افتتاح ۴۷ پروژه حوزه سلامت گیلان تا پایان سال جاری|تجهیز اغلب بیمارستان‌ها به دستگاه CT اسکن

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در شورای سلامت شهرستان صومعه سرا با اشاره به افتتاح ۴۷ پروژه تا پایان سال جاری، توسعه همه جانبه و رشد قابل توجه امکانات در حوزه سلامت استان را نتیجه پیگیری مطالبه گرایانه و عدالت محور دانست.

گیلان صدر: ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در شورای سلامت شهرستان صومعه سرا با اشاره به اینکه دانشگاه، مشکلات و چالش های عدیده ای را پشت سر گذاشته است، اظهار کرد: وجود طرح های نیمه تمام عمرانی در شهرستان ها، بدهکاری بالای دانشگاه به شرکت های مختلف دارویی و بدهی های پرسنلی از جمله مشکلات دانشگاه در دو سال گذشته بود.

وی با بیان اینکه برای عبور از چالش ها از تمامی ظرفیت ها بهره گرفته ایم، افزود: علاوه بر وزارت بهداشت سازمان ها و نهادهایی چون سازمان برنامه و بودجه، سپاه و ارتش نیز یاری گر حوزه سلامت استان بوده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نتیجه تعامل و همگرایی را افتتاح و بهره برداری از پروژه های عام المنفعه برشمرد و تصریح کرد: تنها یکی از مزیت های پیگیری این عملکرد تعامل مدارانه، افتتاح ۳۲ پروژه بزرگ با اعتبار حدود ۵۰۰ میلیارد تومان در سفر اخیر وزیر بهداشت به گیلان بود.

دکتر سالاری با بیان اینکه تلاش های دانشگاه جهت توسعه زیرساخت‌های حوزه سلامت ادامه دارد، خاطرنشان کرد: تا پایان سال جاری ۴۷ پروژه بهداشتی درمانی با اعتبار قریب به ۴۰۰ میلیارد تومان افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به نگاه عدالت محور دانشگاه در حفظ و ارتقای سطح کمی و کیفی زیرساخت ها در شهرستان ها، بیان کرد: ۸۵۰ قلم تجهیزات پزشکی به صورت یکجا در بین شهرستان های استان توزیع شده است که در این راستا اغلب بیمارستان‌های استان به دستگاه CT اسکن مجهز شده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان پیگیری و ممارست در مطالبه گری را نتیجه بخش توصیف کرد و اذعان داشت: توسعه همه جانبه و رشد قابل توجه امکانات و استعدادها در بخش های مختلف حوزه سلامت استان نتیجه پیگیری مطالبه گرایانه و عدالت محور بوده است.

دکتر سالاری با مروری بر عملکرد بیمارستان امام خمینی (ره) و شبکه بهداشت و درمان صومعه سرا اظهار داشت: علیرغم اینکه این بیمارستان و شبکه طی یک سال درآمدی حدود ۱۸ میلیارد تومان داشته اما دانشگاه در مدت مشابه ۴۰ میلیارد تومان برای ارایه خدمات درمانی در این شهرستان در حوزه سلامت هزینه کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به مطالبات پزشکان خانواده و نیازمندی شهرستان ها به نوسازی ناوگان آمبولانس، گفت: تأمین اعتبار جهت پرداخت مطالبات پزشکان خانواده شهری و همچنین نوسازی آمبولانس در شهرستانهایی نظیر صومعه‌سرا نیازمند پیگیری نمایندگان مجلس است.

دکتر سید کاظم دلخوش، نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست از اقدامات مجاهدانه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در فراهم کردن زیرساخت‌های بهداشت و درمان تقدیر کرد.

دکتر دلخوش با اشاره به برخی از اقدامات دانشگاه در صومعه سرا از جمله CT اسکن، افزود: دانشگاه علوم پزشکی گیلان دو طرح عمرانی احداث کلینیک و اورژانس را نیز در این شهرستان دارد که لازم هست در بهره برداری آن تسریع شود.

در حاشیه این نشست، رئیس دانشگاه ضمن بازدید از کلینیک تخصصی و بخش اورژانس بیمارستان، بر حضور سه شیفته پیمانکاران جهت اتمام پروژه در موعد مقرر تاکید کرد.

گفتنی است؛ شورای سلامت شهرستان صومعه سرا عصر امروز- یکشنبه با حضور دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، دکتر سیدکاظم دلخوش، نماینده صومعه سرا در مجلس، سید جلال سید محمدی، فرماندار شهرستان و جمعی از معاونان و مسوولان دانشگاهی و شهرستانی برگزار شد و در پایان معاونان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پی افزایش قابل توجه بیماران کرونا در شهرستان از بخشهای مختلف بیمارستان و مراکز واکسیناسیون بازدید کر

نوشته مشابه

گیلان بیش از ۲۰ هزار کیلومتر شبکه فشارضعیف دارد که عمده آنها فرسوده هستند

مرحله پنجم قطع برق ادارات پرمصرف گیلان

محمد تقی مهدیزاده مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان از اجرای مرحله پنجم قطع برق ادارات پرمصرف در مرکز استان و ۲ شهرستان دیگر خبر داد. گیلان صدر: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان ضمن اشاره به دستورالعمل‌های ارسالی از سوی شرکت توانیر و همچنین تصویب نامه هیئت وزیران...

رویکرد مثبت شورا و شهرداری رشت نسبت به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی

رویکرد مثبت شورا و شهرداری رشت نسبت به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی

سید مجتبی خدمت بین دانا سرپرست شهرداری رشت در نشست جذب سرمایه‌گذاران که با حضور رئیس سازمان همیاری شهرداری‌های استان گیلان برگزار شد، گفت: مدیریت شهری از طرحهای مناسب جهت توسعه شهر رشت استقبال می‌کند. گیلان صدر: نشست جذب مشارکتهای بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ به ریاست...

حدود ٣٧ هزار زن خانه دار گیلان بیمه شدند

حدود ٣٧ هزار زن خانه دار گیلان بیمه شدند

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان گفت: نزدیک ٣٧ هزار زن خانه دار در این استان از بیمه زنان خانه دار برخوردار شدند. گیلان صدر: علی حسین نژاد روز یکشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان گیلان اظهار داشت: در حوزه بیمه مشاغل آزاد، زنان خانه دار و...

در شهر رشت حدود ۴۰۰ بنای تاریخی وجود دارد | مخالفت با پیاده راه فرهنگی به عنوان گذر خوراک

در شهر رشت حدود ۴۰۰ بنای تاریخی وجود دارد | مخالفت با پیاده راه فرهنگی به عنوان گذر خوراک

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان تصریح کرد: در شهر رشت حدود ۴۰۰ بنای تاریخی قرار دارد که از این تعداد بیش از ۱۰۰ بنا در فهرست آثار تاریخی به ثبت رسیده است. گیلان صدر: سومین جلسه ستاد راهبردی شهر خلاق خوراک شهرداری رشت با موضوع انعقاد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.