بانوان رزمنده و ایثارگر استان شناسایی و مستندسازی انجام شود

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان گفت: باید با تفکیک شهرستانی، بانوان رزمنده و ایثارگر استان شناسایی و مستندسازی انجام شود.

عباس بایرامی، در نشست هم اندیشی زن و دفاع مقدس در رشت اظهار داشت: بانوان گیلانی در دوران هشت سال دفاع مقدس نقش ارزنده ای در پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی داشتند.

زنان رزمنده و مادران شهید باید الگوی جامعه باشند

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه امروز زنان رزمنده و مادران شهید باید الگوی جامعه باشند گفت: بانوان گیلانی و مادران و همسران شهدا برای حراست و حفاظت از ارزش های اسلامی بسیار در جبهه های جنگ زحمت کشیده و در پشتیبانی جنگ تحمیلی فعال بودند.

بایرامی با تاکید بر اینکه در هریک از شهرستان های گیلان بانوان رزمنده ایی وجود دارد که شناسایی نشده اند افزود: چنین الگوهای از بانوان ایثارگر در هر شهرستانی وجود دارد که باید شناسایی شده و خاطرات و ایثارگری های آنان به صورت تاریخ شفاهی و مستند تدوین شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر تنها یک عنوان کتاب در حوزه نقش زنان گیلان  و یک عنوان کتاب در تاریخ شفاهی زنان گیلان چاپ و به دست علاقه مندان رسیده است که با ظرفیت بی نظیری که در حوزه زنان استان گیلان وجود دارد این آمار بسیار ناراحت کننده است.

بانوان رزمنده و ایثارگر استان شناسایی و مستندسازی انجام شود

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان گفت: باید با تفکیک شهرستانی، بانوان رزمنده و ایثارگراستان شناسایی و مستندسازی انجام شود.

وی با تاکید براینکه از نخبگان نویسنده و هنرمند هر شهرستانی در مستندسازی زنان رزمنده دفاع مقدس بهره گرفته شود اذعان کرد: سوژه‌یابی در حوزه مادران مقاومت بسیار حائز اهمیت بوده و متاسفانه تاکنون در حوزه زنان رزمنده، جانباز و انقلابی فعالیتی شایسته صورت نگرفته است.

وی با تاکید بر بهره گیری از فرصت ها اذعان کرد: زمان محدود بوده و باید بیش از پیش تلاش کرد و در این راه تمامی دستگاههای حوزه زنان باید پای کار باشند تا از ظرفیت ها به نحو احسن بهره برد.

فاطمه رفیعی نیز در این نشست با تاکید بر گفتگوی بین نسلی جهت انتقال فرهنگ دفاع مقدس تصریح کرد: برگزاری چنین نشست هایی باید انسجام یافته و رسانه ها بویژه صدا و سیما نقش ارزنده ایی در این مهم دارد‌.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان بر تدوین بانک اطلاعاتی در خصوص زنان دفاع مقدس استان تاکید کرد.

منبع: موج

نوشته مشابه

بازخوانی یک پرونده قضایی!

بازخوانی یک پرونده قضایی!

اختصاصی/یادداشت وارده/ گیلان صدر: استان گیلان از لحاظ تعدد رسانه در سطح کشور در جایگاه ویژه ای قرار دارد و رشت همواره یکی از کانون های پرورش و فعالیت خبرنگارانی صاحب نام و جوانان خوش آتیه در این حوزه بوده است. یقینا این مهم در حوزه های سیاسی و اجتماعی...

رشد جمعیت و احداث بیمارستان جنرال، بزرگ‌ترین دغدغه مشترک اصحاب رسانه و خادمان مردم در نظام سلامت گیلان

رشد جمعیت و احداث بیمارستان جنرال، بزرگ‌ترین دغدغه مشترک اصحاب رسانه و خادمان مردم در نظام سلامت گیلان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به برخی دغدغه‌های مشترک اصحاب رسانه با مسئولان و مدیران دانشگاه، گفت: رشد جمعیت و داشتن بیمارستان جنرال در گیلان بزرگ‌ترین دغدغه مشترک اصحاب رسانه و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان است. به گزارش گیلان صدر و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه...

تعامل و تقویت همکارهای رسانه ملی با نظام سلامت گیلان

تعامل و تقویت همکارهای رسانه ملی با نظام سلامت گیلان

در نشست مشترک مدیرکل سازمان صداوسیمای مرکز گیلان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، بر تقویت همکاری‌ها در راستای تولیدات رسانه ملی پیرامون افزایش جمعیت و ترویج غربالگری‌ها در نظام شبکه بهداشت، تأکید شد. به گزارش گیلان صدر و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( وبدا)،...

حضور شهردار رشت در نود و دومین جلسه صحن علنی شورای اسلامی با اولویت بررسی پروژه‌های بازگشایی، طرح‌های ترافیکی و تفکیک زباله از مبدأ

حضور شهردار رشت در نود و دومین جلسه صحن علنی شورای اسلامی با اولویت بررسی پروژه‌های بازگشایی، طرح‌های ترافیکی و تفکیک زباله از مبدأ

حضور شهردار رشت در نود و دومین جلسه صحن علنی شورای اسلامی با اولویت بررسی پروژه‌های بازگشایی، طرح‌های ترافیکی و تفکیک زباله از مبدأ  به گزارش گیلان صدر و به تقل از واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت_ رحیم شوقی شهردار رشت امروز شنبه ۳۱ تیر...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.