از تمام ظرفیت‌ بندر انزلی استفاده نشده است

به گزارش گیلان صدر، علی اوسط اکبری‌مقدم در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان اظهار داشت: طبق آمارهای موجود از میزان ترانزیت کالاها در بندرانزلی نتیجه می‌گیریم که سهم به‌سزایی از ظرفیت‌های عمده این بندر بلااستفاده مانده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان با اشاره به موقعیت استراتژیک بندرانزلی عنوان کرد:‌ جایگاه بندرانزلی به عنوان یک حلقه واسط بین شمال و جنوب کشور و از طرف دیگر موقعیت آن در ارتباط با کشورهای استقلال‌یافته شوروی سابق از اهمیت بسیار زیاد این بندر حکایت دارد.

اکبری‌مقدم با اشاره به اینکه بندرانزلی در حوزه صادرات و واردات کالاها نقش عمده‌ای را در کشور به عهده دارد، تصریح کرد: بر اساس مطالعات انجام شده و آمارهای موجود، بندرانزلی در ردیف سه بندر اصلی کشور قرار دارد بنابراین نگاهی اجمالی به این اطلاعات اهمیت این بندر را به اثبات می‌رساند.

وی بندرانزلی را بزرگترین بندر شمال کشور با پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های دست‌نخورده اعلام کرد و افزود: باید با کمک مسئولان کشوری، نماینده مردم بندرانزلی در مجلس و استانداری گیلان در راستای ارتقای جایگاه این بندر تلاش کنیم و ظرفیت‌های بالقوه آن را به فعلیت تبدیل کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان تحریم‌های اقتصادی غرب و اهمیت بندرانزلی برای تقویت امر صادرات و واردات کالا را مورد توجه قرار داد و گفت:‌ ظرفیت‌های بسیار زیادی در بندرانزلی از لحاظ ارائه خدمات،‌ صدور انواع کالاها و واردات اقلام و مایحتاج مورد نیاز کشور وجود دارد.

اکبری‌مقدم دسترسی بندرانزلی به منابع آهن،‌ روی و مس در منطقه شمال کشور و ارتباطش با سایر کشورهای آسیای میانه را موقعیتی استراتژیک برای کشورمان خواند و افزود: در حال حاضر آهن‌آلات،‌ چوب و غلات عمده کالاهایی است که واردات آن‌ها توسط این بندر انجام می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه اقلام وارداتی و صادراتی که ترانزیت آن‌ها توسط بندرانزلی انجام می‌شود باید توسعه پیدا کند، افزود: کشور در حال حاضر در یک جنگ اقتصادی بزرگ قرار دارد بنابراین لازم است با تجمیع قوا و با یک برنامه‌ریزی دقیق‌تر نسبت به توسعه ظرفیت‌های بندرانزلی اقدام کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان به پیگیری‌های بسیار زیاد نماینده مردم بندرانزلی در مجلس برای رفع مشکلات و معضلات این شهرستان اشاره کرد و گفت:‌ ظرفیت‌های نماینده مردم بندرانزلی به عنوان یک شخصیت کشوری بسیار زیاد است و باید از وجود وی نهایت استفاده را ببریم.

اکبری‌مقدم با تأکید بر اینکه می‌توان با استفاده از توانمندی‌های نماینده مردم بندرانزلی در راستای تقویت جایگاه این شهرستان و استان گیلان استفاده کرد، اظهار داشت: باید از وجود تمامی این شخصیت‌های اثرگذار در کنار ظرفیت‌های نهفته در کل گیلان در راستای توسعه و پیشرفت استان بهره ببریم.

وی بندرانزلی را به گواه تاریخ و سیر تحولات و اتفاقات سنوات گذشته به عنوان لنگرگاه گیلان قلمداد کرد و گفت: با توجه به جایگاه بندرانزلی در حال حاضر از ظرفیت‌های آن استفاده حداکثری نمی‌شود بنابراین لازم است با مرور برخی آمارها و گزارشات به طور ویژه‌تری به این بندر نگاه کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان تداوم کارها و برنامه‌های از پیش تعیین شده اداره کل بنادر و دریانوردی استان را خواستار شد و عنوان کرد:‌ از مدیرکل جدید این مجموعه انتظار داریم در راستای اهداف تعیین شده حرکت کند تا در برنامه‌ها گسیختگی خاصی اتفاق نیافتد.

اکبری‌مقدم لزوم همکاری ویژه مدیران و مسئولان شهرستانی و استانی با مدیرکل جدید بنادر و دریانوردی گیلان را خواستار شد و تصریح کرد: امیدواریم با همکاری استانداری و سایر مدیران ارشد استان گیلان شاهد ارتقای ‌بیشتر جایگاه بندرانزلی در حوزه صادرات و واردات کالاها باشیم.

نوشته مشابه

اداره کل بیمه سلامت استان گیلان موفق به دریافت لوح تقدیروتندیس«دستگاه برتر» شد

اداره کل بیمه سلامت استان گیلان موفق به دریافت لوح تقدیروتندیس«دستگاه برتر» شد

لوح تقدیر و تندیس«دستگاه برتر»در بین دستگاه های اجرایی استان ( ۵۸ ) در جشنواره شهید رجایی استان به دکتر محمود عاطف راد مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان اهدا شد. گیلان صدر؛ آیین معرفی دستگاهها برتر در جشنواره شهید رجایی با حضور عباسی استاندار، معاونین استانداری گیلان و مدیران کل...

دیدار مشاور و مدیرکل دفتر مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با مدیر و کارکنان مخابرات منطقه گیلان

دیدار مشاور و مدیرکل دفتر مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با مدیر و کارکنان مخابرات منطقه گیلان

مشاور و مدیرکل دفتر مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با همراهی مدیر مخابرات منطقه گیلان ضمن دیدار با کارکنان، در نماز جماعت ساختمان ستاد مرکزی شرکت نمود. گیلان صدر ؛ به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه گیلان، مهندس حیدری زاده مشاور و مدیرکل دفتر مدیر عامل شرکت مخابرات ایران با همراهی...

تجهیز کارگاه سه تقاطع غیر همسطح آغاز شد

تجهیز کارگاه سه تقاطع غیر همسطح آغاز شد

شهردار رشت ازآغاز تجهیز کارگاه سه تقاطع غیر همسطح در این شهر خبرداد. به گزارش گیلان صدر و به نقل از واحد خبر مدیریت ارتباطات و اطلاعات امور بین الملل شهرداری رشت، رحیم شوقی اجرای تقاطع های غیر همسطح را سبب افزایش دسترسی مناسب شهروندان به شبکه ارتباطی عنوان کرد...

مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده در شهرستان های استان گیلان راه اندازی شود/ اخذ مجوز و فعالیت ۴۰ مرکز همسریابی در کشور

مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده در شهرستان های استان گیلان راه اندازی شود/ اخذ مجوز و فعالیت ۴۰ مرکز همسریابی در کشور

مدیرگروه توسعه اجتماعی ، خانواده و مشاوره وزارت ورزش و جوانان گفت:در کل کشور ۴۰ مرکز به عنوان مراکز فعال انتخاب همسر یا همسریابی مجوز گرفته و مشغول به فعالیت هستند که اگر مراکز مشاوره در این امر ورود کنند نتایج مثبتی حاصل می شود. به گزارش گیلان صدر و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.