بررسی آلایندگی‌های رودخانه‌های رشت / اقدامات متولیان سالم‌سازی سایت لندفیل زباله سراوان

 

در کارگروه بهداشت، سلامت و بیولوژیک پدافند غیر عامل گیلان کانون آلایندگی‌های رودخانه‌های رشت و اقدامات متولیان سالم‌سازی سایت لندفیل زباله سراوان تشریح شد.

گیلان صدر: صبح امروز نخستین نشست کارگروه بهداشت، سلامت و بیولوژیک پدافند غیر عامل گیلان با حضور معاونین و جمعی از مدیران دانشگاه علوم پزشکی گیلان و همچنین دستگاه های عضو در آن با موضوع آلودگی های زیست محیطی رودخانه ها و زباله سراوان در سالن اجلاس حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد.
در این نشست عوامل و سطح آلودگی های ایجاد شده در رودخانه‌های رشت و همچنین شیوه های دفن زباله در لندفیل سراوان مورد بررسی قرار گرفت.
همچنین در این نشست راهکارها و اقدامات انجام شده از سوی شرکت پیمانکار طرف قرار داد با شهرداری رشت جهت دفن صحیح زباله در لندفیل سراوان تشریح شد.
گفته شده شهرداری رشت دو طرح پیشگیرانه از جمله راه اندازی کارخانه کمپوست را در دست اجرا دارد که در صورت فعال شدن ، علاوه بر کاهش تولید زباله، ورود شیرابه های سمی به بطن زمین نیز تا حدودی کنترل می‌شود.
در حال حاضر دو رودخانه رشت در تملک شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان است اما نگه داری این رودخانه را شهرداری رشت برعهده دارد.
شرکت آب و فاضلاب گیلان نیز در راستای کنترل ورود فاضلاب شهری، طرحی را آماده و در اختیار شهرداری رشت گذاشته است.
به گفته کارشناسان محیط زیست، دانشگاه علوم پزشکی گیلان اقدامی ارزشمند در جهت تصفیه خانه ها انجام داده به گونه ای که اکنون پسابهای بیمارستانی مستقیما به رودخانه وارد نمی‌شوند.
پروژه‌های تصفیه خانه‌ فاضلاب بیمارستان های رشت طی دو سال اخیر بازخوانی شده و اکنون به لحاظ راه اندازی تصفیه خانه ها غالباً مانعی ندارد و از ورود فاضلاب بیمارستانی به رودخانه ها پیشگیری می‌شود.
گفتنی است در این نشست گزارشی از وضعیت بیماری کرونا و اجرای سند ملی واکسیناسیون نیز توسط مسوولان‌ دانشگاه علوم پزشکی گیلان تشریح شد.

 

نوشته مشابه

برگزاری مسابقات والیبال ساحلی کاپ آزاد‌ زیر ۲۳ سال کشور «جام بندرکیاشهر»

برگزاری مسابقات والیبال ساحلی کاپ آزاد‌ زیر ۲۳ سال کشور «جام بندرکیاشهر»

گیلان صدر: «مرتضی عاطفی» شهردار بندر کیاشهر از برگزاری رقابت‌های والیبال ساحلی کاپ آزاد زیر۲۳سال کشور، در این شهر بندری خبر داد. عاطفی با اشاره به میزبانی بندرکیاشهر از مسابقات والیبال ساحلی کاپ آزاد اظهارکرد: این رقابت‌ها با عنوان «جام بندرکیاشهر» از چهارشنبه(۲۸ اردیبهشت) آغاز می‌شود. شهردار بندرکیاشهر با بیان...

انتصابات جدید در شرکت توزیع برق گیلان

انتصابات جدید در شرکت توزیع برق گیلان

طی احکام جداگانه ای از سوی محمدتقی مهدیزاده رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان، مدیران جدید دفتر روابط عمومی و دفتر نظارت بر فروش و وصول مطالبات این شرکت منصوب و مشغول به کار شدند. گیلان‌صدر:  طی این احکام؛ جواد لطفی بعنوان مدیر جدید دفتر...

تحقق جوانی جمعیت با جدیت در استان پیگیری شود

تحقق جوانی جمعیت با جدیت در استان پیگیری شود

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به وضعیت بحرانی گیلان در پایین بودن نرخ باروری و ازدواج اظهار داشت: این دانشگاه با جدیت تحقق جوانی جمعیت را پیگیری خواهد کرد. گیلان صدر: دکتر ارسلان سالاری- رییس دانشگاه در جلسه ی قرارگاه جوانی جمعیت، ضمن تشریح وضعیت جمعیتی کشور و...

فساد در روابط عمومی

فساد در روابط عمومی

گیلان‌صدر، ایمان رنجکش: مهم‌ترین شاخصه عصر ارتباطات با دوره‌های گذشته در این است که پیشتر «افکارعمومی» به واسطه روسای قبایل، پادشاهان و رهبران مذهبی هدایت و تغییر می‌کرد اما اکنون امتیاز ویژه‌ی تلاش برای تغییر افکارعمومی به همگان داده شده است؛ عصری که «روابط عمومی» در راس هرم تاثیرگذاری بر...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.