مصرف برق گیلان از سد ۲هزار مگاوات گذشت

با گرمای شدید هوا طی هفته گذشته مصرف برق گیلان به بیشترین میزان خود در تاریخ رسید و با رشد ۱۷ درصدی نسبت به پیک تابستان سال از مرز ۲هزار مگاوات عبور کرد.

گیلان صدر: مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توحه به افزایش شدید دما طی هفته گذشته در کشور و همچنین در گیلان، نیاز مصرف استان به ۲ هزار و ۴۱ مگاوات رسید که این میزان بیشترین مصرف برق در سال جاری و تاریخ مصرف برق استان می باشد.

محمداسماعیل هنرمند پیک مصرف برق گیلان طی تابستان سال ۹۹ را یکهزار و ۸۰۰ مگاوات عنوان کرد و افزود: اما چهارشنبه هفته گذشته ۲۰ مردادماه با ثبت مصرف ۲ هزارو ۴۱ مگاواتی رکورد تاریخی مصرف انرژی در گیلان به ثبت رسید.

وی تصریح کرد: هم اکنون ۱۱ نیروگاه برق استان گیلان حداکثر توان تولید ۲ هزار و ۳۰۰ مگاوات انرژی برق را دارند که این تعداد به نیروگاه های کشور متصل‌ هستند و امیدواریم که با کاهش میزان مصرف برق و صرفه جویی مناسب در کشور، دیگر شاهد قطع برق نباشیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان ادامه داد: با این وجود از همه مصرف کنندگان تقاضا داریم علاوه بر رعایت مصرف بهینه و همچنین کاهش مصرف برق ، توصیه های لازم را برای کاهش مصرف برق اجرا تا مدت باقی مانده فصل گرما را با کمترین خاموشی سپری کنیم.

هنرمند اضافه کرد: از سوی دیگر مردم می توانند با اعمال راهکارهای ساده از جمله تنظیم درجه ترموستات کولرهای گازی بر روی ۲۵ درجه سانتیگراد، سرویس به موقع تجهیزات سرمایشی، روشنایی و سایر تجهیزات برقی جهت استفاده بهینه، نصب سایبان روی کولرها به منظور جلوگیری از تابش مستقیم نور آفتاب در مصرف خود مدیریت داشته باشند.

وی همچنین عدم استفاده از اوازم برقی پرمصرف در ساعات اوج مصرف و بکارگیری آن در ساعات اولیه صبح ، استفاده بهینه و حداکثری از روشنایی طبیعی در روز ، شستشوی فیلتر و تجهیزات داخلی وسایل سرمایشی ، خاموش کردن ۱۵ دقیقه ای کولر در ساعت اوج مصرف ( ساعت ۱۴ الی ۱۵ عصر) رااز دیگر شیوه های مدیریت مصرف و جلوگیری قطعی های برق دانست.

کشف ۱۸۰ دستگاه استخراج ارز دیجیتال طی هفته گذشته در گیلان

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان در ادامه از کشف ۱۸۰ دستگاه ارز دیحیتال طی هفته گذشته اشاره کردو گفت: بر اساس پایش میزان و نحوه مصرف برق مشترکان و همچنین بازدیدهای دوره‌ای گروه‌های تست و بازرسی انشعاب‌های برق، در راستای کاهش پیک بار شبکه و جلوگیری از خاموشی سایر مشترکان در چهار شهرستان تعداد ۱۸۰ دستگاه استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز کشف و جمع آوری شد.

هنرمند از تحویل افراد متخلف جهت گذراندن مراحل قانونی به مراجع قضایی خبر داد و افزود: با تشکیل کمیته جمع آوری مراکز غیرمجاز رمز ارز در استان با حضور دستگاه‌های اجرایی، قضایی و امنیتی تاکنون حدود پنج هزار و ۴۰۰ دستگاه استخراج غیرمجاز رمز ارز در گیلان شناسایی شده است که بالغ بر ۴۳ میلیارد تومان به صنعت برق خسارت وارد کرده‌اند.

به گفته او، شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده دستگاه‌های رمز ارز غیرمجاز مراتب را به شماره ۱۲۱ اطلاع رسانی کرده تا از این طریق با شناسایی و جمع‌آوری این مراکز غیرمجاز ، به پایداری بیشتر شبکه برق بویژه در ایام تابستان کمک کنند.

گیلان با ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۴۹۰ هزار مشترک دارد

نوشته مشابه

ایجاد زیرساخت‌های ورزشی در راستای برندسازی شهری؛ برنامه‌ریزی برای برگزاری رویدادهای ورزشی کشوری و بین‌المللی

ایجاد زیرساخت‌های ورزشی در راستای برندسازی شهری؛ برنامه‌ریزی برای برگزاری رویدادهای ورزشی کشوری و بین‌المللی

شهردار بندر کیاشهر در مراسم افتتاح فاز اول مجموعه ورزشی ورزش‌های ساحلی شهرداری بندر کیاشهر گفت: ایجاد زیرساخت‌های ورزشی ورزش‌های ساحلی در راستای برندسازی شهری و برنامه‌ریزی برای برگزاری رویدادهای ورزشی کشوری و بین‌المللی اهدافی است که شهرداری بندرکیاشهر دنبال می‌کند. ‎گیلان‌صدر: همزمان با برگزاری مسابقات والیبال ساحلی زیر ۲۳...

دستگیری یکی از مدیران شهرستان ماسال به اتهام جرایم مالی

دستگیری یکی از مدیران شهرستان ماسال به اتهام جرایم مالی

امیر علی بهدادی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ماسال از دستگیری یکی از مدیران این شهرستان به اتهام جرایم مالی خبر داد. گیلان صدر: امیر علی بهدادی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ماسال از دستگیری یکی از مدیران این شهرستان به اتهام جرایم مالی خبر داد. امیر علی بهدادی دادستان...

تسریع در عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی شهرداری رشت

تسریع در عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی شهرداری رشت

جلسه بررسی روند اجرای مهمترین پروژه‌های در دست اقدام شهرداری رشت در حوزه‌های بازآفرینی، تالاب عینک، پسماند، رینگ ۹۰ متری، پارک ۵۰۰ هکتاری لاکان و پروژه‌های معاونت عمرانی با حضور دو تن از اعضای شورا و شهردار رشت در معاونت حمل و نقل و امور زیربنایی برگزار شد. گیلان صدر:...

نگاهی اجمالی به عملکرد سال ۱۴۰۰ سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت

نگاهی اجمالی به عملکرد سال ۱۴۰۰ سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت

شهرداری رشت یک‌نهاد خدماتی است که سازمان های تابعه ای را در زیر مجموعه خود دارد و هر یک از آن‌ها به فراخور شرح وظایف خود به شهروندان خدمت‌رسانی می‌کنند. گیلان صدر: یکی از مهم‌ترین سازمان‌های تابعه شهرداری رشت را می‌بایست سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر دانست، مجموعه‌ای که...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.