انتصاب مدیران شهرداری رشت بر اساس مدل شایسته سالاری+ جزئیات

گیلان صدر:  سید امیر حسین علوی، شهردار رشت اظهار کرد: در دوره جدید مدیریت شهری بر اساس تعهدی که به شورای اسلامی شهر رشت و مردم داده شد، تمام تلاش و اهتمام تیم مدیریت شهری بر روی اهداف مهمی همچون طرح‌ریزی یک مدیریت علمی-جهادی مبتنی بر منافع عمومی متمرکز شد تا بر اساس آن بتوانیم خدمات شایسته‌ای را به مردم شهر ارائه دهیم.

علوی یکی از آثار ملموس طرح‌ریزی مدیریت علمی-جهادی مبتنی بر منافع عمومی را ریل‌گذاری مناسب در مسیر توسعه و آینده‌نگری برای شهر رشت ذکر کرد و افزود: در سنجش علمی اخیر تمام نیروهایی که در حال حاضر جزء مدیران رده اول شهرداری رشت هستند و کسانی که قرار بر تصدی سمتهای مدیریتی دارند، مورد ارزیابی قرار گرفتند.

شهردار رشت تصریح کرد: تمام تلاش ما این است که بتوانیم مدیران شایسته‌ای را برای شهرداری انتخاب کنیم که در مسیر طراحی شده بتوانند خدمت‌گذار خوبی برای مردم و شهروندان باشند.

علوی از سنجش توان تصمیم‌گیری، رهبری و اثرگذاری معاونین و مدیران در فرآیندهای مختلف مدیریتی خبر داد و اظهار داشت: شهرداری رشت برای نخستین بار در این راستا یک تصمیم‌گیری علمی را به مجموعه شورا و مردم شهرمان ارائه خواهد داد.

وی تصریح کرد: این برنامه ارزشیابی از تاریخ ۲۸ آبان ۱۴۰۰ آغاز و طی مدت دو روز چهل نفر از سرمایه‌های انسانی شهرداری رشت مطابق با مدل شایستگی عمومی و بر اساس استانداردهای ابلاغی ارزیابی گردیدند.

علوی فرآیند ارزیابی و توسعه شایستگی عمومی مدیران حرفه‌ای را یک کار سنگین و پیچیده خواند و با بیان اینکه این برنامه طی دو روز اجرایی شد، افزود: این ارزیابی‌های علمی توسط تیم غیر بومی، با تخصص و رزومه کامل، دارای گواهی سازمان استخدامی کشور و به دور از هرگونه روابط غیر رسمی داخل استان انجام شد.

شهردار رشت اذعان داشت: هنوز خروجی اجرای این ارزیابی‌های علمی که حتی در سطح معاونین و مدیران انجام شد، مشخص نشده است اما اطمینان داریم که آثار بسیار خوب و سازنده‌ای برای شهرداری به ارمغان خواهد آورد.

علوی با اشاره به پایبندی به کار علمی و نتایج حاصل از آن بیان داشت: برنامه ارزیابی مدیران براساس مدل شایستگیهای عمومی نخستین بار است که در این سطح و به شکل واقعی در کشور اتفاق افتاده است و خوشحالیم که شهرداری در این امر پیشتاز بوده است.

طبق فرآیندی که در همین راستا در شهرداری رشت انجام گرفت، مؤلفه‌هایی نظیر مسئولیت‌پذیری، تصمیم‌گیری و حل مسئله، رهبری نتیجه‌گرا و کار تیمی به عنوان نقاط قوت و همچنین مدیریت منابع و ارتباطات اثربخش به عنوان نقاط قابل بهبود در سطح معاونین، مدیران و کارکنان شرکت کننده شناسایی شد.

نوشته مشابه

دستگیری یکی از مدیران شهرستان ماسال به اتهام جرایم مالی

دستگیری یکی از مدیران شهرستان ماسال به اتهام جرایم مالی

امیر علی بهدادی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ماسال از دستگیری یکی از مدیران این شهرستان به اتهام جرایم مالی خبر داد. گیلان صدر: امیر علی بهدادی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ماسال از دستگیری یکی از مدیران این شهرستان به اتهام جرایم مالی خبر داد. امیر علی بهدادی دادستان...

تسریع در عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی شهرداری رشت

تسریع در عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی شهرداری رشت

جلسه بررسی روند اجرای مهمترین پروژه‌های در دست اقدام شهرداری رشت در حوزه‌های بازآفرینی، تالاب عینک، پسماند، رینگ ۹۰ متری، پارک ۵۰۰ هکتاری لاکان و پروژه‌های معاونت عمرانی با حضور دو تن از اعضای شورا و شهردار رشت در معاونت حمل و نقل و امور زیربنایی برگزار شد. گیلان صدر:...

منطقه آزاد انزلی یکی از قطب های مهم اقتصادی در ارتباط با کشورهای اوراسیا و حاشیه دریای خزر است

منطقه آزاد انزلی یکی از قطب های مهم اقتصادی در ارتباط با کشورهای اوراسیا و حاشیه دریای خزر است

گیلان صدر: مهندس علی اوسط اکبری مقدم، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان در جریان رویداد افتتاح های طرح های زیرساختی،عمرانی و سرمایه گذاری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که همزمان و به صورت ویدئوکنفرانس با دستور دکتر ابراهیم رییسی انجام شد با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی یکی از...

نگاهی اجمالی به عملکرد سال ۱۴۰۰ سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت

نگاهی اجمالی به عملکرد سال ۱۴۰۰ سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت

شهرداری رشت یک‌نهاد خدماتی است که سازمان های تابعه ای را در زیر مجموعه خود دارد و هر یک از آن‌ها به فراخور شرح وظایف خود به شهروندان خدمت‌رسانی می‌کنند. گیلان صدر: یکی از مهم‌ترین سازمان‌های تابعه شهرداری رشت را می‌بایست سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر دانست، مجموعه‌ای که...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.