رمز موفقیت در عرصه اقتصادی حمایت از صنایع دانش بنیان در قالب صنایع کوچک است

سعیدی کیا از پرداخت مشوق‌های واحدهای صنعتی کوچک خبر داد و گفت: مشوقهای متعددی در واگذاری، دریافت حداقل پیش پرداخت، تقسیط بلند مدت و تسهیل استقرار واحدهای دانش بنیان، صدور ضمانت نامه بانکی تا سقف ۳۰ میلیارد ریال برای هر متقاضی وجود دارد.

گیلان صدر: فریبرز سعیدی کیا مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان طی گزارشی با واحد خبر صدا و سیمای مرکز گیلان به بیان سهم واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی گیلان در بازار داخلی و حتی خارجی پرداخت و گفت: به طور کلی ۹۰ درصد صنایع و تولیدات ما شامل تولیدات واحدهای صنایع کوچک و متوسط مستقر در استان می‌باشد و این محصولات هم در بازار‌های داخلی و هم با توجه به صادرات محور بودن واحدهای پیشرو در صنایع غذایی، تبدیلی، شیمیایی، سلولزی و نساجی دارای بازار صادراتی خارج از کشور نیز هستند.

سعیدی کیا از پرداخت مشوق‌های واحدهای صنعتی کوچک خبر داد و گفت: مشوقهای متعددی در واگذاری، دریافت حداقل پیش پرداخت، تقسیط بلند مدت و تسهیل استقرار واحدهای دانش بنیان، صدور ضمانت نامه بانکی تا سقف ۳۰ میلیارد ریال برای هر متقاضی وجود دارد.

رییس هیات مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان در ادامه افزود: ایجاد شرایط و امکانات لازم برای ساماندهی بنگاههای تحت پوشش به ویژه اصناف دارای اولویت در شهرک‌ها و نواحی صنعتی

– حمایت از واحدهای صنعت و صنفی در راستای توسعه صادرات کالاها و خدمات از طریق صندوق ضمانت صادرات

– حمایت از توسعه و نوین‌سازی شبکه‌های توزیع

– حمایت از اتحادیه‌ها و اتحادیه‌های صادراتی

– حمایت از ایجاد و حمایت شرکتهای مدیریت صادرات

– حمایت از شکل گیری و توسعه برندهای ایرانی

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان در بیان اینکه آیا مشکل اصلی اکثر تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی علاوه بر تقاضا در بازار، مشکل نقدینگی است یا خیر گفت: بسیاری از فعالان اقتصادی براین باورند که تولیدکنندگان با دریافت تسهیلات متحمل هزینه‌های سرسام‌آوری می‌شوند که توجیه اقتصادی ندارد ومنافع تولیدکننده را تأمین نمی‌کند.

وی در ادامه افزود: در بازار و دنیای امروز طبیعی است که واحد صنعتی باید محصولات با کیفیت و رقابت‌پذیر تولید نماید. صرف دریافت تسهیلات گره گشای مشکل صنعت ما نیست لذا بخش بازرگانی و مدیریت فروش می‌بایست یکی از ارکان اصلی واحدهای صنعتی باشد.

سعیدی کیا افزود: برگزاری دوره‌های آموزشی در سطوح مدیران، کارشناسان و کارگران واحدهای صنعتی در خصوص روشهای نوین بازاریابی، تامین سرمایه از طریق بازار سرمایه شامل عضویت واحدهای صنعتی در بورس و فرابورس و مشارکت بنیاد برکت، جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی به جهت تامین منابع مالی غیر بانکی از مجموعه اقدامات صنایع کوچک می‌باشد.

رییس هیات مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان گفت: حمایت وخرید کالای ایرانی مستلزم ایجاد اعتماد درمشتری است که با بهبود و ارتقای کیفیت کالا میسر می‌شود. ازطرفی برخی تولیدکنندگان اذعان دارند که ارتقای کیفیت برایشان هزینه بره. حمایت از صنایع دانش بنیان به ویژه در قالب صنایع کوچک، امروز رمز موفقیت در عرصه اقتصادی است.

سعیدی کیا در ادامه افزود: در صورتیکه شرکت‌های تولیدی شرایط مستعد دانش بنیان شدن را داشته باشند شرکت شهرکهای صنعتی جهت کمک به اخذ گواهی دانش بنیان با پرداخت کمک هزینه به مشاورین ذیصلاح به این فرایند کمک کرده و. بعد از ثبت و دریافت گواهی دانش بنیان شرکت شهرکهای صنتعتی با معرفی واحد به صندوق شکوفایی و نوآوری از تسهیلات ارزان قیمت برخوردار خواهدند شد.

رییس هیات مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان، در خصوص اینکه یکی ازپیش نیازهای توجیه پذیربودن فعالیت صنایع، در دسترس بودن مواد اولیه است. با توجه به اینکه گیلان استانی کشاورزی است چقدر تلاش شده و یا می‌شود که صنایعی در استان پا بگیرند که مواد اولیه ان در این استان موجود است؟ در جهت توسعه، توسعه مکان محور بر روی تولیدات سازگار و همگن با اقلیم مانند چای، زیتون، شالیکوبی و شیلات به تعریف خوشه‌های صنعتی کسب و کار پرداختیم که در راستای تحقق خوشه‌های صنعتی زنجیره ارزش تولید این محصولات استراتژیک از ابتدای کاشت و صادرات بررسی برنامه ریزی می‌شود. از آنجا که آموزش به کشاورزان در جهت کاشت علمی محصولات تا ارتقاء تکنولوژی در واحد صنعتی مرتبط با محصولات در جهت کیفیت بهتر محصولات و در نهایت کمک به صنایع بسته‌بندی و حتی توسعه صادرات این محصولات در صنایع کوچک صورت می‌پذیرد.

سعیدی کیا در خصوص برنامه شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان در هدفمندسازی تولید با نگرش توسعه صادرات غیر نفتی. برای بازاریابی محصولات و تولیدات صنایع کوچک گیلان در کشورهای حاشیه خزر، گفت: همانطور که مستحضرید دولت مکلف به کاهش اتکا به در آمدهای ناپایدار نفت و مشتقات آن می‌باشد و در جهت توسعه پایدار و متعادل ما باید از تمام پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های تولید و صنایع کشاورزی بهرمند شویم به طور مثال ما با ایجاد کنسرسیوم صادراتی و حمایت از ذینفعان این کنسرسیوها در قالب اعزام هیت‌های تجاری، شرکت در نمایشگاه‌های خارجی، میزبانی هیت‌های تجاری و بازاریابی واحدهای صنعتی عضو کنسرسیوم‌های صادراتی کمک‌های لازم صورت می‌پذیرد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان در خصوص فعالیت اقتصادی غیرصنعتی از جمله پرورش آبزیان، طیور و کشاورزی و کشت و صنعت در شهرک‌ها و نواحی صنعتی گفت: ما در شرکت شهرک‌ها متولی استقرار صنایع مختلف از جمله صنایع بسته‌بندی و تبدیلی کشاورزی هستیم با این توضیح شرکت شهرکهای صنعتی از فعالیت‌های کشاورزی غافل نبوده و در قالب برنامه‌های حمایتی توسعه خوشه‌های کسب و کار نظیر زیتون چای و شالیکوبی و شیلات که از ظرفیت‌های استان ماست حمایت‌های لازم صورت پذیرفته و می‌پذیرد.

وی در پایان در خصوص حمایت از کالای ایرانی گفت: به نظر بنده مهمترین کاری که باید شروع کنیم ارتقا کیفیت محصول و خدمات است مطابق فرمایش مقام معظم رهبری حمایت از کالای ایرانی باید صورت پذیرد نه فقط خرید کالای ایرانی، زمانی که حمایت لازم از ارتقا کیفیت محصولات صنعتی صورت پذیرد خود به خود خرید کالای ایرانی هم مورد توجه هم وطنان عزیز واقع خواهد شد.

نوشته مشابه

افزایش ایجاد شغل در حوزه های اقتصادی-صنعتی، گردشگری و بندری

افزایش ایجاد شغل در حوزه های اقتصادی-صنعتی، گردشگری و بندری

به ریاست مهندس علی اوسط اکبری مقدم رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان جلسه کارگروه اشتغال منطقه آزاد انزلی با حضور معاونین و مدیران این سازمان برگزار شد. گیلان صدر: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی تاکید نمود با تحقق برنامه های توسعه ای منطقه در حوزه‌های صنعتی و ترانزیتی،در سال...

حمایت از تولید و اعطای مشوق‌های صنعتی برای سرمایه‌گذاران و کارآفرینان

حمایت از تولید و اعطای مشوق‌های صنعتی برای سرمایه‌گذاران و کارآفرینان

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان گفت: حمایت از تولید و اعطای مشوق‌های صنعتی از اهداف و برنامه‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران است. گیلان صدر: مهدی محبوبی حسن کیاده مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان با توجه به اهمیت و جایگاه واحدهای دانش بنیان در سال تولید؛...

ایجاد بستر مناسب برای جذب سرمایه گذاری های جدید در شهرک ها و نواحی صنعتی گیلان

ایجاد بستر مناسب برای جذب سرمایه گذاری های جدید در شهرک ها و نواحی صنعتی گیلان

نشست مشترک مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی و اعضای هیات مدیره شرکت خدماتی ناحیه صنعتی پرکاپشت برگزار شد. گیلان‌ صدر: نشست مشترک مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی با اعضای هیئت مدیره شرکت خدماتی ناحیه صنعتی پرکاپشت آستانه اشرفیه به منظور افزایش کیفیت خدمات ارائه‌ شده به صنعتگران در محل این...

دوره آموزشی ثبت قیمت تولید و مصرف کننده به منظور شفاف سازی نظام توزیع و قیمت گذاری

دوره آموزشی ثبت قیمت تولید و مصرف کننده به منظور شفاف سازی نظام توزیع و قیمت گذاری

گیلان صدر: در راستای ارتقای کمی و کیفی حوزه های قانونی مرتبط با فعالیت کسب و کارهای مختلف سازمان، معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری این سازمان با همکاری اداره کل صنعت، معدن و ‌تجارت استان گیلان دوره آموزشی "ثبت قیمت تولیدکننده و مصرف کننده" را در منطقه آزاد انزلی برگزار...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.