الزام فرمانداران به رصد منظم ساخت و سازهای غیرمجاز و اجرای فوری احکام ماده ۹۹ و ۱۰۰

استاندار گیلان گفت: لازم است حضور میدانی فرمانداران برای بازدید از پروژه‌های عمرانی، تولیدی و اقتصادی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی افزایش یابد و نظارت و رصد مستمر بازار کالا بویژه کالاهای اساسی، اقدام و از هرگونه رشد غیرمتعارف قیمت‌ها جلوگیری شود.

گیلان صدر:ارسلان زارع، استاندار گیلان در نشست با فرمانداران، تکریم ارباب رجوع، خدمت‌رسانی به مردم و صیانت از حقوق شهروندی را مورد تأکید قرار داد و گفت: باید بسترسازی‌های لازم برای افزایش اعتماد و سرمایه اجتماعی صورت گرفته و خدمتگزاری به مردم به عنوان یک اصل مورد توجه باشد و لحظه‌ای، از گره گشایی امور مردم غفلت نشود.

وی ارتباط با بدنه فعال اجتماعی را موضوعی مهم خواند و افزود: ملاقات‌های چهره به چهره، دیدار با احزاب و گروه‌های سیاسی و افراد ذی نفوذ، شوراهای اسلامی و همچنین سازمان‌های مردم نهاد به طور منظم انجام شود.

استاندار گیلان ادامه داد: همچنان بر تقویت گفتمان وحدت، همدلی، انسجام و وفاق تأکید دارم و باید تقویت امنیت و آرامش اجتماعی در جامعه پیوسته مورد توجه باشد.

وی اظهار داشت: باید برای امیدبخشی در راستای نشاط سیاسی و بهره گیری از ظرفیت گروه‌های مرجع، معتمدین و چهره‌های سیاسی در راستای امیدافزایی و اقناع‌سازی افکار عمومی برنامه ریزی صورت گیرد.

وی با یادآوری در پیش بودن مهمترین رویداد سیاسی و اجتماعی که سال آینده انجام می‌شود، گفت: برگزاری انتخابات با سلامت و امنیت کامل، زمینه ساز افزایش اعتماد است و باید برای حضور گسترده مردم در این مشارکت بزرگ، بسترسازی‌های لازم صورت گیرد.

زارع در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر لزوم استفاده حداکثری بر اساس قانون برای تحقق شعار جهش تولید بیان داشت: این مهم در سایه برنامه ریزی‌های مناسب و هماهنگی دستگاه‌های ذیربط، فعالان اقتصادی، بخش خصوصی و تعاونی‌ها صورت گیرد.

وی افزایش حضور میدانی فرمانداران، معاونان فرماندار و بخشداران بمنظور بازدید از پروژه‌های عمرانی، تولیدی و اقتصادی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را نیز مورد تأکید قرار داد و گفت: اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌های کرونایی، با کیفیت مطلوب ادامه یافته و تقویت شود.

استاندار گیلان همچنین بر لزوم برگزاری جلسات مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در بازه زمانی ماهانه در فرمانداری‌ها با حضور دادستان ها، فرماندهان نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های مرتبط تأکید و فرمانداران را به رصد منظم ساخت و سازهای غیرمجاز در حوزه‌های روستایی و شهری، اجرای فوری و جدی احکام ماده ۹۹ و ۱۰۰ ملزم کرد.

وی خاطرنشان ساخت: ذخیره‌سازی کالاهای اساسی بویژه برای ایام عید نوروز و همچنین نظارت مستمر و رصد قیمت کالاها و خدمات بصورت روزانه انجام پذیرد ضمن آنکه باید نسبت به رصد مستمر بازار کالا بویژه کالاهای اساسی اقدام و از هرگونه افزایش غیرمتعارف قیمت‌ها در استان جلوگیری شود.

زارع طرح مدیریت پسماند روستایی را اقدامی اصولی برای مدیریت مسئله زباله عنوان و اضافه کرد: آموزش صحیح و تدوین برنامه‌های لازم جهت مدیریت پسماند، در دستور کار باشد چراکه در کنار فعالیت‌های عمرانی، نیازمند آموزش و مشارکت مردم هستیم تا اهمیت تفکیک زباله از مبدا به درستی تبیین و گام‌های جدی مدیریت زباله به ویژه در روستاها و تولید کمپوست برداشته شود.

وی یادآور شد: لازم است با کمک بخشداری ها، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نسبت به زیباسازی سیما و منظر شهری اقدامات لازم صورت پذیرد.

در این نشست هریک از فرمانداران نیز گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در شهرستان‌ها در راستای برنامه‌های راهبردی توسعه‌ای استان بیان داشتند.

نوشته مشابه

جزییات ثبت نام وام ناباروری اعلام شد

جزییات ثبت نام وام ناباروری اعلام شد

رئیس بنیاد ۱۵ خرداد با اعلام زمان ثبت نام جدید دریافت تسهیلات ناباروری عنوان کرد: تا تیرماه سال جاری ثبت نام‌های فعلی را ساماندهی می‌کنیم و در انتهای تیرماه ثبت نام‌های جدید انجام خواهد شد. گیلان صدر: حمیدرضا علیان زادگان، رئیس بنیاد ۱۵ خرداد در گفتگو با خبرنگار رفاه و...

افزایش همکاری دانشگاه گیلان و سازمان منطقه آزاد انزلی

افزایش همکاری دانشگاه گیلان و سازمان منطقه آزاد انزلی

 دکتر فرید نجفی رییس دانشگاه گیلان به همراه جمعی از معاونین و مدیران آن مجموعه با مهندس علی اوسط اکبری مقدم رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی دیدار و پیرامون توسعه همکاری های دو جانبه تبادل نظر کردند. گیلان صدر: مهندس اکبری مقدم در این نشست با...

مدارک و شرایط مورد نیاز برای جدا کردن یارانه

مدارک و شرایط مورد نیاز برای جدا کردن یارانه

متناسب با تحولات ثبتی در زندگی شهروندان و تغییراتی در خانواده ها رخ می دهد، افراد این نیاز را پیدا می کنند که یارانه خود را از یک سرپرست به سرپرست دیگری منتقل کنند؛ اقدامی که برای تحقق نیازمند شرایط و مدارک مورد نیاز است. گیلان صدر جدا از تغییرات...

رایزنی برای تخصیص سهمیه سوخت

رایزنی برای تخصیص سهمیه سوخت

نشست هم اندیشی محمدتقی مهدیزاده مدیرعامل و جمعی از معاونین و مدیران شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان با هیئت رئیسه و اعضای انجمن به همراه مدیران ارشد واحدهای صنعتی و تولیدی استان برای گذر از پیک تابستان برگزار شد. گیلان صدر: محمدتقی مهدیزاده مدیرعامل شرکت توزیع برق استان، ضمن...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.