تامین برق یکی از اصلی ترین نیازهای زیر ساختی واحدهای صنعتی استان گیلان است

سعیدی کیا مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان طی دیداری با محمدنژاد نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی، داراب زاده مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان و هنرمند مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان، به بررسی مشکلات واحد‌های صنعتی شهرستان لنگرود پرداختند.

گیلان صدر: سعیدی کیا مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان طی دیداری با محمدنژاد نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی، داراب زاده مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان و هنرمند مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان، به بررسی مشکلات واحد‌های صنعتی شهرستان لنگرود پرداختند.

نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامیدر خصوص اقتصاد مقاومتی و اهمیت آن در صنایع کوچک اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی یک اقتصاد درون‌گرا است، یعنی به ظرفیت‌های اقتصادی داخلی توجه ویژه دارد. با توجه به وضعیت و شرایط حاکم بر اقتصاد ایران و وجود شهرک‌های صنعتی متعدد در اطراف شهرها، همچنین وجود بنگاه‌های خرد و کوچک در حال حاضر شرایط برای تحقق اقتصاد مقاومتی مهیا است.

وی ادامه داد: اولین گام باید شناسایی بنگاه‌هایی باشد که تولیدات آن‌ها کمتر از میزان ظرفیت است. می‌توان با یک تزریق، کمک و سیاست‌های پولی انبساطی خوب از قبیل اعتبار و تسهیلات ارزان قیمت در بلندمدت، با بهره اندک بنگاه‌های دچار آسیب را یاری کرد.

محمدنژاد در خصوص مشکلات پیش روی صنعتگران بیان داشت: بحث تحریک تقاضا اهمیت کلیدی دارد و در این راستا کنترل واردات، قاچاق و ظرفیت مازاد تاثیر به‌سزایی دارد همچنین درحال حاضر حدود ۸۰ درصد سرمایه‌گذاری در بخش صنعت بانک محور است به نوعی بانک‌ها سرمایه می‌دهند و بهره بالا دریافت می‌کنند و کاهش ظرفیت بنگاه تولیدی سبب رشد بیشتر آن می‌شود لذا نرخ تسهیلات بانکی باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به کمبود برق در سال‌های اخیر و قطعی‌های شبکه توزیع برق در شهرک‌های صنعتی افزود: حق صنایع در سهم‌بری از میزان برق باید مشخص شود و نیاز واحدهای مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی به برق پایدار باید تأمین شود. واحدهای صنعتی در زمان کمبود برق نباید با قطع ناگهانی مواجه شوند، در شرایط اضطرار باید با هماهنگی انجام بگیرد. خساراتی که به دلیل قطع ناگهانی برق در واحدهای صنعتی به بار می‌آید باید برابر با قانون مستمر بهبود فضای کسب و کار جبران شود.

فریبرز سعیدی کیا ضمن تقدیر و تشکر از حضور محمدنژاد نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی، داراب زاده مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان و هنرمند مدیرعامل محترم شرکت توزیع برق گیلان در این نشست اظهار داشت: برای تامین برق طرح‌های توسعه‌ای در بخش صنعت باید آینده نگری و برنامه ریزی صورت گیرد. تامین برق یکی از اصلی‌ترین نیاز زیر ساختی واحدهای صنعتی استان گیلان است. در گذشته برخی از آینده نگری‌ها برای تامین زیرساخت‌ها از جمله، پیش بینی لازم برای تامین میزان برق صنایع استان منطبق با طرح‌های توسعه آن‌ها انجام نشده است و هم اکنون باید برای رفع آن کاستی‌ها تلاش بیشتری صورت گیرد.

رییس هیات مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلانگفت: اکنون در شهرکهای صنعتی خدمات متمرکز ارائه می‌شود و تامین زیرساخت‌هایی همچون آب و برق و گاز و تصفیه خانه بر عهده سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران است که این امر به کاهش هزینه تمام شده محصول کارخانه‌ها کمک می‌کند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان با اشاره به اهمیت رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی برای بازگرداندن رونق به اقتصاد، تصریح کرد: بسیار امیدواریم با مساعدت و همکاری بانک‌های عامل و همچنین تلاش و جدیت سرمایه گذاران، این واحدها بتوانند مشکلات نقدینگی خود را برطرف کرده و شاهد رونق تولید و ایجاد اشتغال در استان باشیم.

فریبرز سعیدی کیا در پایان افزود: افزایش ظرفیت واحدهای تولید و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام اشتغالزایی در استان به طور جدی شتاب می‌گیرد.

نوشته مشابه

منطقه آزاد انزلی به پایلوت فعالیت های استارت آپی خاورمیانه تبدیل می شود

منطقه آزاد انزلی به پایلوت فعالیت های استارت آپی خاورمیانه تبدیل می شود

گیلان صدر: در راستای عملیاتی سازی راهبرد تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری در سال 1401، یعنی سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین؛ عیسی فرهادی، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان با علی مبینی دهکردی معاون دانشگاه و رییس سازمان توسعه و سرمایه‌گذاری دانشگاه تهران در خصوص سازوکارهای گسترش همکاری...

افتتاح و بهره‌برداری از شش طرح عمرانی و زیربنایی در اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان

افتتاح و بهره‌برداری از شش طرح عمرانی و زیربنایی در اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان

با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان بنادر و دریانوردی کشور، و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی ۶ طرح عمرانی در محدوده اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان واقع در شهرستان بندر انزلی با اعتبار بیش از ۱۴۹ میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری رسید. گیلان...

منطقه آزاد انزلی دارای ظرفیت تبدیل شدن به مرکز همکاری ها با اتحادیه اقتصادی اوراسیا در حوزه های دانش بنیان است

منطقه آزاد انزلی دارای ظرفیت تبدیل شدن به مرکز همکاری ها با اتحادیه اقتصادی اوراسیا در حوزه های دانش بنیان است

گیلان صدر: در راستای اجرای شعار سال ۱۴۰۱ یعنی تولید،دانش بنیان، اشتغال آفرینی، عیسی فرهادی،رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان با سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور دیدار کرده و در خصوص سازوکارهای بازتعریف و توسعه همکاری های دو جانبه به تبادل نظر پرداخت. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد...

لزوم تسریع در تکمیل عملیات اجرایی اتصال راه آهن به منطقه آزاد انزلی

لزوم تسریع در تکمیل عملیات اجرایی اتصال راه آهن به منطقه آزاد انزلی

گیلان صدر: در راستای پیگیری مصوبات هیأت دولت و دستور رییس جمهور مبنی بر تسریع در اجرای طرح اتصال این منطقه به خط ریل سراسری و پیرو نشست با معاون اجرایی رییس جمهور و قول مساعد سید صولت مرتضوی؛ عیسی فرهادی، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان با اسدا...عباسی استاندار...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.