پدافندغیرعامل واژه ای نوین از مفهومی قدیمی و تاریخی در زندگی بشر است

همزمان با هفته پدافند غیرعامل ، سومین نشست تخصصی کمیته مربوطه در سالجاری در اداره کل تامین اجتماعی گیلان تشکیل گردید.

گیلان صدر: سومین نشست تخصصی کمیته پدافند غیرعامل این مجموعه در سالجاری با حضور مدیرکل ، معاونین و اعضای تشکیلاتی برگزار گردید .

علی حسین نژاد در این نشست با گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل ، با تشریح اهمیت و نقش این مقوله در فضای دنیای کنونی ، اظهار داشت : توجه به مباحث امنیتی و دفاعی بمنظور کاهش و از بین بردن خطرات ، همواره در طول تاریخ و زندگی بشری وجود داشته و از قدمت زیادی برخوردار است و پدافند غیرعامل صرفاً یک واژه نوین از مفهومی کهن در زندگی انسانهاست .

وی با تاکید بر اینکه بهره گیری از تکنولوژی ها و امکانات دنیای امروز تحولات شگرفی را در اتخاذ تدابیر برای شناسایی نقاط آسیب و ضعفها برای جوامع فراهم آورده ، افزود : انسانها با تجربیات تاریخی و آموزه های خود در مقابله با بحرانها به نکاتی دست یافته اند که ثمره آن شکل گیری مفاهیم و واژگان جدید و مکانیزمهای علمی کاربردی در این زمینه است .

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با اشاره به اینکه هرگونه بحران و اختلال در الگوی کاری سازمان و ارائه خدمات و تعهدات به جامعه هدف ، منجر به شکل گرفتن تنش های اجتماعی شده و حتی در سطح کشوری با امنیت ملی در تعارض است ضمن تاکید بر تاثیرگذار و حیاتی بودن نقش تامین اجتماعی در عرصه های مختلف ، خواستار تقویت بیش از پیش مکانیزمهای طراحی شده در قالب برنامه های پدافند غیرعامل گردید .

علی حسین نژاد حصول اطمینان از مصونیت و آمادگی های لازم در مواجهه با بحرانها را ساده ترین تعریف پدافند غیرعامل دانسته و این امر را پروسه ای نیازمند مشارکت همگانی برشمرد و افزود : در این کار نباید صرفا به کار اداری و تشکیلاتی پرداخت بلکه باید با آموزش درست و فرهنگ سازی ، از تمام ظرفیتهای موجود بهره برد .

در این جلسه موضوعات و مباحث مختلف کاری از قبیل راهکارهای لازم بمنظور پشتیبانی از اطلاعات سیستمی بعنوان امانتی سنگین ، شناسایی گلوگاهها و آسیب شناسی نقاط ضعف در بحرانهای طبیعی و حملات سایبری و … طرح گردید .

تعیین شعب معین برای هر واحد تابعه ، معرفی رابطین کمیته های شعب ، تشکیل بانک اطلاعاتی ، تهیه چک لیست های نظارتی در زمان بحران و … از دیگر محورهای این نشست بود.

نوشته مشابه

جزییات ثبت نام وام ناباروری اعلام شد

جزییات ثبت نام وام ناباروری اعلام شد

رئیس بنیاد ۱۵ خرداد با اعلام زمان ثبت نام جدید دریافت تسهیلات ناباروری عنوان کرد: تا تیرماه سال جاری ثبت نام‌های فعلی را ساماندهی می‌کنیم و در انتهای تیرماه ثبت نام‌های جدید انجام خواهد شد. گیلان صدر: حمیدرضا علیان زادگان، رئیس بنیاد ۱۵ خرداد در گفتگو با خبرنگار رفاه و...

مدارک و شرایط مورد نیاز برای جدا کردن یارانه

مدارک و شرایط مورد نیاز برای جدا کردن یارانه

متناسب با تحولات ثبتی در زندگی شهروندان و تغییراتی در خانواده ها رخ می دهد، افراد این نیاز را پیدا می کنند که یارانه خود را از یک سرپرست به سرپرست دیگری منتقل کنند؛ اقدامی که برای تحقق نیازمند شرایط و مدارک مورد نیاز است. گیلان صدر جدا از تغییرات...

رایزنی برای تخصیص سهمیه سوخت

رایزنی برای تخصیص سهمیه سوخت

نشست هم اندیشی محمدتقی مهدیزاده مدیرعامل و جمعی از معاونین و مدیران شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان با هیئت رئیسه و اعضای انجمن به همراه مدیران ارشد واحدهای صنعتی و تولیدی استان برای گذر از پیک تابستان برگزار شد. گیلان صدر: محمدتقی مهدیزاده مدیرعامل شرکت توزیع برق استان، ضمن...

انتقاد از بودجه بندی شورای شهر رشت در سنوات گذشته

انتقاد از بودجه بندی شورای شهر رشت در سنوات گذشته

جلسه بررسی برنامه ۵ ساله راهبردی و عملیاتی شهر و شهرداری در سال ۱۴۰۱ در کمیسیون بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر رشت به ریاست شمس شفیعی برگزار شد. به گزارش گیلان صدر و به نقل از گیل ابراز: رئیس کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر رشت گفت: تفریغ بودجه، محک...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.