هشدار شیوع ویروس دلتا در گیلان | همکاری اصناف در رشت ضعیف است

گیلان صدر: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ارتباط تصویری با خبر ساعت۲۰ گفت: ویروس کرونای دلتا که نوع جهش یافته کرونای قبلی است، از هندوستان به ایران گسترش یافته و قدرت سرایت بیشتری در مقایسه با نوع قبلی دارد.

دکتر آبتین حیدرزاده با اشاره به مشاهده شدن کرونای دلتا در گیلان افزود:افراد به صورت گروهی و خانوادگی به این بیماری بیماری مبتلا می شوند و علائم آن گلودرد شدید و تب است.

آبتین حیدرزاده در وبینار مشترک دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر اعمال محدودیت‌های شغلی در شهرهای قرمز از جمله رشت و آستارا گفت: متاسفانه با وجود اینکه شهر رشت از روز گذشته به وضعیت قرمز درآمده اما همکاری اصناف در آن بسیار ضعیف است و محدودیت‌های شغلی در آن رعایت نمی‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه فرمانداری و دستگاه قضایی باید به کمک حوزه بهداشت و درمان بیایند افزود: تمامی تالارها، مراکز تفریحی، پاساژها، رستوران‌ها و فروشگاه‌های اقلام غیرضروری باید در شهرهای قرمز رشت و آستارا تعطیل باشند.

وی افزود: با توجه به سرعت انتقال در پیک جدید، شیوع ویروس دلتا در استان مشهود است و نباید کوچکترین بی‌توجهی نسبت به این ویروس داشت زیرا به سرعت می‌تواند افراد بسیار بیشتری را مبتلا کند.

حیدرزاده با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و سرعت بخشی روند واکسیناسیون خاطرنشان کرد: با اعمال محدودیت‌های شغلی و همکاری مردم و اصناف می‌توانیم روند شیوع دلتا ویروس را کنترل کنیم.

نوشته مشابه

برگزاری مسابقات والیبال ساحلی کاپ آزاد‌ زیر ۲۳ سال کشور «جام بندرکیاشهر»

برگزاری مسابقات والیبال ساحلی کاپ آزاد‌ زیر ۲۳ سال کشور «جام بندرکیاشهر»

گیلان صدر: «مرتضی عاطفی» شهردار بندر کیاشهر از برگزاری رقابت‌های والیبال ساحلی کاپ آزاد زیر۲۳سال کشور، در این شهر بندری خبر داد. عاطفی با اشاره به میزبانی بندرکیاشهر از مسابقات والیبال ساحلی کاپ آزاد اظهارکرد: این رقابت‌ها با عنوان «جام بندرکیاشهر» از چهارشنبه(۲۸ اردیبهشت) آغاز می‌شود. شهردار بندرکیاشهر با بیان...

انتصابات جدید در شرکت توزیع برق گیلان

انتصابات جدید در شرکت توزیع برق گیلان

طی احکام جداگانه ای از سوی محمدتقی مهدیزاده رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان، مدیران جدید دفتر روابط عمومی و دفتر نظارت بر فروش و وصول مطالبات این شرکت منصوب و مشغول به کار شدند. گیلان‌صدر:  طی این احکام؛ جواد لطفی بعنوان مدیر جدید دفتر...

تحقق جوانی جمعیت با جدیت در استان پیگیری شود

تحقق جوانی جمعیت با جدیت در استان پیگیری شود

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به وضعیت بحرانی گیلان در پایین بودن نرخ باروری و ازدواج اظهار داشت: این دانشگاه با جدیت تحقق جوانی جمعیت را پیگیری خواهد کرد. گیلان صدر: دکتر ارسلان سالاری- رییس دانشگاه در جلسه ی قرارگاه جوانی جمعیت، ضمن تشریح وضعیت جمعیتی کشور و...

ثبت رکورد جهانی در گینس با شعار “رشت ، شهر خلاق خوراک”

ثبت رکورد جهانی در گینس با شعار “رشت ، شهر خلاق خوراک”

سید امیر حسین علوی شهردار رشت به همراه اعضای شورای اسلامی شهر از ابراهیم عطایی ورزشکار دومیدانی رشته دو استقامت و صاحب رکورد گینس استقبال به عمل آوردند. گیلان صدر: عصر یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ در پیاده راه فرهنگی برگزار گردید، بیان کرد: اتفاقی را که امروز در شهر رشت...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.