صنایع کوچک پل مواصلاتی توسعه صنعتی و رونق اقتصادی هستند

گیلان صدر: فریبرز سعیدی کیا مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان گیلان طی گزارشیبه مناسبت هفته صنعت و معدنبا حضور در برنامه خانه مهر از صدا و سیمای مرکز گیلان به اهم وظایف شرکت شهرکهای صنعتی استان در حوزه صنایع کوچک پرداخت.

وی به اهمیت نقش صنایع کوچک در بهبود روند اقتصادی کشور و ایجاد کارآفرینی و اشتغال در جامعه پرداخت و از صنایع کوچک به عنوان پل مواصلاتی توسعه صنعتی و رونق اقتصادی نام برد.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان گفت: نیازهای فناورانه واحدهای صنعتی با کمک شرکت شهرکهای صنعتی از طریق مشاوران آموزش دیده شناسایی و توسط رفع کنندگان نیاز از داخل کشور یا خارج از کشور مرتفع می‌گردد.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان در خصوص حمایت از واحدهای صنعتی دانش بنیان گفت: واحد صنایع کوچک از طریق مشاوران توانمند اقدام به شناسایی و کمک به واحدهای مستعد جهت دانش بنیان شدن می‌نماید.

وی افزود: توسعه صنعت باید به سمت ایجاد پارک‌های علم و فناوری، شرکت‌های دانش بنیان و صنایع هایتک باشد تا از نیروهای تحصیلکرده دانشگاهی، بیشتر بتوان بهره جست.

وی در ادامه بیان داشت: جهت ارتباط بیشتر صنعت و دانشگاه و ایجاد بستر مناسب و مطرح شدن ایده‌های مورد نیاز صنعت، با حمایت این شرکت، رویدادهای استارتاپی به صورت سالیانه برگزار می‌گردد.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان در خصوص حمایت از واحدهای صنعتی گفت: صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری با صدور ضمانت نامه بانکی و غیر بانکی برای ۷۰٪ اصل و سود تسهیلات تا سقف ۳ میلیارد تومان با شرایط بسیار آسان‌تر از بانک‌های عامل و حمایت از واحدهای صنعتی کوچک و متوسط استان جهت شرکت در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی به صورت پرداخت حداقل ۵۰ درصد هزینه‌های نمایشگاها، آموزش واحدهای صنعتی در حوزه‌های مختلف مدیریتی، کارشناسی، مهارتی، بازار، محیط زیست، خوشه‌های صنعتی سالانه حداقل ۱۰۰ دوره آموزشی برای بیش از ۳۰۰۰ نفر از پرسنل واحدهای صنعتی توسط مشاورین توانمند برگزار می‌شود، برگزاری تورهای صنعتی برای مدیران و کارشناسان واحدهای صنعتی جهت آشنایی با واحدهای موفق، بزرگ و توانمند در صنعت، سالیانه معمولا ۶ تور صنعتی برای بیش از ۱۰۰ نفر از مدیران و کارشناسان واحدهای صنعتی برگزار می‌گردد از جمله اقدامات حمایتی برای صاحبان صنایع میباشد.

سعیدی کیا در پایان افزود: واحدهای صنعتی با مشکل کمبود نقدینگی مواجه هستند و شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان از طریق تامین نقدینگی از محل پرداخت تسهیلات بانکی اقدام به رفع آن نموده است. امیدواریم با تحرکی که در بانک‌ها بوجود آمده و حمایتی که دولت می‌کند؛ این مشکلات برطرف شود.

نوشته مشابه

استیضاح شهردار رشت اعلام وصول شد

استیضاح شهردار رشت اعلام وصول شد

در چهل و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر رشت، طرح استیضاح شهردار رشت با امضای چهار عضو شورا اعلام وصول شد و جلسه استیضاح روز یکشنبه برگزار خواهد شد. گیلان‌صدر: چهل و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر رشت با حضور اعضای شورای شهر رشت برگزار شد. در این جلسه، طرح...

رسیدگی به مشکلات مردم و پاسخگویی مناسب، اولویت کاری بیمه سلامت است

رسیدگی به مشکلات مردم و پاسخگویی مناسب، اولویت کاری بیمه سلامت است

گیلان‌صدر: مدیر کل بیمه سلامت در دیدار با کارکنان بیمه سلامت شهرستان فومن عنوان کرد: رسیدگی به مشکلات مردم و پاسخگویی مناسب در اولویت کاری بیمه سلامت است. رضایت مندی ارباب رجوع وی افزود: ارتقاء فرآیند خدمات رسانی و حفظ کرامت مردم می بایست یکی از مهم‌ترین دغدغه های کارکنان...

افزایش ایجاد شغل در حوزه های اقتصادی-صنعتی، گردشگری و بندری

افزایش ایجاد شغل در حوزه های اقتصادی-صنعتی، گردشگری و بندری

به ریاست مهندس علی اوسط اکبری مقدم رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان جلسه کارگروه اشتغال منطقه آزاد انزلی با حضور معاونین و مدیران این سازمان برگزار شد. گیلان صدر: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی تاکید نمود با تحقق برنامه های توسعه ای منطقه در حوزه‌های صنعتی و ترانزیتی،در سال...

استخدام 312 نفر برای اشتغال در مراکز درمانی تأمین‌اجتماعی

استخدام 312 نفر برای اشتغال در مراکز درمانی تأمین‌اجتماعی

شرکت کار و تأمین (متعلق به سازمان تأمین‌اجتماعی) ، 312 نفر در مشاغل انباردار دارویی و تجهیزات پزشکی ، متصدی خدمات اداری ، دارویار ، منشی پزشکی ، بهدار ، بهیار ، متصدی خدمات عمومی (نگهبان) و راننده آمبولانس در استان‌های مختلف جذب می نماید گیلان‌صدر: سید حسن امیرموسوی مدیرعامل...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.