میزان رعایت دستور العمل ها در گیلان همچنان پایین است | زنگ خطر کرونا همچنان باقی است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به پایین بودن میزان رعایت دستور العمل‌های بهداشتی در استان، گفت: با وجود تغییر رنگ شهرها، خطر کرونا همچنان باقی است.

گیلان صدر: آبتین حیدرزاده به آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان اشاره و اظهار کرد: بر اساس اعلام وزارت بهداشت در حال حاضر همه شهرستان‌های استان به جز سیاهکل در وضعیت نارنجی قرار دارند.

وی با بیان اینکه تنها شهرستان زرد گیلان سیاهکل است، گفت: کرونا همچنان در گیلان فعال است و تغییر رنگ‌بندی شهرها نباید این تصور را در شهروندان ایجاد کند که خطر ابتلاء به این ویروس کمتر و یا تمام شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه با اشاره به اینکه بر اساس آمارها همچنان میزان رعایت دستور العمل‌ها در استان زیر ۶۰ درصد است، افزود: باید این عدد به بالای ۹۰ درصد برسد تا بتوانیم کرونا را کنترل کنیم.

وی با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۱۱۰ بیمار جدید نیازمند به بستری در بیمارستان‌های استان گیلان شناسایی شده است، اضافه کرد: مجموع بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌ها به ۶۷۰ نفر رسیده است.

حیدرزاده کاهش تعداد بیماران را به نشانه مطلوب شدن وضعیت استان گیلان ندانست و بیان کرد: ۱۲۰ بیمار بد حال نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها بستری هستند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه کوچک‌ترین عادی انگاری و غفلت نسبت به بیماری کرونا می‌تواند عواقب وخیم به دنبال داشته باشد، گفت: متأسفانه شاهد هستیم برخی اصنافی که باید در شرایط قرمز و نارنجی تعطیل باشند به صورت چراغ خاموش فعالیت می‌کنند که حضور شهروندان در این واحدهای صنفی بسیار خطرناک است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از شهروندان خواست با حضور در این واحدهای صنفی به دلیل‌عدم رفت و آمد هوا می‌تواند محلی برای انتقال و انتشار ویروس باشد سلامت خود و خانواده‌های خود را به خطر نیاندازنند.

وی به واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال نیز اشاره کرد و افزود: از مراکز بهداشت با این افراد برای حضور در مراکز تزریق واکسن تماس گرفته خواهد شد. از شهروندان خواست در این مراکز تجمع نکنند./مهر

نوشته مشابه

ایجاد زیرساخت‌های ورزشی در راستای برندسازی شهری؛ برنامه‌ریزی برای برگزاری رویدادهای ورزشی کشوری و بین‌المللی

ایجاد زیرساخت‌های ورزشی در راستای برندسازی شهری؛ برنامه‌ریزی برای برگزاری رویدادهای ورزشی کشوری و بین‌المللی

شهردار بندر کیاشهر در مراسم افتتاح فاز اول مجموعه ورزشی ورزش‌های ساحلی شهرداری بندر کیاشهر گفت: ایجاد زیرساخت‌های ورزشی ورزش‌های ساحلی در راستای برندسازی شهری و برنامه‌ریزی برای برگزاری رویدادهای ورزشی کشوری و بین‌المللی اهدافی است که شهرداری بندرکیاشهر دنبال می‌کند. ‎گیلان‌صدر: همزمان با برگزاری مسابقات والیبال ساحلی زیر ۲۳...

دستگیری یکی از مدیران شهرستان ماسال به اتهام جرایم مالی

دستگیری یکی از مدیران شهرستان ماسال به اتهام جرایم مالی

امیر علی بهدادی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ماسال از دستگیری یکی از مدیران این شهرستان به اتهام جرایم مالی خبر داد. گیلان صدر: امیر علی بهدادی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ماسال از دستگیری یکی از مدیران این شهرستان به اتهام جرایم مالی خبر داد. امیر علی بهدادی دادستان...

تسریع در عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی شهرداری رشت

تسریع در عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی شهرداری رشت

جلسه بررسی روند اجرای مهمترین پروژه‌های در دست اقدام شهرداری رشت در حوزه‌های بازآفرینی، تالاب عینک، پسماند، رینگ ۹۰ متری، پارک ۵۰۰ هکتاری لاکان و پروژه‌های معاونت عمرانی با حضور دو تن از اعضای شورا و شهردار رشت در معاونت حمل و نقل و امور زیربنایی برگزار شد. گیلان صدر:...

منطقه آزاد انزلی یکی از قطب های مهم اقتصادی در ارتباط با کشورهای اوراسیا و حاشیه دریای خزر است

منطقه آزاد انزلی یکی از قطب های مهم اقتصادی در ارتباط با کشورهای اوراسیا و حاشیه دریای خزر است

گیلان صدر: مهندس علی اوسط اکبری مقدم، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان در جریان رویداد افتتاح های طرح های زیرساختی،عمرانی و سرمایه گذاری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که همزمان و به صورت ویدئوکنفرانس با دستور دکتر ابراهیم رییسی انجام شد با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی یکی از...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.