اجرای طرح پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و کاهش طلاق در گیلان

به گزارش گیلان صدر، مونا ابروفراخ بعدازظهر شنبه در نشستی که در رشت برگزار شد از اجرای طرح پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و کاهش طلاق با همکاری و مشارکت اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری گیلان و اداره کل تبلیغات اسلامی استان خبر داد و گفت: این طرح یکی از برنامه‌های پیش بینی شده در کارگروه تخصصی آسیب و مسائل اجتماعی استان است.

ابروفراخ افزود: این طرح با هدف حفظ بنیان خانواده، کاهش طلاق و پیشگیری از بروز رفتارهای پرخطر برای زوجین در سطح گیلان در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه خانواده رکن اساسی هر جامعه‌ای را تشکیل می دهد، گفت: لازمه پویایی، بالندگی و ثبات خانواده، یادگیری و مهارت‌های ارتباطی موثر و داشتن روابطی صحیح و پایدار بین زوجین است.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری گیلان ارائه خدمات مشاوره را یکی از مناسبت‌ترین و منطقی‌ترین راهکارها جهت مستحکم‌تر کردن بنیان خانواده عنوان و بیان کرد: یکی از اهداف مهم این برنامه  دریافت مشاوره‌های تخصصی زوج‌های جوان و جوانان در آستانه ازدواج است تا شاهد کاهش بروز مشکلات در طول زندگی مشترک افراد باشیم.

وی با اشاره به اینکه مشارکت گروه‌های مرجع در کاهش طلاق و آسیب‌های اجتماعی خانواده تأثیرگذار است، تصریح‌کرد: متاسفانه شاهد شکل‌گیری سبک‌های جدید زندگی در برخی از خانوادهای گیلانی هستیم که باید تمام زوایای الگوهای غیر ایرانی و اسلامی ارزیابی و بررسی شده و همه نهادها و دستگاه‌های ذیربط در این زمینه هوشیارانه ورود کنند.

ابروفراخ یکی از مهمترین مولفه‌ها در سلامت اجتماعی را کمک به تشکیل و حفظ ساختار خانواده‌ها به سبک زندگی ایرانی – اسلامی عنوان‌کرد و گفت: به منظور صیانت و حمایت از ساختار خانواده دفتر امور فرهنگی، اجتماعی استانداری گیلان با مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی این استان پس از اطلاع رسانی، تبلیغات محیطی و فراخوان مخاطبین برگزیده در ۱۶۵ جلسه ۴ ساعته خدمات مشاوره‌ای در بخش های مختلف با حضور اساتید مجرب، ویژه مبلغین، مبلغان، مربیان توانمند، کارآمد واقشار تاثیرگذار برگزار می کند.

وی ادامه داد: ترویج و تعمیق آموزه‌ها و باورهای دینی و اخلاقی در سطح جامعه و بین خانواده‌ها نقش موثری در تحکیم و قوام بنیان خانواده دارد و زمینه را برای کاهش میزان طلاق و اختلافات خانوادگی فراهم می‌ کند.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری گیلان افزود: در خانواده‌هایی که به ارزش‌های دینی و الهی پایبندی بیشتری داشته و به تعالیم دینی و اسلامی توجه بیشتری دارند، میزان تضادها و اختلافات خانوادگی در بین آنها کمتر بوده و در نتیجه کمتر با پدیده طلاق مواجه هستند.

وی در ادامه خواستار برنامه‌ریزی مناسب توسط سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی، مذهبی و تربیتی در جهت گسترش و ترویج آموزه‌های دینی و اخلاقی شد و گفت: درونی کردن ارزش‌های مذهبی در بین خانواده‌ها و زوجین می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری از طلاق تأثیر بسزایی داشته باشد.

نوشته مشابه

ضرورت برگزاری نخستین یادواره شهدای سلامت گیلان

ضرورت برگزاری نخستین یادواره شهدای سلامت گیلان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر تلاش همه‌جانبه در راستای ارتقای شاخص‌های رفاهی دانشجویان در سال تحصیلی جدید، تصریح کرد: لازم است همه امکانات و برنامه‌ریزی ها در جهت افزایش رفاه و آسایش دانشجویان دانشگاه در طول سال تحصیلی باشد. گیلان صدر؛ به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم...

اداره کل بیمه سلامت استان گیلان موفق به دریافت لوح تقدیروتندیس«دستگاه برتر» شد

اداره کل بیمه سلامت استان گیلان موفق به دریافت لوح تقدیروتندیس«دستگاه برتر» شد

لوح تقدیر و تندیس«دستگاه برتر»در بین دستگاه های اجرایی استان ( ۵۸ ) در جشنواره شهید رجایی استان به دکتر محمود عاطف راد مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان اهدا شد. گیلان صدر؛ آیین معرفی دستگاهها برتر در جشنواره شهید رجایی با حضور عباسی استاندار، معاونین استانداری گیلان و مدیران کل...

دیدار مشاور و مدیرکل دفتر مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با مدیر و کارکنان مخابرات منطقه گیلان

دیدار مشاور و مدیرکل دفتر مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با مدیر و کارکنان مخابرات منطقه گیلان

مشاور و مدیرکل دفتر مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با همراهی مدیر مخابرات منطقه گیلان ضمن دیدار با کارکنان، در نماز جماعت ساختمان ستاد مرکزی شرکت نمود. گیلان صدر ؛ به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه گیلان، مهندس حیدری زاده مشاور و مدیرکل دفتر مدیر عامل شرکت مخابرات ایران با همراهی...

تجهیز کارگاه سه تقاطع غیر همسطح آغاز شد

تجهیز کارگاه سه تقاطع غیر همسطح آغاز شد

شهردار رشت ازآغاز تجهیز کارگاه سه تقاطع غیر همسطح در این شهر خبرداد. به گزارش گیلان صدر و به نقل از واحد خبر مدیریت ارتباطات و اطلاعات امور بین الملل شهرداری رشت، رحیم شوقی اجرای تقاطع های غیر همسطح را سبب افزایش دسترسی مناسب شهروندان به شبکه ارتباطی عنوان کرد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.