شهرک صنعتی بندر انزلی به علت نداشتن عرصه صنعتی نمی‌تواند سرمایه گذار جذب کند

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان، معاون عمرانی فرماندار شهرستان رشت، بخشدار لشت نشا و دهیار منطقه از ناحیه صنعتی لشت نشا بازدید به عمل آوردند.

گیلان صدر: رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان گفت: شهرک صنعتی بندر انزلی به علت نداشتن عرصه صنعتی نمی‌تواند سرمایه گذار جذب کند. این در حالی است که، ناحیه صنعتی در حال ساخت لشت نشاء که در فاصله اندکی از محدوده منطقه آزاد قرار دارد می‌تواند بستر مناسبی برای جذب سرمایه گذار باشد البته با توجه به قرار گرفتن در محدوده منطقه آزاد، که شرکت شهرکهای صنعتی گیلان در این خصوص آمادگی خود را اعلام می‌کند.

وی در ادامه با اعلام اینکه ۳۶ ناحیه و شهرک صنعتی مصوب در گیلان وجود دارند که ۳۳ ناحیه و شهرک صنعتی در حال بهره‌برداری هستند، اظهار کرد: شهرک‌های صنعتی با پراکندگی مناسب در کل استان قرارگرفته‌اند و گامی به سوی توسعه پایدار هستند.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان با بیان اینکه شرکت شهرک‌های صنعتی موظف هست زیرساخت‌های لازم را برای شرکت‌های مستقر ایجاد کند، افزود: از ۳۳ شهرک در حال بهره‌برداری تقریباً همه دارای امکانات زیرساختی همچون آب، برق، گاز هستند و ناحیه‌هایی که به حدنصاب برای داشتن فاضلاب صنعتی یعنی صد مترمکعب در ثانیه فاضلاب باشند یا دارای تصفیه‌خانه هستند و یا به‌زودی تصفیه‌خانه آن‌ها مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

سعیدی کیا به نقش حمایتی شرکت شهرک‌ها از شرکت‌های مستقر در نواحی صنعتی اشاره داشت و خاطرنشان کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی نه تنها به فکر ایجاد زیرساخت‌های زیربنایی برای واحدهای مستقر در آن بلکه از بدو عقد قرارداد تا زمان بهره‌برداری هرگونه حمایتی که لازم باشد از صنعت گران انجام می‌دهد.

وی با تاکید بر سخنان گوهربار رهبر معظم انقلاب و اهمیت شعار سال به این نکته که شرکت شهرک‌ها در رابطه با اخذ تسهیلات همیشه کمک‌کار و تسهیل‌کننده شرکت‌ها در شهرک‌های صنعتی هست، تصریح کرد: صندوق ضمانت صنایع کوچک به واحدهای صنعتی که زیر ۵۰ نفر اشتغال دارند و مایل به دریافت تسهیلات باشند، خدماتی را ارائه می‌کند.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان در پایان افزود: اقدامات لازم جهت تملک و آزادسازی راه دسترسی در اولویت قرار گرفته و مباحث زیرساخت‌ها مورد بررسی قرار گرفت و رفع مشکل مسیر دسترسی به ناحیه صنعتی لشت نشا انشالله به زودی با کمکهای همه جانبه سایر دستگاه‌های اجرایی رفع خواهد شد.

نوشته مشابه

افزایش ایجاد شغل در حوزه های اقتصادی-صنعتی، گردشگری و بندری

افزایش ایجاد شغل در حوزه های اقتصادی-صنعتی، گردشگری و بندری

به ریاست مهندس علی اوسط اکبری مقدم رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان جلسه کارگروه اشتغال منطقه آزاد انزلی با حضور معاونین و مدیران این سازمان برگزار شد. گیلان صدر: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی تاکید نمود با تحقق برنامه های توسعه ای منطقه در حوزه‌های صنعتی و ترانزیتی،در سال...

حمایت از تولید و اعطای مشوق‌های صنعتی برای سرمایه‌گذاران و کارآفرینان

حمایت از تولید و اعطای مشوق‌های صنعتی برای سرمایه‌گذاران و کارآفرینان

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان گفت: حمایت از تولید و اعطای مشوق‌های صنعتی از اهداف و برنامه‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران است. گیلان صدر: مهدی محبوبی حسن کیاده مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان با توجه به اهمیت و جایگاه واحدهای دانش بنیان در سال تولید؛...

ایجاد بستر مناسب برای جذب سرمایه گذاری های جدید در شهرک ها و نواحی صنعتی گیلان

ایجاد بستر مناسب برای جذب سرمایه گذاری های جدید در شهرک ها و نواحی صنعتی گیلان

نشست مشترک مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی و اعضای هیات مدیره شرکت خدماتی ناحیه صنعتی پرکاپشت برگزار شد. گیلان‌ صدر: نشست مشترک مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی با اعضای هیئت مدیره شرکت خدماتی ناحیه صنعتی پرکاپشت آستانه اشرفیه به منظور افزایش کیفیت خدمات ارائه‌ شده به صنعتگران در محل این...

دوره آموزشی ثبت قیمت تولید و مصرف کننده به منظور شفاف سازی نظام توزیع و قیمت گذاری

دوره آموزشی ثبت قیمت تولید و مصرف کننده به منظور شفاف سازی نظام توزیع و قیمت گذاری

گیلان صدر: در راستای ارتقای کمی و کیفی حوزه های قانونی مرتبط با فعالیت کسب و کارهای مختلف سازمان، معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری این سازمان با همکاری اداره کل صنعت، معدن و ‌تجارت استان گیلان دوره آموزشی "ثبت قیمت تولیدکننده و مصرف کننده" را در منطقه آزاد انزلی برگزار...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.