چهار شهرستان گیلان با رعایت دستورالعمل ها به وضعیت آبی رسید

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: هم اکنون شهرستان های سیاهکل، تالش، ماسال و املش در وضعیت آبی بیماری کرونا قرار گرفتند.

گیلان صدر: هم اکنون شهرستان های سیاهکل، تالش، ماسال و املش در وضعیت آبی بیماری کرونا قرار گرفتند.

دکتر آبتین حیدرزاده افزود: از مردم و کادر درمان این شهرستان های به صورت ویژه قدردانی می کنیم ضمن اینکه از همه مردم استان درخواست می شود در رعایت پروتکل ها با حساسیت زیادی عمل کنند و نسبت به این ویروس خزنده بویژه نوع انگلیسی آن که این روزها در نقاط مختلف کشور در گردش است، و رعایت پروتکل ها و دستورالعمل ها بسیار هوشیار باشند.

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون شهرستان های رشت، رودبار، رودسر، صومعه سرا، آستانه اشرفیه و لاهیجان در وضعیت نارنجی از نظر شیوع کرونا قرار دارند و بقیه شهرستان های استان زرد هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان بیان کرد : رعایت پروتکل های بهداشتی برای در امان ماندن از ابتلا به ویروس کرونا بسیار موثر است لذا همچنان تاکید ما ضرورت رعایت دقیق توصیه های بهداشتی است.

وی با بیان اینکه تاکنون بیمار مبتلا به ویروس جهش یافته انگلیسی در گیلان مشاهده نشده است، اظهار داشت: از حدود ١٠٠ تستی که از بیماران بدحال استان به انستیتو پاستور ارسال شد تا این زمان موردی گزارش نشده است.

دکتر حیدرزاده خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه سرایت ویروس جهش یافته انگلیسی بیشتر و سریعتر است و کودکان و جوانان را نیز مبتلا می کند مردم باید بیشتر مراقبت کنند و پروتکل های بهداشتی شامل استفاده از ماسک، شستن دست ها، فاصله فیزیکی و عدم شرکت در تجمعات را جدی بگیرند.

وی تعداد بیماران بستری در بیمارستان های استان گیلان را ۳۵۰ نفر عنوان کرد و گفت : هم اکنون ۶۰ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

نوشته مشابه

برگزاری مسابقات والیبال ساحلی کاپ آزاد‌ زیر ۲۳ سال کشور «جام بندرکیاشهر»

برگزاری مسابقات والیبال ساحلی کاپ آزاد‌ زیر ۲۳ سال کشور «جام بندرکیاشهر»

گیلان صدر: «مرتضی عاطفی» شهردار بندر کیاشهر از برگزاری رقابت‌های والیبال ساحلی کاپ آزاد زیر۲۳سال کشور، در این شهر بندری خبر داد. عاطفی با اشاره به میزبانی بندرکیاشهر از مسابقات والیبال ساحلی کاپ آزاد اظهارکرد: این رقابت‌ها با عنوان «جام بندرکیاشهر» از چهارشنبه(۲۸ اردیبهشت) آغاز می‌شود. شهردار بندرکیاشهر با بیان...

انتصابات جدید در شرکت توزیع برق گیلان

انتصابات جدید در شرکت توزیع برق گیلان

طی احکام جداگانه ای از سوی محمدتقی مهدیزاده رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان، مدیران جدید دفتر روابط عمومی و دفتر نظارت بر فروش و وصول مطالبات این شرکت منصوب و مشغول به کار شدند. گیلان‌صدر:  طی این احکام؛ جواد لطفی بعنوان مدیر جدید دفتر...

تحقق جوانی جمعیت با جدیت در استان پیگیری شود

تحقق جوانی جمعیت با جدیت در استان پیگیری شود

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به وضعیت بحرانی گیلان در پایین بودن نرخ باروری و ازدواج اظهار داشت: این دانشگاه با جدیت تحقق جوانی جمعیت را پیگیری خواهد کرد. گیلان صدر: دکتر ارسلان سالاری- رییس دانشگاه در جلسه ی قرارگاه جوانی جمعیت، ضمن تشریح وضعیت جمعیتی کشور و...

ثبت رکورد جهانی در گینس با شعار “رشت ، شهر خلاق خوراک”

ثبت رکورد جهانی در گینس با شعار “رشت ، شهر خلاق خوراک”

سید امیر حسین علوی شهردار رشت به همراه اعضای شورای اسلامی شهر از ابراهیم عطایی ورزشکار دومیدانی رشته دو استقامت و صاحب رکورد گینس استقبال به عمل آوردند. گیلان صدر: عصر یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ در پیاده راه فرهنگی برگزار گردید، بیان کرد: اتفاقی را که امروز در شهر رشت...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.