بهره برداری از ۱۴ طرح تولیدی،خدماتی و زیرساخت بندری در منطقه آزاد انزلی

گیلان صدر: روز سه شنبه در یک ارتباط ویدئو کنفرانسی و به دستور رئیس جمهور ۱۴ طرح تولیدی، خدماتی و زیرساخت بندری همزمان با ۶۶ طرح دیگر سراسر کشور در منطقه آزاد انزلی افتتاح شد.

علی اوسط اکبری مقدم، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان با بیان اینکه در ششمین دور از افتتاح پروژه های مناطق آزاد از مجموع ۶۶ پروژه ای که مورد افتتاح قرار می گیرند ۱۴ طرح تولیدی، خدماتی و زیرساخت بندری متعلق به منطقه آزاد انزلی است، اظهار داشت: از میان این طرح ها ۲ پروژه در زمینه زیرساخت بندری، ۲ پروژه خدماتی در حوزه گردشگری-خودرویی، ۱پروژه تجاری-مسکونی، ۹ پروژه تولیدی-صنعتی مشتمل بر تولید پوشاک، الکترونیک، آرایشی-بهداشتی، شیمیایی، لوازم خانگی و…می باشند.

وی با اشاره به جذب سرمایه گذاری خارجی ۸ میلیون یورویی و ۲۴ میلیارد ریالی توسط یکی از سرمایه گذاران بخش خصوصی که در حوزه تولید لامپ زمینه اشتغالزایی مستقیم برای ۶۳ نفر را به وجود آورده، افزود: حجم سرمایه گذاری ریالی در طرح های فوق از ۳۸۸۴ میلیارد ریال عبور کرده و با تبدیل سرمایه ارزی به ریالی این میزان به ۶۱۶۴ میلیارد ریال بالغ خواهد شد و موجبات ایجاد شغل برای ۴۴۶ نفر پدید آمده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از مجموع این طرح‌ها، مجتمع تجاری و مسکونی مهتاب با حجم سرمایه گذاری ۲۰۰۰ میلیارد ریالی و میزان اشتغالزایی ۱۰۰ نفر در این برنامه خبر داد و گفت: از سوی دیگر در حوزه زیرساخت های بندری؛ ساختمان امور دریایی مجتمع بندری کاسپین با صرف هزینه ۱۰ میلیارد ریالی از سوی بخش خصوصی و ایجاد اشتغال برای ۱۵ نفر و مخزن ۵ هزار تنی با میزان سرمایه گذاری۷۰ میلیارد ریال توسط سرمایه گذار و اشتغالزایی ۵ نفره؛ به صورت رسمی در مسیر ارائه خدمات قرار می گیرند.

مهندس اکبری مقدم طرح های سرمایه گذاری در بخش خدمات را شامل رستوران گردان و مجتمع نمایشگاهی و تعمیرگاهی خودرو عنوان کرد که به ترتیب ۴۵۰ و ۲۵۰ میلیارد ریال و فرآهم نمود شغل به صورت مستقیم برای ۱۲۰ نفر عنوان کرد.

وی در ارتباط با هشت طرح تولیدی-صنعتی که با فرمان رییس جمهور در مدار تولید قرار می گیرند با بیان اینکه از این تعداد یک طرح افتتاحیه و یک طرح توسعه واحد تولیدی در زمینه محصولات آرایشی و بهداشتی با حجم سرمایه گذاری ۳۶۰ میلیارد ریالی و ایجاد شغل برای ۴۳ نفر خواهند بود، اضافه کرد: از سوی دیگر همزمان واحد صنعتی مونتاژ رایانه و تبلت با سرمایه گذاری ۸۰ میلیارد ریالی و اشتغالزایی برای ۱۵ نفر نیز به صورت رسمی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی بهره برداری از طرح توسعه تولید پوشاک را پنجمین طرح تولیدی عنوان که با صرف هزینه ۲۵ میلیارد ریالی و ایجاد فرصت شغلی برای ۱۵ نفر شروع به کار می کند اعلام کرد و افزود: طرح توسعه تولید مخازن پلی اتیلن با سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیارد ریالی و اشتغالزایی برای ۲۰ نفر، افتتاح واحد تولیدی کالای خواب با میزان سرمایه گذاری ۲۵ میلیارد ریال و فراهم نمودن فرصت شغلی برای ۱۵ نفر، و در نهایت شروع به کار کارخانه تولید روغن های خوراکی با حجم سرمایه گذاری ۲۲۰ میلیارد ریالی و تولید لوازم خانگی با سرمایه گذاری ۲۲۰ میلیارد ریالی که به صورت مجموع برای ۳۵ نفر شغل ایحاد شده؛ طرح های سرمایه گذاری تولیدی-صنعتی است که با دستور رییس جمهور به صورت رسمی در مدار تولید قرار می گیرند.

گفتنی است سازمان منطقه آزاد انزلی دارای ۱۴۹ واحد تولیدی با میزان اشتغالزایی مستقیم برای حدود ۴۰۰۰ نفر در دو شهرک صنعتی و خارج از آن است و هم اکنون مراحل احداث سومین شهرک صنعتی منطقه در پسکرانه مجتمع بندری کاسپین با دارا بودن مساحت ۵۰ هکتاری نه تنها مجموع پهنه های صنعتی منطقه به دو برابر افزایش می یابد بلکه ضریب اشتغالزایی و افزایش واحدهای تولیدی از دو برابر فراتر خواهد رفت.

نوشته مشابه

انتصابات جدید در شرکت توزیع برق گیلان

انتصابات جدید در شرکت توزیع برق گیلان

طی احکام جداگانه ای از سوی محمدتقی مهدیزاده رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان، مدیران جدید دفتر روابط عمومی و دفتر نظارت بر فروش و وصول مطالبات این شرکت منصوب و مشغول به کار شدند. گیلان‌صدر:  طی این احکام؛ جواد لطفی بعنوان مدیر جدید دفتر...

تحقق جوانی جمعیت با جدیت در استان پیگیری شود

تحقق جوانی جمعیت با جدیت در استان پیگیری شود

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به وضعیت بحرانی گیلان در پایین بودن نرخ باروری و ازدواج اظهار داشت: این دانشگاه با جدیت تحقق جوانی جمعیت را پیگیری خواهد کرد. گیلان صدر: دکتر ارسلان سالاری- رییس دانشگاه در جلسه ی قرارگاه جوانی جمعیت، ضمن تشریح وضعیت جمعیتی کشور و...

ثبت رکورد جهانی در گینس با شعار “رشت ، شهر خلاق خوراک”

ثبت رکورد جهانی در گینس با شعار “رشت ، شهر خلاق خوراک”

سید امیر حسین علوی شهردار رشت به همراه اعضای شورای اسلامی شهر از ابراهیم عطایی ورزشکار دومیدانی رشته دو استقامت و صاحب رکورد گینس استقبال به عمل آوردند. گیلان صدر: عصر یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ در پیاده راه فرهنگی برگزار گردید، بیان کرد: اتفاقی را که امروز در شهر رشت...

نخستین جشنواره چای املش برگزار شد

نخستین جشنواره چای املش برگزار شد

نخستین جشنواره چای املش در  روز ۲۵ اردیبهشت، در روستای بیلی لنگه، با حضور دکتر ولی جهانی مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان، حبیب جهانساز رئیس سازمان چای کشور، جمعی از مسئولین محلی و با استقبال کم نظیر مردم برگزار شد. گیلان صدر: حبیب جهانساز رئیس...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.