برگزاری نشست علمی به منظور گرامیداشت روز جهانی تالاب ها در گیلان

بمناسبت ۱۳ بهمن ماه روز جهانی تالاب ها و پنجاه و یکمین سالروز انعقاد کنوانسیون رامسر نشست علمی با حضور نمایندگان دستگاههای اجرایی استان در اداره کل محیط زیست گیلان برگزار شد.

گیلان صدر: به منظور گرامیداشت روز جهانی تالاب ها، نشست علمی در روز سیزده بهمن با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان، رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گیلان، اعضاء زیرکمیته حفاظت از اکوسیستم تالاب انزلی، اساتید دانشگاه و دانشجویان با موضوع نقش و تاثیر بوم گردی بر حفاظت مشارکتی از تالاب ها  و معیشت جوامع محلی در محل سالن امام رضا (ع) اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان برگزار گردید.

دکتر رضا زمانی مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان در ابتدای این نشست ضمن خوش آمدگویی به حضار، تبریک ایام الله دهه فجر و تسلیت وفات مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی، با اشاره به نقش و اهمیت تالاب ها بر خدمات و کارکردهای اکوسیستم های تالابی از جمله نقش و کارکردهای بوم گردی و تاثیر مثبت آن بر حفاظت از تالاب ها،  بهره‌برداری خردمندانه و معیشت جوامع محلی تاکید کردند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان  در این نشست علمی به اهمیت تالابها و نقش جوامع محلی در مدیریت تالابها اشاره کردند و خطر گونه مهاجم سنبل آبی را بویژه برای تالابهای استان تهدید مهم و مخاطره آمیزی برای تنوع زیستی تالابها عنوان نمود ، و در ادامه ضمن تشکراز حضورمدعوین  در این رویداد  آن را زمینه ایی که  نشان آغاز حرکتی علمی و پژوهشی در حوزه تالابها است دانست و به اهمیت تالاب عینک رشت  اشاره داشت.

در این نشست علمی ارایه دکتر عماد مطالبی کارشناس اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان در زمینه بومگردی و گردشگری و معیشت پایدار در حوزه تالاب عینک شهر رشت با طرح بوگمپ که برگزیده سومین جشنواره ایده ها و محصولات نوآورانه بود نشان از این مهم داشت که تالابها لازمه زیست پذیری شهرمان هستند و مدیریت و احیا تالاب ها جز با مشارکت جوامع محلی امکانپذیر نیست و در ادامه حضار به بحث و تبادل نظر در این خصوص پرداختند.

در پایان این نشست نیز کتاب سیپا پارک ملی بوجاق که  توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گیلان به سفارش و نظارت حفاظت محیط زیست گیلان با حضور کلیه ذی نفعان دولتی و غیردولتی تهیه  شده بود، رونمایی گردید.

این گزارش می‌افزاید، تهیه و تدوین برنامه سیپا از جمله تاکیدها و توصیه های کنوانسیون رامسر است تا برای تالاب ها به ویژه تالاب های بین‌المللی تهیه شود.

نوشته مشابه

جزییات ثبت نام وام ناباروری اعلام شد

جزییات ثبت نام وام ناباروری اعلام شد

رئیس بنیاد ۱۵ خرداد با اعلام زمان ثبت نام جدید دریافت تسهیلات ناباروری عنوان کرد: تا تیرماه سال جاری ثبت نام‌های فعلی را ساماندهی می‌کنیم و در انتهای تیرماه ثبت نام‌های جدید انجام خواهد شد. گیلان صدر: حمیدرضا علیان زادگان، رئیس بنیاد ۱۵ خرداد در گفتگو با خبرنگار رفاه و...

افزایش همکاری دانشگاه گیلان و سازمان منطقه آزاد انزلی

افزایش همکاری دانشگاه گیلان و سازمان منطقه آزاد انزلی

 دکتر فرید نجفی رییس دانشگاه گیلان به همراه جمعی از معاونین و مدیران آن مجموعه با مهندس علی اوسط اکبری مقدم رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی دیدار و پیرامون توسعه همکاری های دو جانبه تبادل نظر کردند. گیلان صدر: مهندس اکبری مقدم در این نشست با...

مدارک و شرایط مورد نیاز برای جدا کردن یارانه

مدارک و شرایط مورد نیاز برای جدا کردن یارانه

متناسب با تحولات ثبتی در زندگی شهروندان و تغییراتی در خانواده ها رخ می دهد، افراد این نیاز را پیدا می کنند که یارانه خود را از یک سرپرست به سرپرست دیگری منتقل کنند؛ اقدامی که برای تحقق نیازمند شرایط و مدارک مورد نیاز است. گیلان صدر جدا از تغییرات...

رایزنی برای تخصیص سهمیه سوخت

رایزنی برای تخصیص سهمیه سوخت

نشست هم اندیشی محمدتقی مهدیزاده مدیرعامل و جمعی از معاونین و مدیران شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان با هیئت رئیسه و اعضای انجمن به همراه مدیران ارشد واحدهای صنعتی و تولیدی استان برای گذر از پیک تابستان برگزار شد. گیلان صدر: محمدتقی مهدیزاده مدیرعامل شرکت توزیع برق استان، ضمن...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.