استقبال سرمایه گذاران چینی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد انزلی

نماینده شرکت چینی با اعلام آمادگی کامل به منظور انجام پروژه‌های سرمایه‌گذاری مورد نیاز در منطقه آزاد انزلی بیان کرد: این منطقه به لحاظ قرارگیری در موقعیت استراتژیک و منحصر به فرد بازار ترانزیت کالا به بسیاری از کشورها است.

گیلان صدر: نمایندگان یکی از بزرگترین شرکت‌های عمرانی و خدماتی کشور چین به منظور افزایش همکاری‌ها و اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری با مهندس نقوی سرپرست سازمان و اعضای هیئت مدیره دیدار و گفتگو کردند.

سید مهدی نقوی با تشریح ظرفیت‌های منطقه آزاد انزلی بیان کرد: منطقه آزاد انزلی به لحاظ قرارگیری در مسیر کریدورهای تجاری به عنوان شاهراه ترانزیت کشور شناخته شده و با توسعه زیر ساخت‌های بندری بخش مهمی از کالاهای ترانزیتی کشورهای همسایه از طریق مجتمع بندری کاسپین انتقال داده خواهد شد و در تلاشیم با افزایش مراودات تجاری نقشه کشورمان در حوزه تجارت بین الملل را افزایش دهیم.

وی در ادامه به تکمیل زیر ساخت‌های حمل و نقل در این منطقه اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین کریدورهای ایجاد شده کریدور چین قزاقستان ایران بوده که از طریق حمل و نقل ترکیبی کالا از چین در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بندر کاسپین انتقال داده شده و دیگر مسیر تجاری مهم کریدور شمال جنوب بوده که منطقه آزاد انزلی به عنوان هاب داد و ستد نقش کلیدی در این کریدور‌های تجاری دارد و علاوه بر آن فعالیت واحد‌های صنعتی متنوع در این منطقه، ظرفیت‌های گردشگری و مزایای قانونی بستر لازم جهت حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی را فراهم کرده است.

در ادامه نماینده شرکت چینی با اعلام آمادگی کامل به منظور انجام پروژه‌های سرمایه‌گذاری مورد نیاز در منطقه آزاد انزلی بیان کرد: این منطقه به لحاظ قرارگیری در موقعیت استراتژیک و منحصر به فرد بازار ترانزیت کالا به بسیاری از کشورها بوده و شرکت پلی چانگ دا به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری در حوزه بنادر در نظر دارد با موافقت این سازمان طرح‌های سرمایه‌گذاری گسترده‌ای را اجرا نماید.

وی در ادامه افزود: ساخت مراکز تجارت بین الملل، مرکز همایش‌ها، ایجاد مراکز علمی و ورزشی با استانداردهای روز جهانی و همچنین در بخش بندری ایجاد اسکله‌های سرپوشیده، اسکله رورو، و اجرای طرح بنادرهوشمند نسل ۴ بخشی از طرح‌های مد نظر سرمایه‌گذاری در این منطقه بوده که شرکت پلی چانگ دا در نظر دارد بیش از ۵ میلیارد یورو در این منطقه سرمایه‌گذاری داشته باشد.

نوشته مشابه

استیضاح شهردار رشت اعلام وصول شد

استیضاح شهردار رشت اعلام وصول شد

در چهل و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر رشت، طرح استیضاح شهردار رشت با امضای چهار عضو شورا اعلام وصول شد و جلسه استیضاح روز یکشنبه برگزار خواهد شد. گیلان‌صدر: چهل و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر رشت با حضور اعضای شورای شهر رشت برگزار شد. در این جلسه، طرح...

رسیدگی به مشکلات مردم و پاسخگویی مناسب، اولویت کاری بیمه سلامت است

رسیدگی به مشکلات مردم و پاسخگویی مناسب، اولویت کاری بیمه سلامت است

گیلان‌صدر: مدیر کل بیمه سلامت در دیدار با کارکنان بیمه سلامت شهرستان فومن عنوان کرد: رسیدگی به مشکلات مردم و پاسخگویی مناسب در اولویت کاری بیمه سلامت است. رضایت مندی ارباب رجوع وی افزود: ارتقاء فرآیند خدمات رسانی و حفظ کرامت مردم می بایست یکی از مهم‌ترین دغدغه های کارکنان...

افزایش ایجاد شغل در حوزه های اقتصادی-صنعتی، گردشگری و بندری

افزایش ایجاد شغل در حوزه های اقتصادی-صنعتی، گردشگری و بندری

به ریاست مهندس علی اوسط اکبری مقدم رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان جلسه کارگروه اشتغال منطقه آزاد انزلی با حضور معاونین و مدیران این سازمان برگزار شد. گیلان صدر: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی تاکید نمود با تحقق برنامه های توسعه ای منطقه در حوزه‌های صنعتی و ترانزیتی،در سال...

استخدام 312 نفر برای اشتغال در مراکز درمانی تأمین‌اجتماعی

استخدام 312 نفر برای اشتغال در مراکز درمانی تأمین‌اجتماعی

شرکت کار و تأمین (متعلق به سازمان تأمین‌اجتماعی) ، 312 نفر در مشاغل انباردار دارویی و تجهیزات پزشکی ، متصدی خدمات اداری ، دارویار ، منشی پزشکی ، بهدار ، بهیار ، متصدی خدمات عمومی (نگهبان) و راننده آمبولانس در استان‌های مختلف جذب می نماید گیلان‌صدر: سید حسن امیرموسوی مدیرعامل...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.