رعایت ملاحظات زیست محیطی یک اصل برای تمامی فعالان در عرصه صنعت است

احمدی سنگری گفت: صنایع کوچک نقش موثری در ایجاد اشتغال و رفع مشکل بیکاری ایفا کرده و حمایت از آن باید در اولویت حوزه تولید قرار گیرد.

گیلان صدر: محمدرضا احمدی سنگری نماینده مردم شهرستانهای رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی با حضور در شرکت شهرکهای صنعتی گیلان با فریبرز سعیدی کیا دیدار و گفتگو کرد.

وی در خصوص نقش و اهمیت صنایع کوچک گفت: این صنایع نقش موثری در ایجاد اشتغال و رفع مشکل بیکاری ایفا کرده و حمایت از آن باید در اولویت حوزه تولید قرار گیرد.

احمدی گفت: بخش عمده‌ای از صنایع فعال، صنایع کوچک و متوسط است که برای نقش آفرینی بیشتر در حوزه اشتغال باید تقویت و حمایت شود.

وی با بیان اینکه، مشکلات گذشته تنگناهایی را برای بنگاه‌های اقتصادی در حال حاضر ایجاد کرده، تصریح کرد: باید بانک‌ها و تمام دستگاه‌های مربوطه استان همکاری لازم را جهت حمایت از تولیدکنندگان داشته باشند.

نماینده مردم شهرستانهای رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: تولیدکنندگان نیز باید تا جایی که امکان دارد همکاری لازم را جهت پرداخت معوقات خود انجام دهند تا بانک‌ها بتوانند با بازگشت تسهیلات اعطایی، تسهیلات جدید و مورد نیاز را در اختیار تولیدکنندگان قرار دهند.

وی از بانک‌ها خواست نسبت به تولیدکنندگان استمهال لازم را داشته باشند و اگر در مواردی امکان بخشودگی نیز وجود دارد همکاری لازم را انجام دهند.

نماینده مردم شهرستانهای رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی در خصوص رعایت شرایط زیست محیطی و الزامات آن در صنعت بیان داشت: الزامات زیست محیطی باید در توسعه صنعتی استان ملاک اصلی بوده و صاحبان صنایع رعایت آن را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی در پایان افزود: رعایت شرایط زیست محیطی به عنوان اولین و مهمترین شاخص برای ارزیابی و ارزش‌گذاری طرح‌های عمرانی و صنعتی باید لحاظ شود.

فریبرز سعیدی کیا رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان ضمن تشکر از زحمات احمدی نماینده مردم شهرستانهای رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی در حوزه صنعت به ویژه صنایع کوچک بیان داشت: یکی از تعهدات ما به صنعتگران توسعه فعالیت‌های واحدهای صادراتی است که برگزاری نمایشگاه‌های متعدد باعث اعتمادسازی بیش از پیش بین مردم برای گرایش به تولید داخل و دستیابی به بازارهای خارجی در کشورهای هدف خواهد بود.

رییس هیات مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان گفت: پساب و پسماند زباله پلیدترین عنصر روی زمین هستند چون باکتریهای موجود در خاک را نابود، زمین را عقیم، به سفره‌های آب زیر زمینی نفوذ و دوباره به سطح خاک می‌آیند و تمام موجودات زنده، درختان، گیاهان و بذرهای سطح خاک را نابود می‌کنند.

در همین خصوص مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان رعایت ملاحظات زیست محیطی را یک اصل برای تمامی فعالان در عرصه صنعت دانست و گفت: بررسی، مطالعه و رصد کامل واحدهای مزبور به لحاظ نوع آلودگی، تجهیز و تکمیل تصفیه خانه‌های صنعتی از مهمترین اقدامات با هدف کاهش آلودگی واحدهای صنعتی و توسعه پایدار محیط زیست استان میباشد.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان، شهرکهای صنعتی را یکی از بهترین و کامل‌ترین مکانهای صنعتی در کشور دانست و افزود: این شهرک‌ها در امر رعایت ضوابط و استانداردهای زیست محیطی پیشگام هستند.

نوشته مشابه

انتصابات جدید در شرکت توزیع برق گیلان

انتصابات جدید در شرکت توزیع برق گیلان

طی احکام جداگانه ای از سوی محمدتقی مهدیزاده رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان، مدیران جدید دفتر روابط عمومی و دفتر نظارت بر فروش و وصول مطالبات این شرکت منصوب و مشغول به کار شدند. گیلان‌صدر:  طی این احکام؛ جواد لطفی بعنوان مدیر جدید دفتر...

تحقق جوانی جمعیت با جدیت در استان پیگیری شود

تحقق جوانی جمعیت با جدیت در استان پیگیری شود

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به وضعیت بحرانی گیلان در پایین بودن نرخ باروری و ازدواج اظهار داشت: این دانشگاه با جدیت تحقق جوانی جمعیت را پیگیری خواهد کرد. گیلان صدر: دکتر ارسلان سالاری- رییس دانشگاه در جلسه ی قرارگاه جوانی جمعیت، ضمن تشریح وضعیت جمعیتی کشور و...

ثبت رکورد جهانی در گینس با شعار “رشت ، شهر خلاق خوراک”

ثبت رکورد جهانی در گینس با شعار “رشت ، شهر خلاق خوراک”

سید امیر حسین علوی شهردار رشت به همراه اعضای شورای اسلامی شهر از ابراهیم عطایی ورزشکار دومیدانی رشته دو استقامت و صاحب رکورد گینس استقبال به عمل آوردند. گیلان صدر: عصر یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ در پیاده راه فرهنگی برگزار گردید، بیان کرد: اتفاقی را که امروز در شهر رشت...

نخستین جشنواره چای املش برگزار شد

نخستین جشنواره چای املش برگزار شد

نخستین جشنواره چای املش در  روز ۲۵ اردیبهشت، در روستای بیلی لنگه، با حضور دکتر ولی جهانی مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان، حبیب جهانساز رئیس سازمان چای کشور، جمعی از مسئولین محلی و با استقبال کم نظیر مردم برگزار شد. گیلان صدر: حبیب جهانساز رئیس...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.