افزایش بهره وری از گردشگری در راستای تقویت اقتصاد ملی با محوریت منطقه آزاد انزلی  

گیلان صدر: سردار عباس مطهری رئیس سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه و بسیج کشور با مهندس اکبری مقدم رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی دیدار و پیرامون توسعه همکاری های دو سویه در حوزه گردشگری گفت و گو و تبادل نظر کردند.

در این نشست مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به ظرفیت ها و زیر ساخت های گردشگری ایجاد شده در این منطقه بیان کرد: در طول سال منطقه آزاد انزلی میزبان گردشگران مختلف داخلی و خارجی بوده این و سازمان با توسعه زیرساخت‌ها و انجام برنامه ریزی های مدون توانسته ظرفیت گردشگری جدیدی را تحت عنوان گردشگری دریامحور به مسافران و گردشگرانی که این منطقه را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کردند ارائه دهد.

وی در ادامه به جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی در همه زمینه ها به خصوص گردشگری اشاره و خاطر نشان کرد: پیش از شیوع ویروس کرونا سالانه بیش از ۷ میلیون گردشگر داخلی خارجی منطقه آزاد انزلی را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب میکردند و در حال حاضر نیز با جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی پروژه های گردشگری متمایزی از جمله آکواریوم مارینا، مرکز تفریحات دریایی و زیرساخت های گردشگری دریامحور ایجاد شده است.

در ادامه این نشست سردار عباس مطهری رئیس سازمان اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه و بسیج کشور با تقدیر از اقدامات صورت گرفته در منطقه آزاد انزلی بیان کرد: پیوند ما و منطقه آزاد انزلی در حوزه گردشگری است و خوشبختانه ظرفیت گردشگری خوبی در این منطقه ایجاد شده است و با بهره گیری از نقاط مشترک دو طرف با هم افزایی در مسیر اعتلای ارتقای ارکان اقتصادی نظام گام خواهیم برداشت.

وی در ادامه اقتصاد را مزرعه فرهنگ دانست و خاطر نشان کرد: در جنگ اقتصادی تقویت بنیه اقتصادی کشور بسیار مهم است و یکی از این راهکار ها استفاده از ظرفیت های گردشگری و فرهنگی است.

در این شرایط خاص وظیفه سپاه در حوزه گردشگری بکارگیری توان مردمی و هم افزایی با همه ظرفیت های گردشگری بوده و علاوه بر همه این موارد میتوان از ظرفیت منطقه آزاد انزلی جهت ورود گردشگری خارجی و پیوند آن با راهیان نور بیش از پیش به منظور تبیین دستاوردهای فرهنگی بهره برد.

گفتنی است در پایان این نشست که معاونین اقتصادی و سرمایه‌گذاری ، فنی و زیربنایی سازمان نیز حضور داشتند، حاضران از طرح های توسعه ای و گردشگری و همچنین زیرساخت های تجاری، گردشگری، فرهنگی و تفریحی منطقه آزاد انزلی بازدید بعمل آوردند.

نوشته مشابه

انتصابات جدید شهرداری رشت | رئیس حراست و مدیر تشخیص و وصول درآمد منصوب شدند

انتصابات جدید شهرداری رشت | رئیس حراست و مدیر تشخیص و وصول درآمد منصوب شدند

مراسم معارفه تعدادی از مدیران مجموعه شهری به ریاست سید امیر حسین علوی شهردار رشت و با حضور مدیرکل حراست استانداری گیلان برگزار شد. گیلان صدر: سید امیر حسین علوی شهردار رشت عصر روز گذشته چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ در مراسم معارفه تعدادی از مدیران مجموعه شهری که با حضور...

رییس جدید دانشگاه علوم پزشکی گیلان منصوب شد

رییس جدید دانشگاه علوم پزشکی گیلان منصوب شد

گیلان صدر: طی ابلاغی از سوی دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر حیدرعلی بالو، فوق تخصص گوارش و عضو هیات علمی دانشگاه، به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان منصوب شد. حیدرعلی بالو، ریاست بیمارستان ۳۱ خرداد منجیل، ریاست بخش اورژانس مرکز آموزشی و درمانی...

بیست و یکمین اهدای عضو امسال در گیلان انجام شد

بیست و یکمین اهدای عضو امسال در گیلان انجام شد

مسئول بیماری‌های خاص دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اهدای عضوی بانوی ۲۵ ساله صومعه سرایی گفت: این بیست و یکمین اهدای عضو در استان گیلان است. گیلان صدر: سیامک ریماز اظهار کرد: اعضای بدن زهرا بخشی زاده نوکاشتی، بانوی ۲۵ساله اهل صومعه سرا که بر اثر خونریزی مغزی...

انتصاب جدید در شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان

انتصاب جدید در شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان

طی حکمی از سوی محمدتقی مهدیزاده، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان، علیرضا تحویلداری بعنوان سرپرست معاونت برنامه ریزی و مهندسی این شرکت منصوب و مشغول به کار شد. گیلان‌صدر: سرپرست معاونت برنامه ریزی و مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان منصوب شد. طی حکمی از سوی محمدتقی...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.