کمبود زمین صنعتی در گیلان به شدت محسوس است | اراضی مستعد هرچه سریعتر آماده سازی شود

گیلان صدر: مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در سفر یک روزه خود به گیلان ضمن بازدید از ناحیه صنعتی لشت نشاء، اظهار کرد: کمبود زمین صنعتی در گیلان به شدت محسوس است.

علی رسولیان یکی از هدف‌های سفر خود به استان را حل مشکلات ناحیه صنعتی لشت نشاء دانست و خاطر نشان کرد: ناحیه صنعتی لشت نشاء با توجه به همجواری با منطقه آزاد انزلی می‌توانند ضمن جذب سرمایه گذار به تقویت صنایع کشورکمک کند.

وی نزدیکی با بنادر و منطقه آزاد انزلی و وجود راه‌های دسترسی دیگر را از جمله مزایا و امتیازات این ناحیه صنعتی دانست و افزود: صنایع کوچک در زمان کم و با صرف هزینه کم قابل راه اندازی بوده و نقش قابل توجهی نیز در بومی سازی صنایع و اشتغالزایی دارند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اهتمام ویژه به تولید ملی را در حال حاضر امری ضروری دانست و خاطرنشان کرد: باید با راه اندازی واحدهای کارآفرینی در قالب بنگاه‌های کوچک، به سمت ایجاد واحدهای تولیدگرا و اشتغالزا حرکت کنیم.

وی تصریح کرد: در گیلان هزاران هکتار عرصه شالیزاری و زراعی وجود دارد این در حالی است که عرصه‌های صنعتی موجود در شهرک‌ها و نواحی صنعتی گیلان ۱۸۵۸ هکتار می‌باشد که از این میزان ۳۰ درصد از آن نیز به تأسیسات و فضای عمومی داخل شهرک‌ها اختصاص یافته است.

وی با اشاره به کمبود زمین صنعتی برای توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی در گیلان، اظهارکرد: کمبود شهرک‌ها و نواحی صنعتی در گیلان محسوس است و باید اراضی مستعد هرچه سریعترآماده سازی شود.

وی با بیان اینکه صنایع کوچک در حال حاضر بهترین راه حل برای اشتغالزایی و کارآفرینی می‌باشد، افزود: برای استقبال از سرمایه گذاران صنعتی و ایجاد اشتغال در این حوزه، ضمن مطالبه، احصاء مشکلات نواحی و شهرکهای صنعتی به شدت نیازمند همکاری برخی سازمانها برای ابتیاع اراضی مستعد دراین خصوص هستیم.

نوشته مشابه

بازدید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از پروژه تجاری فرهنگی آرش مال

بازدید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از پروژه تجاری فرهنگی آرش مال

مهندس علی اوسط اکبری مقدم رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان به همراه تعدادی معاونین و مدیران از پروژه تجاری، تفریحی و فرهنگی در حال ساخت آرش مال بازدید به عمل آوردند. گیلان صدر: این طرح سرمایه گذاری تجاری تفریحی فرهنگی در ۶ طبقه به مساحت ۲۵ هزار مترمربع بنا...

بازگشت ۵ واحد صنعتی راکد و غیر فعال در گیلان به چرخه تولید از ابتدای امسال

تحقق تولید دانش بنیان و ارتقاء بخش صنعت، دو هدف مهم شرکت شهرکهای صنعتی گیلان

رسالت شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان بر دو محور اصلی، شامل ایجاد و تکمیل زیرساخت‌های صنعتی و حمایت از صنایع کوچک و متوسط استوار است گیلان صدر: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان ضمن گرامیداشت دهه صنعت، دهه تولید و تجارت با عنوان معدن، فرصت ناب، ارزش آفرین در خصوص وضعیت صنعت...

پیشرفت ۲۵درصدی بزرگترین پارک آبی شمال کشور در منطقه آزاد انزلی

پیشرفت ۲۵درصدی بزرگترین پارک آبی شمال کشور در منطقه آزاد انزلی

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد انزلی از پیشرفت ساخت بزرگترین پارک آبی شمال کشور در منطقه آزاد انزلی خبرداد. به گزارش گیلان صدر و به نقل از گیل ابراز: مدیر روابط عمومی منطقه آزاد انزلی گفت: پروژه پارک آبی از شهریور سال گذشته عملیات اجرایی آن...

انجام کلیه معاملات سازمان منطقه آزاد انزلی در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

انجام کلیه معاملات سازمان منطقه آزاد انزلی در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

مهدی نورسته معاون توسعه مدیریت این سازمان از انجام کلیه معاملات سازمان منطقه آزاد انزلی در بستر سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) به منظور شفاف سازی معاملات و پیشگیری از فساد خبر داد. گیلان صدر: معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به ضرورت حرکت به سمت افزایش...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.