آغاز فازم دوم طرح تبدیل شبکه فرسوده سیمی به کابل خودنگهدار در استان گیلان

طی آیینی با حضور دکتر سید کاظم دلخوش نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی، مدیر عامل توزیع نیروی برق گیلان و جمعی از مسئولان شرکت و این شهرستان عملیات اجرایی فاز دوم طرح تبدیل شبکه فرسوده سیمی به کابل خودنگهدار در شهرستان صومعه سرا آغاز شد.

گیلان صدر: محمد اسماعیل هنرمند مدیر عامل توزیع نیروی برق گیلان در این آیین با اشاره به اجرای طرح‌های جهادی تبدیل کابل خودنگهدار و تاب آوری گفت: از آغاز سال گذشته به منظور پایداری شبکه و تامین انرژی برق مشترکین در سطح استان گیلان اجرای دو طرح جهادی تبدیل شبکه فرسوده مسی به کابل خودنگهدار و طرح تاب آوری با موفقیت اجرا شد.

وی افزود: درفاز اول اجرای این طرح ۱۰۰۰ کیلومتر شبکه فرسوده با صرف هزینه ۱۲۰میلیارد تومان به کابل خود نگهدار مجهز شد و در فاز دوم نیز ۱۰۰۰ کیلومتر دیگر با اعتبار۱۴۰ میلیارد تومان در گیلان آغاز شده است.

مدیر عامل توزیع برق گیلان اضافه کرد: امروز درصومعه سرا در روستاهای واقعه دشت، فشخام، چمثقال، میانده و پاسکه با اعتباری معادل ۷۰۰ میلیون تومان، تبدیل ۶۰۰۰ متر شبکه سیمی مسی فرسوده به کابل خود نگهدار از فاز دوم اجرای این طرح آغاز شده است.

هنرمند با اشاره اقدامات انجام شده فاز اول اجرای طرح مذکور در شهرستان صومعه سرا گفت: در فاز اول ۱۱۰ کیلومتر شبکه سیمی فرسوده که با صرف هزینه ۱۳۰ میلیارد ریال با کابل خودنگهدار جایگزین شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اجرای طرح استانی تاب‌آوری اشاره کرد و گفت: در سطح استان قریب به ۹۰۰کیلومتر طرح تاب آوری بهمراه اصلاح ۱۱۹ فیدر با صرف هزینه ۲۲میلیارد تومان به بهره برداری رسید که این اقدامات مهم طی ۵۰۳ مرحله با تلاشهای ارزنده ۲۲۵۴ اکیپ عملیاتی انجام شده است.

مدیر عامل ضمن تشکر از صبر و شکیبایی مشترکین تصریح کرد: با توجه به شرایط ویژه امسال در صنعت برق از جمله بروز خشکسالی و کمبود بارش‌ها، افزایش دمای زودرس، اسخراج غیرمجاز رمز ارزها وعدم توازن تولید و مصرف، رعایت راهکارهای مدیریت مصرف از سوی مشترکین از جمله تنظیم ترموستات کولر بروی دمای آسایش (۲۵ درجه به بالا) وعدم استفاده از وسایل پرمصرف در ساعت اوج مصرف به صنعت برق جهت تامین برق پایدار کمک شایانی می‌کنند.

وی در همین راستا به پویش مردمی مدیریت کولرها اشاره و خاطرنشان کرد: مردم شریف استان بین ساعت ۲ تا ۳ بعد ازظهر کولرها را فقط به مدت ۱۵ دقیقه خاموش کنند تا پیک مصرف کاهش یافته و همگان بتوانند از این لوازم سرمایشی درکل استان استفاده کنند.

بر اساس این گزارش نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی در این مراسم از تلاشهای انجام شده در امر خدمت‌رسانی به مردم قدردانی کرد و افزود: توزیع نیروی برق گیلان و شهرستان صومعه سرا برای پایداری شبکه با اجرای طرح‌های جهادی در پایداری شبکه به موقع وخوب عمل کردند

دلخوش خواستار تداوم روند خدمات‌رسانی به مردم و فراهم آوردن زیر ساخت لازم برای توسعه هرچه بیشتر شد.

گفتنی است در این مراسم مهندس سید جلال سیدمحمدی فرماندار شهرستان صومعه سرا، مهندس میری نرگسی قائم مقام اجرایی مدیرعامل درامور شهرستانهای توزیع برق گیلان، مهندس دادشی مدیر توزیع برق صومعه سرا و جمعی دیگر از مسئولین این شهرستان حضور داشتند.

نوشته مشابه

انتصابات جدید شهرداری رشت | رئیس حراست و مدیر تشخیص و وصول درآمد منصوب شدند

انتصابات جدید شهرداری رشت | رئیس حراست و مدیر تشخیص و وصول درآمد منصوب شدند

مراسم معارفه تعدادی از مدیران مجموعه شهری به ریاست سید امیر حسین علوی شهردار رشت و با حضور مدیرکل حراست استانداری گیلان برگزار شد. گیلان صدر: سید امیر حسین علوی شهردار رشت عصر روز گذشته چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ در مراسم معارفه تعدادی از مدیران مجموعه شهری که با حضور...

رییس جدید دانشگاه علوم پزشکی گیلان منصوب شد

رییس جدید دانشگاه علوم پزشکی گیلان منصوب شد

گیلان صدر: طی ابلاغی از سوی دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر حیدرعلی بالو، فوق تخصص گوارش و عضو هیات علمی دانشگاه، به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان منصوب شد. حیدرعلی بالو، ریاست بیمارستان ۳۱ خرداد منجیل، ریاست بخش اورژانس مرکز آموزشی و درمانی...

بیست و یکمین اهدای عضو امسال در گیلان انجام شد

بیست و یکمین اهدای عضو امسال در گیلان انجام شد

مسئول بیماری‌های خاص دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اهدای عضوی بانوی ۲۵ ساله صومعه سرایی گفت: این بیست و یکمین اهدای عضو در استان گیلان است. گیلان صدر: سیامک ریماز اظهار کرد: اعضای بدن زهرا بخشی زاده نوکاشتی، بانوی ۲۵ساله اهل صومعه سرا که بر اثر خونریزی مغزی...

انتصاب جدید در شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان

انتصاب جدید در شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان

طی حکمی از سوی محمدتقی مهدیزاده، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان، علیرضا تحویلداری بعنوان سرپرست معاونت برنامه ریزی و مهندسی این شرکت منصوب و مشغول به کار شد. گیلان‌صدر: سرپرست معاونت برنامه ریزی و مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان منصوب شد. طی حکمی از سوی محمدتقی...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.