سرعت بالای سرایت سویه امیکرون خطرآفرین است | مردم واکسن خود را کامل کنند

گیلان صدر:  دکتر آبتین حیدرزاده، با اشاره به مشاهده سویه امکیرون در کشور از سه روز گذشته، اظهار کرد: اگرچه مدت زیادی نیست که این ویروس در کشور مشاهده شده است، اما به دلیل سرعت انتقال بسیار بالا احتمال دارد از روزهای قبل در سطح کشور پراکنده شده باشد و لذا استان ما هم پاک نیست.

وی با بیان اینکه سویه امیکرون به دلیل جهش و سرعت بالا در انتقال و سرایت نسبت به سویه دلتا می‌تواند تعداد بسیار زیادی از مردم را مبتلا کند، افزود: اگرچه تاکنون این سویه کم خطر بوده، اما وقتی تعداد افراد آلوده بالا می رود، می تواند خطرآفرین باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، خواستار تداوم و سرعت بخشی به واکسیناسیون در کنار رعایت پروتکل های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، پرهیز ار دورهمی ها و شست و شوی مرتب دست ها شد و گفت: سالمندان به شدت در معرض خطر هستند.

حیدرزاده، به افرادی که فقط دوز اول واکسن را زدند توصیه کرد نسبت به تزریق دوز دوم اقدام کنند و یادآور شد: افراد سه ماه بعد از دوز دوم نیز برای تزریق دوز سوم مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون و رعایت پروتکل های بهداشتی می تواند از شیوع امکیرون جلوگیری کند، گفت: می خواهیم مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی زمان داشته باشند تا واکسن خود را کامل کنند، زیرا به هر حال امیکرون وارد استان می شود و اگر واکسیناسیون به سه دوز برسد، احتمال ابتلا و خطر مرگ کمتر است.

معاون علوم پزشکی گیلان، با تاکید بر اینکه تمامی مراکز واکسیناسیون استان آماده مراجعه مردم برای دریافت واکسن هستند، خاطرنشان کرد: کلیه واکسن های ایرانی و غیر ایرانی موجود است و هرچه زودتر باید ایمن شویم.

وی از واکسیناسیوم ۹۴ درصدی دوز اول، ۸۵ درصدی دوز دوم و ۱۰ درصدی دوز سوم خبر داد و عنوان کرد: برای پیشگیری از شیوع امیکرون، تمامی مبادی ورودی استان به جد و دقت رصد می شود تا از ورود مبتلایان به استان جلوگیری شود.

حیدرزاده اضافه کرد: برای پیشگیری هر چه بیشتر از شیوع سویه امیکرون، همه مردم باید کنار مسئولان حوزه بهداشت، با رعایت پروتکل های بهداشتی مانع از افزایش تعداد مبتلایان شوند.

نوشته مشابه

۸ واکسن در سبد واکسیناسیون مردم گیلان

توصیه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در آستانه روز طبیعت

در دوازدهمین روز از سال، بیمارستان‌های گیلان میزبان ۱۵۳ بیمار کرونایی است و مسئولان بهداشتی در آستانه دور همی‌های روز طبیعت، نسبت به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی هشدار می‌دهند. گیلان صدر: سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز گفت: در شبانه روز گذشته ۳۲ نفر به جمع بستری‌های کرونایی گیلان اضافه...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.