کشف سازه‌ای احتمالا دستکند در حین عملیات حفر پی ساختمان در رودبار

ولی جهانی، معاون میراث‌فرهنگی استان گیلان از کشف سازه‌ای که احتمالا دستکند بوده در حین عملیات حفر پی ساختمان در شهرستان رودبار خبر داد.

گیلان صدر: معاون میراث‌فرهنگی استان گیلان از کشف سازه‌ای که احتمالا دستکند بوده در حین عملیات حفر پی ساختمان در شهرستان رودبار خبر داد.

ولی جهانی با بیان این خبر تصریح کرد: «در حین انجام یک عملیات خاکبرداری به منظور احداث ساختمان در روستای شمام، از توابع شهرستان رودبار، شواهدی از آثار بجا مانده از یک سازه که احتمال دستکند بودن آن می‌رود به دست آمد.»

معاون میراث‌فرهنگی گیلان اضافه کرد: «در این عملیات خاکبرداری که با حضور کارشناس باستان‌شناسی مستقر در محل در حال انجام بود، به محض مشاهده شواهد آثار بجا مانده از این سازه، عملیات متوقف، و بررسی‌های بیشتر در این مورد در دستور کار کارشناسان اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان قرار گرفت.»

جهانی اضافه کرد: «پس از تشخیص این امر که سازه کشف شده به احتمال قوی یک اثر تاریخی از نوع دستکند بوده است، با انجام بازدیدهای میدانی توسط کارشناسان، موضوع به پژوهشکده باستان‌شناسی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به منظور انجام مراحل گمانه‌زنی و کشف لایه‌های زیرین بنا منعکس شد.»

ولی جهانی در انت‌ها با بیان اینکه تا کنون ۵ سازه دستکند زیرزمینی در استان گیلان شناسایی شده گفت: «طول برخی ازاین سازه‌های دستکند ۵۰۰ متر بوده و در مورد سازه مذکور نیز، به زودی هیأت باستان‌شناسی در منطقه به منظور انجام مراحل موردنیاز مستقر خواهند شد.»

نوشته مشابه

انتصابات جدید در شرکت توزیع برق گیلان

انتصابات جدید در شرکت توزیع برق گیلان

طی احکام جداگانه ای از سوی محمدتقی مهدیزاده رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان، مدیران جدید دفتر روابط عمومی و دفتر نظارت بر فروش و وصول مطالبات این شرکت منصوب و مشغول به کار شدند. گیلان‌صدر:  طی این احکام؛ جواد لطفی بعنوان مدیر جدید دفتر...

تحقق جوانی جمعیت با جدیت در استان پیگیری شود

تحقق جوانی جمعیت با جدیت در استان پیگیری شود

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به وضعیت بحرانی گیلان در پایین بودن نرخ باروری و ازدواج اظهار داشت: این دانشگاه با جدیت تحقق جوانی جمعیت را پیگیری خواهد کرد. گیلان صدر: دکتر ارسلان سالاری- رییس دانشگاه در جلسه ی قرارگاه جوانی جمعیت، ضمن تشریح وضعیت جمعیتی کشور و...

فساد در روابط عمومی

فساد در روابط عمومی

گیلان‌صدر، ایمان رنجکش: مهم‌ترین شاخصه عصر ارتباطات با دوره‌های گذشته در این است که پیشتر «افکارعمومی» به واسطه روسای قبایل، پادشاهان و رهبران مذهبی هدایت و تغییر می‌کرد اما اکنون امتیاز ویژه‌ی تلاش برای تغییر افکارعمومی به همگان داده شده است؛ عصری که «روابط عمومی» در راس هرم تاثیرگذاری بر...

ثبت رکورد جهانی در گینس با شعار “رشت ، شهر خلاق خوراک”

ثبت رکورد جهانی در گینس با شعار “رشت ، شهر خلاق خوراک”

سید امیر حسین علوی شهردار رشت به همراه اعضای شورای اسلامی شهر از ابراهیم عطایی ورزشکار دومیدانی رشته دو استقامت و صاحب رکورد گینس استقبال به عمل آوردند. گیلان صدر: عصر یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ در پیاده راه فرهنگی برگزار گردید، بیان کرد: اتفاقی را که امروز در شهر رشت...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.