تشکیل پرونده برای یکی از مدیران ارشد گیلان در ماجرای «خِرشک»

دادستان رودبار از تشکیل پرونده برای یکی از مدیران ارشد گیلان در ماجرای رانش زمین در روستای «خِرشک» خبر داد و گفت: میزان خسارت در بخش منازل بیش از ۳ میلیارد تومان است.

گیلان صدر: با اشاره به پیگیری قضائی مسببین حادثه خرشک، اظهار کرد: بعد از حادثه رانش زمین در خرشک رودبار با توجه به محرز بودن دخالت عوامل انسانی در حادث شدن این رانش، در سریع‌ترین زمان ممکن برای مسببین امر پرونده تشکیل شد.

وی با بیان اینکه دستگاه قضائی سال ۹۹ جلوی فعالیت معدن خرشک را گرفته بود، گفت: برخی مسئولین استانی و شهرستان رودبار در فعالیت معدن خرشک دخالت مستقیم داشته و مقصر شناخته شدند.

دادستان رودبار از تشکیل پرونده قضائی برای یکی از مدیران ارشد گیلان در دخالت مستقیم فعالیت معدن خرشک خبر داد و بیان کرد: یکی از مدیران ارشد استان بدون نظر گرفتن منافع مردم و تبعات فعالیت معدن در روستای خرشک، اصرار به استمرار فعالیت معدن داشته و حتی به صورت مکتوب به فرماندار وقت رودبار، خواستار ادامه فعالیت معدن و برخورد با مردم معترض خرشک شده بود.

بشری با با بیان اینکه تا پایان ماجرا و برخورد جدی با متخلفین و مسببین امر در کنار مردم خواهیم بود، تصریح کرد: دستگاه قضائی در برخورد با متخلفین و افرادی که با تخلف و تعدی به حقوق مردم، منافع خود را نسبت به مردم ارجح می‌دانند هیچ مماشاتی نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه فرد بهره بردار معدن در بازداشت به سر می‌برد، افزود: بررسی و حل مشکلات اهالی خرشک باید در اولویت قرار گیرد.

دادستان رودبار با بیان اینکه عوامل انسانی و فعالیت معدن دلیل وقوع رانش در خرشک شناخته شده است، گفت: پرداخت تمام خسارات ناشی از رانش زمین خرشک متوجه بهره بردار معدن خرشک است و باید تمام خسارات وارد شده به اهالی خرشک را پرداخت کند.

بشری با بیان اینکه به جد پیگیر مطالبات اهالی خرشک هستیم، تصریح کرد: خسارت وارد شده به اهالی اعم از اعیان، عرصه و باغی و اراضی کشاورزی مورد ارزیابی کارشناسان قرار گرفت.

بشری با اشاره به این‌که ارزش ۳۴ واحد مسکونی بیش از سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برآورد شده است، اضافه کرد: برای ارزیابی اراضی زراعی و باغی اهالی خرشک هم درخواست کارشناس مربوطه به صورت رایگان شده که با معرفی وی این موضوع هم ارزیابی و به مبلغ خسارات تعیین اضافه می‌شود.

نوشته مشابه

جزییات ثبت نام وام ناباروری اعلام شد

جزییات ثبت نام وام ناباروری اعلام شد

رئیس بنیاد ۱۵ خرداد با اعلام زمان ثبت نام جدید دریافت تسهیلات ناباروری عنوان کرد: تا تیرماه سال جاری ثبت نام‌های فعلی را ساماندهی می‌کنیم و در انتهای تیرماه ثبت نام‌های جدید انجام خواهد شد. گیلان صدر: حمیدرضا علیان زادگان، رئیس بنیاد ۱۵ خرداد در گفتگو با خبرنگار رفاه و...

افزایش همکاری دانشگاه گیلان و سازمان منطقه آزاد انزلی

افزایش همکاری دانشگاه گیلان و سازمان منطقه آزاد انزلی

 دکتر فرید نجفی رییس دانشگاه گیلان به همراه جمعی از معاونین و مدیران آن مجموعه با مهندس علی اوسط اکبری مقدم رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی دیدار و پیرامون توسعه همکاری های دو جانبه تبادل نظر کردند. گیلان صدر: مهندس اکبری مقدم در این نشست با...

مدارک و شرایط مورد نیاز برای جدا کردن یارانه

مدارک و شرایط مورد نیاز برای جدا کردن یارانه

متناسب با تحولات ثبتی در زندگی شهروندان و تغییراتی در خانواده ها رخ می دهد، افراد این نیاز را پیدا می کنند که یارانه خود را از یک سرپرست به سرپرست دیگری منتقل کنند؛ اقدامی که برای تحقق نیازمند شرایط و مدارک مورد نیاز است. گیلان صدر جدا از تغییرات...

رایزنی برای تخصیص سهمیه سوخت

رایزنی برای تخصیص سهمیه سوخت

نشست هم اندیشی محمدتقی مهدیزاده مدیرعامل و جمعی از معاونین و مدیران شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان با هیئت رئیسه و اعضای انجمن به همراه مدیران ارشد واحدهای صنعتی و تولیدی استان برای گذر از پیک تابستان برگزار شد. گیلان صدر: محمدتقی مهدیزاده مدیرعامل شرکت توزیع برق استان، ضمن...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.