و بخش اورژانس بیمارستان، بر حضور سه شیفته پیمانکاران جهت اتمام پروژه در موعد مقرر تاکید کرد.

گفتنی است؛ شورای سلامت شهرستان صومعه سرا عصر امروز- یکشنبه با حضور دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، دکتر سیدکاظم دلخوش، نماینده صومعه سرا در مجلس، سید جلال سید محمدی، فرماندار شهرستان و جمعی از معاونان و مسوولان دانشگاهی و شهرستانی برگزار شد و در پایان معاونان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پی افزایش قابل توجه بیماران کرونا در شهرستان از بخشهای مختلف بیمارستان و مراکز واکسیناسیون بازدید کر

نوشته مشابه

جزییات ثبت نام وام ناباروری اعلام شد

جزییات ثبت نام وام ناباروری اعلام شد

رئیس بنیاد ۱۵ خرداد با اعلام زمان ثبت نام جدید دریافت تسهیلات ناباروری عنوان کرد: تا تیرماه سال جاری ثبت نام‌های فعلی را ساماندهی می‌کنیم و در انتهای تیرماه ثبت نام‌های جدید انجام خواهد شد. گیلان صدر: حمیدرضا علیان زادگان، رئیس بنیاد ۱۵ خرداد در گفتگو با خبرنگار رفاه و...

افزایش همکاری دانشگاه گیلان و سازمان منطقه آزاد انزلی

افزایش همکاری دانشگاه گیلان و سازمان منطقه آزاد انزلی

 دکتر فرید نجفی رییس دانشگاه گیلان به همراه جمعی از معاونین و مدیران آن مجموعه با مهندس علی اوسط اکبری مقدم رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی دیدار و پیرامون توسعه همکاری های دو جانبه تبادل نظر کردند. گیلان صدر: مهندس اکبری مقدم در این نشست با...

رایزنی برای تخصیص سهمیه سوخت

رایزنی برای تخصیص سهمیه سوخت

نشست هم اندیشی محمدتقی مهدیزاده مدیرعامل و جمعی از معاونین و مدیران شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان با هیئت رئیسه و اعضای انجمن به همراه مدیران ارشد واحدهای صنعتی و تولیدی استان برای گذر از پیک تابستان برگزار شد. گیلان صدر: محمدتقی مهدیزاده مدیرعامل شرکت توزیع برق استان، ضمن...

انتقاد از بودجه بندی شورای شهر رشت در سنوات گذشته

انتقاد از بودجه بندی شورای شهر رشت در سنوات گذشته

جلسه بررسی برنامه ۵ ساله راهبردی و عملیاتی شهر و شهرداری در سال ۱۴۰۱ در کمیسیون بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر رشت به ریاست شمس شفیعی برگزار شد. به گزارش گیلان صدر و به نقل از گیل ابراز: رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر رشت گفت: تفریغ بودجه، محک...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.