بانوان رزمنده و ایثارگر استان شناسایی و مستندسازی انجام شود

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان گفت: باید با تفکیک شهرستانی، بانوان رزمنده و ایثارگر استان شناسایی و مستندسازی انجام شود.

عباس بایرامی، در نشست هم اندیشی زن و دفاع مقدس در رشت اظهار داشت: بانوان گیلانی در دوران هشت سال دفاع مقدس نقش ارزنده ای در پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی داشتند.

زنان رزمنده و مادران شهید باید الگوی جامعه باشند

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه امروز زنان رزمنده و مادران شهید باید الگوی جامعه باشند گفت: بانوان گیلانی و مادران و همسران شهدا برای حراست و حفاظت از ارزش های اسلامی بسیار در جبهه های جنگ زحمت کشیده و در پشتیبانی جنگ تحمیلی فعال بودند.

بایرامی با تاکید بر اینکه در هریک از شهرستان های گیلان بانوان رزمنده ایی وجود دارد که شناسایی نشده اند افزود: چنین الگوهای از بانوان ایثارگر در هر شهرستانی وجود دارد که باید شناسایی شده و خاطرات و ایثارگری های آنان به صورت تاریخ شفاهی و مستند تدوین شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر تنها یک عنوان کتاب در حوزه نقش زنان گیلان  و یک عنوان کتاب در تاریخ شفاهی زنان گیلان چاپ و به دست علاقه مندان رسیده است که با ظرفیت بی نظیری که در حوزه زنان استان گیلان وجود دارد این آمار بسیار ناراحت کننده است.

بانوان رزمنده و ایثارگر استان شناسایی و مستندسازی انجام شود

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان گفت: باید با تفکیک شهرستانی، بانوان رزمنده و ایثارگراستان شناسایی و مستندسازی انجام شود.

وی با تاکید براینکه از نخبگان نویسنده و هنرمند هر شهرستانی در مستندسازی زنان رزمنده دفاع مقدس بهره گرفته شود اذعان کرد: سوژه‌یابی در حوزه مادران مقاومت بسیار حائز اهمیت بوده و متاسفانه تاکنون در حوزه زنان رزمنده، جانباز و انقلابی فعالیتی شایسته صورت نگرفته است.

وی با تاکید بر بهره گیری از فرصت ها اذعان کرد: زمان محدود بوده و باید بیش از پیش تلاش کرد و در این راه تمامی دستگاههای حوزه زنان باید پای کار باشند تا از ظرفیت ها به نحو احسن بهره برد.

فاطمه رفیعی نیز در این نشست با تاکید بر گفتگوی بین نسلی جهت انتقال فرهنگ دفاع مقدس تصریح کرد: برگزاری چنین نشست هایی باید انسجام یافته و رسانه ها بویژه صدا و سیما نقش ارزنده ایی در این مهم دارد‌.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان بر تدوین بانک اطلاعاتی در خصوص زنان دفاع مقدس استان تاکید کرد.

منبع: موج

نوشته مشابه

تقدیم بودجه ۱۴۰۲ شهرداری رشت به شورای شهر

تقدیم بودجه ۱۴۰۲ شهرداری رشت به شورای شهر

ر جلسه علنی شورای اسلامي شهر رشت بودجه پیشنهادی شهرداری رشت در سال ۱۴۰۲ به مبلغ سه هزار و پانصد میلیارد تومان اعلام و توسط سرپرست شهرداری رشت به شورا تقدیم شد. گیلان صدر: رئیس شورای اسلامي شهر رشت صبح امروز در هفتادمین جلسه علنی شورا در ساختمان جلسات شورای...

آغاز فرآیند پرداخت اعتبار تکمیل طرح ملی اتصال بندر کاسپین به خط ریل سراسری

آغاز فرآیند پرداخت اعتبار تکمیل طرح ملی اتصال بندر کاسپین به خط ریل سراسری

گیلان صدر: مهدی کاظمیان سخنگوی سازمان از آغاز فرآیند پرداخت اعتبار تخصیص یافته در خصوص تکمیل طرح ملی اتصال مجتمع بندری کاسپین به خط ریل سراسری در ایستگاه پیربازار رشت خبر داد و اظهار داشت: با پیگیری های عیسی فرهادی، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان، و اسداله عباسی استاندار...

۱۱۲ نفر کادر پرستاری در تامین اجتماعی گیلان جذب می شوند

۱۱۲ نفر کادر پرستاری در تامین اجتماعی گیلان جذب می شوند

همزمان با هفته پرستار معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت درمان گیلان خبر از جذب ۱۱۲ نفر کادر پرستاری در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان گیلان داد. گیلان صدر: حمید ربیعی پور معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت درمان گیلان در هفته پرستار اظهار داشت: با اجرای مرحله اول آزمون کتبی در...

تشکیل شورای هماهنگی مناطق آزاد ایران و مناطق ویژه اقتصادی روسیه

تشکیل شورای هماهنگی مناطق آزاد ایران و مناطق ویژه اقتصادی روسیه

گیلان‌صدر: سرگئی میلوشکین، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستراخان روسیه بهمراه معاونین و تعدادی از سرمایه گذاران این منطقه ضمن گفتگو با مهندس علی اوسط اکبری مقدم، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان، از بخش های مختلف مجتمع بندری کاسپین و فاز تجارت و گردشگری سازمان دیدار به عمل آورد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.