بررسی مسائل دو شرکت تولید و صادرکننده قدیمی منطقه آزاد انزلی

در راستای رویه سال جاری مهندس علی اوسط اکبری مقدم، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان به منظور پیگیری میدانی از ظرفیت ها و چالش های واحدهای تولیدی-صنعتی منطقه که گامی در جهت اجرای راهبرد سال جاری مقام معظم رهبری مبنی بر پشتیبانی و مانع زدایی است؛ از دو کارخانه لاک سیم و قرقره شمال دیدار به عمل آمد.

گیلان‌صدر: در این برنامه بازدید که مهندس وحید طالب پور معاون اقتصادی و سرمایه گذاری و مدیران مربوط سازمان حضور داشتند مدیران دو واحد تولیدی مزبور با معرفی توانمندی ها،محصولات تولیدی،بازار مصرف داخلی و خارجی به بیان مشکلات خود پرداختند که دستورات لازم جهت رفع و پیگیری مسائل از سوی مدیرعامل سازمان صادر شد.

بنابراین گزارش شرکت لاک سیم از واحدهای تولیدی قدیمی استان می باشد که از سال ۱۳۶۴ در منطقه طالب آباد انزلی در زمینه تولید انواع سیم گرد و تخت مشغول به فعالیت بوده و با ایجاد اشتغالزایی مستقیم برای ۱۵۰ نفر، و کیفیت مطلوب محصولات تولیدی باعث صادرات این کالاها به بازارهای داخلی و کشورهای منطقه به ویژه عراق، افغانستان و ترکمنستان شده است.

از سوی دیگر شرکت قرقره شمال که از سال ۱۳۷۳ در منطقه آزاد انزلی مشغول به تولید قرقره های فلزی بوده و برای ۵۰ نفر به صورت مستقیم فرصت شغلی فرآهم نموده است.

از نکات جالب توجه این برنامه بازدید، صدور مجوز فعالیت خط تولید و اجرای طرح توسعه شرکت لاک سیم بود که با نظر موافق مدیرعامل سازمان، فرصت گسترش فعالیت های تولیدی،صادراتی و اشتغالزایی این واحد تولیدی منطقه آزاد انزلی مهیا گردید و براین اساس اقدامات لازم جهت انتقال پرونده و سوابق این واحد تولیدی از سامانه وزارت صمت به سامانه شورای عالی مناطق آزاد به منظور صدور پروانه بهره برداری آن، انجام خواهد شد.

گفتنی است با همکاری معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان و حوزه نظارت گمرکات گیلان، در راستای پشتیبانی و مانع زدایی از واحدهای تولیدی، از سال ۱۴۰۰ واردات مواد اولیه این مجموعه و دیگر کارخانجات همکار آن از طریق گمرک منطقه آزاد انزلی صورت می گیرد.

 

 

نوشته مشابه

بازدید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از پروژه تجاری فرهنگی آرش مال

بازدید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از پروژه تجاری فرهنگی آرش مال

مهندس علی اوسط اکبری مقدم رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان به همراه تعدادی معاونین و مدیران از پروژه تجاری، تفریحی و فرهنگی در حال ساخت آرش مال بازدید به عمل آوردند. گیلان صدر: این طرح سرمایه گذاری تجاری تفریحی فرهنگی در ۶ طبقه به مساحت ۲۵ هزار مترمربع بنا...

مبلغ وام بازنشستگان تامین اجتماعی با افزایش ۷۰ درصدی به 12 میلیون تومان رسید

مبلغ وام بازنشستگان تامین اجتماعی با افزایش ۷۰ درصدی به 12 میلیون تومان رسید

معاون فرهنگی ، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تأمین‌اجتماعی از آغاز فرایند پرداخت تسهیلات مالی ویژه بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین‌اجتماعی و افزایش ۷۰ درصدی مبلغ وام نسبت به سال گذشته خبر داد. گیلان صدر: دکتر احمد اسفندیاری با بیان اینکه تامین اجتماعی در سطح کشور قریب به چهار میلیون نفر...

طرح سوال از شهردار رشت توسط شورای شهر اعلام وصول شد/ بیش از ۸ هزار ساخت و ساز غیرمجاز در رشت

جلسه استیضاح شهردار رشت لغو شد/همه اعضا در جلسه حضور داشتند

حسینی با اشاره به اینکه همه اعضای شورای شهر رشت امروز برای شرکت در این جلسه در شورا حضور داشتند، گفت: متاسفانه برخی رسانه‌ها علت لغو جلسه را به‌عدم حضور تعدادی از همکاران شورایی اعلام کرد که بنده این خبر را تکذیب میکنم. به گزارش گیلان صدر و به نقل...

بازگشت ۵ واحد صنعتی راکد و غیر فعال در گیلان به چرخه تولید از ابتدای امسال

تحقق تولید دانش بنیان و ارتقاء بخش صنعت، دو هدف مهم شرکت شهرکهای صنعتی گیلان

رسالت شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان بر دو محور اصلی، شامل ایجاد و تکمیل زیرساخت‌های صنعتی و حمایت از صنایع کوچک و متوسط استوار است گیلان صدر: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان ضمن گرامیداشت دهه صنعت، دهه تولید و تجارت با عنوان معدن، فرصت ناب، ارزش آفرین در خصوص وضعیت صنعت...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.