افزایش بهره وری از گردشگری در راستای تقویت اقتصاد ملی با محوریت منطقه آزاد انزلی  

گیلان صدر: سردار عباس مطهری رئیس سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه و بسیج کشور با مهندس اکبری مقدم رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی دیدار و پیرامون توسعه همکاری های دو سویه در حوزه گردشگری گفت و گو و تبادل نظر کردند.

در این نشست مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به ظرفیت ها و زیر ساخت های گردشگری ایجاد شده در این منطقه بیان کرد: در طول سال منطقه آزاد انزلی میزبان گردشگران مختلف داخلی و خارجی بوده این و سازمان با توسعه زیرساخت‌ها و انجام برنامه ریزی های مدون توانسته ظرفیت گردشگری جدیدی را تحت عنوان گردشگری دریامحور به مسافران و گردشگرانی که این منطقه را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کردند ارائه دهد.

وی در ادامه به جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی در همه زمینه ها به خصوص گردشگری اشاره و خاطر نشان کرد: پیش از شیوع ویروس کرونا سالانه بیش از ۷ میلیون گردشگر داخلی خارجی منطقه آزاد انزلی را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب میکردند و در حال حاضر نیز با جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی پروژه های گردشگری متمایزی از جمله آکواریوم مارینا، مرکز تفریحات دریایی و زیرساخت های گردشگری دریامحور ایجاد شده است.

در ادامه این نشست سردار عباس مطهری رئیس سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه و بسیج کشور با تقدیر از اقدامات صورت گرفته در منطقه آزاد انزلی بیان کرد: پیوند ما و منطقه آزاد انزلی در حوزه گردشگری است و خوشبختانه ظرفیت گردشگری خوبی در این منطقه ایجاد شده است و با بهره گیری از نقاط مشترک دو طرف با هم افزایی در مسیر اعتلای ارتقای ارکان اقتصادی نظام گام خواهیم برداشت.

وی در ادامه اقتصاد را مزرعه فرهنگ دانست و خاطر نشان کرد: در جنگ اقتصادی تقویت بنیه اقتصادی کشور بسیار مهم است و یکی از این راهکار ها استفاده از ظرفیت های گردشگری و فرهنگی است.

در این شرایط خاص وظیفه سپاه در حوزه گردشگری بکارگیری توان مردمی و هم افزایی با همه ظرفیت های گردشگری بوده و علاوه بر همه این موارد میتوان از ظرفیت منطقه آزاد انزلی جهت ورود گردشگری خارجی و پیوند آن با راهیان نور بیش از پیش به منظور تبیین دستاوردهای فرهنگی بهره برد.

گفتنی است در پایان این نشست که معاونین اقتصادی و سرمایه‌گذاری ، فنی و زیربنایی سازمان نیز حضور داشتند، حاضران از طرح های توسعه ای و گردشگری و همچنین زیرساخت های تجاری، گردشگری، فرهنگی و تفریحی منطقه آزاد انزلی بازدید بعمل آوردند.

نوشته مشابه

بازدید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از پروژه تجاری فرهنگی آرش مال

بازدید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از پروژه تجاری فرهنگی آرش مال

مهندس علی اوسط اکبری مقدم رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان به همراه تعدادی معاونین و مدیران از پروژه تجاری، تفریحی و فرهنگی در حال ساخت آرش مال بازدید به عمل آوردند. گیلان صدر: این طرح سرمایه گذاری تجاری تفریحی فرهنگی در ۶ طبقه به مساحت ۲۵ هزار مترمربع بنا...

مبلغ وام بازنشستگان تامین اجتماعی با افزایش ۷۰ درصدی به 12 میلیون تومان رسید

مبلغ وام بازنشستگان تامین اجتماعی با افزایش ۷۰ درصدی به 12 میلیون تومان رسید

معاون فرهنگی ، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تأمین‌اجتماعی از آغاز فرایند پرداخت تسهیلات مالی ویژه بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین‌اجتماعی و افزایش ۷۰ درصدی مبلغ وام نسبت به سال گذشته خبر داد. گیلان صدر: دکتر احمد اسفندیاری با بیان اینکه تامین اجتماعی در سطح کشور قریب به چهار میلیون نفر...

طرح سوال از شهردار رشت توسط شورای شهر اعلام وصول شد/ بیش از ۸ هزار ساخت و ساز غیرمجاز در رشت

جلسه استیضاح شهردار رشت لغو شد/همه اعضا در جلسه حضور داشتند

حسینی با اشاره به اینکه همه اعضای شورای شهر رشت امروز برای شرکت در این جلسه در شورا حضور داشتند، گفت: متاسفانه برخی رسانه‌ها علت لغو جلسه را به‌عدم حضور تعدادی از همکاران شورایی اعلام کرد که بنده این خبر را تکذیب میکنم. به گزارش گیلان صدر و به نقل...

بازگشت ۵ واحد صنعتی راکد و غیر فعال در گیلان به چرخه تولید از ابتدای امسال

تحقق تولید دانش بنیان و ارتقاء بخش صنعت، دو هدف مهم شرکت شهرکهای صنعتی گیلان

رسالت شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان بر دو محور اصلی، شامل ایجاد و تکمیل زیرساخت‌های صنعتی و حمایت از صنایع کوچک و متوسط استوار است گیلان صدر: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان ضمن گرامیداشت دهه صنعت، دهه تولید و تجارت با عنوان معدن، فرصت ناب، ارزش آفرین در خصوص وضعیت صنعت...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.