مدیرعامل شرکت گاز گیلان گفت: تعرفه مشترکان پرمصرف از اول آذر ماه افزایش می‌یابد.

گیلان صدر:حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اشاره به ورود زودهنگام سرما به کشور گفت: سرمای زودرس سبب شد تا در بخش خانگی شاهد حد نصاب مصرف ۵۴۰ میلیون متر مکعب گاز در یک روز باشیم.

او با درخواست از همه مردم و مشترکین گاز طبیعی برای رعایت الگوی مصرف و صرفه جویی در استفاده از انرژی، افزود: بر اساس صحبت‌های وزیر نفت، برای مشترکینی که الگوی مصرف را رعایت نکنند، تعرفه‌ها از اول آذر ماه افزایش پیدا می‌کند.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان با اشاره به اینکه گازبهای مشترکین به صورت پلکانی و در ۱۲ پله محاسبه می‌شود، ادامه داد: مشترکینی که در ۳ پله اول قرار دارند همان قیمت گاز پارسال را می‌پردازند، ولی مشترکین پر مصرف و خارج از الگوی مصرف به صورت پلکانی مشمول جریمه می‌شوند.

اکبر با بیان اینکه به گاز طبیعی یارانه تعلق می‌گیرد و بیشترین یارانه انرژی را مشترکین پرمصرف دریافت می‌کنند، اظهار داشت: افزایش تعرفه پرمصرف‌ها تا حدی موجب کاهش میزان مصرف گاز بخش خانگی خواهد شد، با این حال مبنای این افزایش، قیمت گاز صادراتی نیست.

او همچنین با اشاره به بخشنامه صادره مبنی بر رعایت الگوی مصرف در ادارات، گفت: در هفته گذشته معاون اول رئیس جمهوری، بخشنامه ضوابط مصرف انرژی را به تمام وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، مؤسسه‌ها و شرکت‌های دولتی، نهاد‌های انقلاب اسلامی، نیرو‌های مسلح و استانداری‌ها ابلاغ کرد.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان افزود: بر این اساس، نهاد‌های دولتی، نخستین رعایت‌کنندگان در مصرف بهینه این نعمت الهی باشند و بر این اساس پایش دمای ادارات و نهاد‌های دولتی از اول آذر ماه توسط بازرسان این شرکت انجام می‌شود.

حسین اکبر از همه گیلانیان درخواست کرد تا با رعایت دمای آسایش (۱۸ الی ۲۱ درجه)، استفاده از لباس‌های ضخیم‌تر و زمستانی و تنظیم وسایل گرمایشی به استمرار و پایداری جریان گاز در فصل سرما یاری رسانند.