نامزدها کد کاندیداتوری را در اختیار هواداران قرار دهند | اعلام نتایج حداکثر ظرف یک ساعت

رئیس ستاد انتخابات شهرستان رشت از آغاز رقابت ۳۹۹ کاندیدای ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا از ساعت ۲۴ امشب در این شهرستان خبر داد و گفت: در این انتخابات همه نگاه ها به سمت کشورمان ایران است و مطمئن باشید که مردم ما با بصیرت و هوشیاری به دنیا ثابت خواهند کرد اتفاقات بزرگ را آنها رقم میزنند.

گیلان صدر: علی فتح اللهی در جلسه توجیهی با نامزدهای انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر شهرستان رشت با بیان اینکه در حساسترین نقطه دنیا و ماندگارترین انقلاب در تاریخ قرار گرفته ایم، اظهار داشت: در این انتخابات همه نگاه ها به سمت کشورمان ایران است.

وی افزود: در دنیا هیچ کشوری را سراغ ندارید که دشمنانش با میلیاردها دلار هزینه و تأسیس ۳۶۰ شبکه ماهواره‌ای رایگان برای دلسرد کردن مردم نسبت به کشور و انتخابات هزینه کنند و این درحالیست که در کشور آمریکا تنها ۸ شبکه به تولید برنامه های رایگان برای مردم آمریکا مشغولند و این مسأله ای قابل تأمل است.

فرماندار رشت با بیان اینکه یقین بدانید که آنها با تمام توان خود تلاش خواهند کرد تا میزان مشارکت مردم را به حداقل برسانند اما مطمئن باشید که مردم ما با بصیرت و هوشیاری به دنیا ثابت خواهند کرد اتفاقات بزرگ را آنها رقم میزنند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان رشت خطاب به کاندیداهای شوراها گفت: هدف همه کاندیداها باید نقش آفرینی در جهت اعتلای جمهوری اسلامی باشد و تنها هدفگذاری برای رسیدن به کرسی شوراها به هر قیمتی، تفکری بسیار خطرناک است و کاندیداها را از رسیدن به اهداف مقدس دور خواهد نمود.

وی با بیان اینکه ستاد انتخابات شهرستان رشت از کاندیداها هیچ خواسته ای جز اجرای دقیق ضوابط قانونی ندارد، گفت: اگر کاندیدایی در بدو ورود به عرصه رقابت تابع قانون نباشد باید این انتظار را داشته باشد که مردم با مشاهده عدم تعهد وی به قانون، نظرشان درباره وی را در تصمیم گیری هایشان در حوزه رأی اعمال کنند.

فتح اللهی در خصوص رد صلاحیت های ثبت نام کنندگان شوراها گفت: یقین بدانید که بدون مستندات رد صلاحیتی صورت نگرفته است و منصفانه بپذیریم که تصمیمات حتی با مثبت اندیشی نیز اتخاذ شده است.

وی با اشاره به اینکه هیئت نظارت بر انتخابات حتی تا یک روز قبل از انتخابات این اختیار قانونی را دارد تا در تأیید صلاحیت ها تجدید نظر کند، گفت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری کاندیدها نباید مطالبی را که به تحقق آن اعتقاد ندارند بیان کنند، بنابراین در رد صلاحیت ها عدم التزام به اسلام و اصل ولایت فقیه همین است که وعده ای بدهیم که قابلیت اجرایی نداشته باشد، چرا که مردم با همین رفتارها و عدم پایبندی به قول های داده شده، دلسرد شده و حضورشان برای مشارکت حداکثری کمرنگ خواهد شد‌.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان رشت با اشاره به اینکه شهر پیربازار برای اولین بار در انتخابات شوراهای شهر حضور می یابد گفت: در شهر رشت ۲۸۸ نفر، پیربازار ۲۱ نفر، خشکبیجار ۱۳ نفر، لشت نشاء ۱۴ نفر، کوچصفهان ۱۴ نفر، لولمان ۱۷ نفر، سنگر ۳۲ نفر و در مجموع در شهرستان رشت ۳۹۹ نفر با هم رقابت خواهند کرد.‌

وی افزود در شهر رشت ۱۱ نفر بعنوان عضو اصلی و ۷ نفر علی البدل و در سایر شهرهای تابع ۵ نفر عضو اصلی و ۳ نفر بعنوان عضو علی البدل انتخاب خواهند شد‌.

فرماندار رشت ادامه داد: شروع فعالیت های تبلیغاتی کاندیداها از ساعت ۲۴ امشب پنج شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ آغاز و تا پایان ساعت ۲۴ چهارشنبه ۲۶ خرداد ادامه می یابد.

وی افزود: هر کاندیدا میتواند در هر منطقه، ستاد انتخاباتی داشته باشد اما حتماً باید مشخصات رئیس ستاد و آدرس محل ستاد خود را در اختیار فرمانداری قرار دهد، در غیر این صورت ستادِ آن کاندیدا بدلیل تخلف در انتخابات پلمپ خواهد شد، لذا تأکید میکنم جهت جلوگیری از سوء تبلیغ در بین عموم اطلاعات ستاد خود را در اختیار فرمانداری قرار دهید.

فتح اللهی افزود: استفاده از هرگونه فضای تبلیغاتی خارج از آنچه توسط ستاد انتخابات تعریف شده است، بطور قانونی پیگیری خواهد شد و خسارات ایجاد شده متوجه آن کاندیدا خواهد شد.

وی با اشاره به شرایط کرونایی در این دوره از انتخابات گفت: در خصوص تجمعات انتخاباتی کاندیداها باید برنامه های سخنرانی خود را به فرمانداری رشت اعلام کنند و همچنین تجمعات باید در فضای باز و با ظرفیت یک سوم جمعیت برگزار شوند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان رشت در خصوص حضور نمایندگان نامزدها در شعب اخذ رأی گفت: در سالهای گذشته به ازای هر ۵ شعبه یک نماینده از سوی کاندیداها اعلام میشد اما با توجه به وضعیت کرونا تصمیم گیری در این مورد برعهده ستاد استانی مقابله با کرونا قرار دارد که بزودی اطلاع رسانی خواهد شد.

وی با اشاره الکترونیکی بودن انتخابات در شهرستان رشت گفت: با توجه به اینکه رأی گیری الکترونیکی تنها بر اساس کد کاندیداتوری نامزدها صورت میپذیرد و قابلیت وارد کردن اسامی وجود ندارد داوطلبان محترم کد کاندیداتوری خود را در تمامی بخش های تبلیغات از جمله درج در بنرهای تبلیغاتی، در اختیار هواداران خود قرار دهند تا در روز اخذ رأی، رأی دهندگان با مشکل مواجه نشوند.

فرماندار رشت ادامه داد: درانتخابات الکترونیک اعلام نتایج حداکثر ظرف یک ساعت اعلام خواهد شد اما بدلیل همزمانی با انتخابات ریاست جمهوری و اولویت صورتجلسه صندوق های اخذ رأی ریاست جمهوری، از کاندیداها و هواداران میخواهیم در فرمانداری تجمع نکنند و نتایج را از طریق سایت فرمانداری رشت به آدرس https://rasht.gilan.ir  پیگیری نمایند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان رشت با بیان اینکه کاندیداها سرمایه های ما هستند و حفظ و صیانت حقوق آنان از وظایف اجرایی فرمانداری است از داوطلبان خواست سوالات و ابهامتشان را با فرمانداری در میان بگذارند.

نوشته مشابه

ایجاد زیرساخت‌های ورزشی در راستای برندسازی شهری؛ برنامه‌ریزی برای برگزاری رویدادهای ورزشی کشوری و بین‌المللی

ایجاد زیرساخت‌های ورزشی در راستای برندسازی شهری؛ برنامه‌ریزی برای برگزاری رویدادهای ورزشی کشوری و بین‌المللی

شهردار بندر کیاشهر در مراسم افتتاح فاز اول مجموعه ورزشی ورزش‌های ساحلی شهرداری بندر کیاشهر گفت: ایجاد زیرساخت‌های ورزشی ورزش‌های ساحلی در راستای برندسازی شهری و برنامه‌ریزی برای برگزاری رویدادهای ورزشی کشوری و بین‌المللی اهدافی است که شهرداری بندرکیاشهر دنبال می‌کند. ‎گیلان‌صدر: همزمان با برگزاری مسابقات والیبال ساحلی زیر ۲۳...

دستگیری یکی از مدیران شهرستان ماسال به اتهام جرایم مالی

دستگیری یکی از مدیران شهرستان ماسال به اتهام جرایم مالی

امیر علی بهدادی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ماسال از دستگیری یکی از مدیران این شهرستان به اتهام جرایم مالی خبر داد. گیلان صدر: امیر علی بهدادی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ماسال از دستگیری یکی از مدیران این شهرستان به اتهام جرایم مالی خبر داد. امیر علی بهدادی دادستان...

تسریع در عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی شهرداری رشت

تسریع در عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی شهرداری رشت

جلسه بررسی روند اجرای مهمترین پروژه‌های در دست اقدام شهرداری رشت در حوزه‌های بازآفرینی، تالاب عینک، پسماند، رینگ ۹۰ متری، پارک ۵۰۰ هکتاری لاکان و پروژه‌های معاونت عمرانی با حضور دو تن از اعضای شورا و شهردار رشت در معاونت حمل و نقل و امور زیربنایی برگزار شد. گیلان صدر:...

منطقه آزاد انزلی یکی از قطب های مهم اقتصادی در ارتباط با کشورهای اوراسیا و حاشیه دریای خزر است

منطقه آزاد انزلی یکی از قطب های مهم اقتصادی در ارتباط با کشورهای اوراسیا و حاشیه دریای خزر است

گیلان صدر: مهندس علی اوسط اکبری مقدم، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان در جریان رویداد افتتاح های طرح های زیرساختی،عمرانی و سرمایه گذاری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که همزمان و به صورت ویدئوکنفرانس با دستور دکتر ابراهیم رییسی انجام شد با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی یکی از...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.