تلاش مجموعه مدیریتی استان رفع مشکلات تولید و ایجاد اشتغال مولد است

گیلان صدر: نشست نماینده مردم شهرستان های رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان با صاحبان صنایع در شهرک صنعتی رودسر برگزار شد.

محمد صفری نماینده شهرستان های رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی در جلسه بررسی مسائل و مشکلات صاحبان واحدهای تولیدی که با حضور محمد مهدی مظفری فرماندار شهرستان رودسر و فریبرز سعیدی کیا مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان و صاحبان مشاغل که در شهرک صنعتی رودسر برگزار شد، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب با هوشمندی امسال را با نام تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نام‌گذاری کردند.

صفری گفت: بنگاه‌های کوچک و متوسط به تزریق سرمایه در گردش نیازمند هستند و این بار باید با سرعت عمل عارضه یابی شود در واقع اشتغال نسبت به افزایش تولید اولویت دارد و در این افزایش سهم بهره‌وری از سرمایه داری  مهمتر است.

وی در ادامه اظهار داشت: افزایش بهره‌وری سرمایه، نیاز به سرمایه‌گذاری جدید را کاهش می‌دهد و در به حداقل رساندن هزینه‌ها موثر است.

فریبرز سعیدی کیا مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان ضمن تشکر از حضور، تلاش و پیگیری های حجت الاسلام صفری نماینده محترم مردم شریف شهرستان های رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی و جناب آقای مظفری فرماندار محترم شهرستان رودسر با تاکید براینکه اهداف این نشست ها  کمک به راه اندازی واحدهایی که فعال یا نیمه فعال است افزود: با افزایش ظرفیت واحدهای تولید و تکمیل پروژه های نیمه تمام اشتغالزایی در استان به طور جدی شتاب می گیرد.

وی در ادامه افزود: بحث تحریک تقاضا اهمیت کلیدی دارد و در راستا کنترل واردات، قاچاق و ظرفیت مازاد تاثیر به‌سزایی دارد همچنین درحال حاضر حدود ۸۰ درصد سرمایه گذاری در بخش صنعت بانک محور است به نوعی بانک‌ها سرمایه می‌دهند و بهره بالا دریافت می‌کنند و کاهش ظرفیت بنگاه تولیدی سبب رشد بیشتر آن می‌شود لذا نرخ تسهیلات بانکی باید مورد بررسی قرار گیرد.

سعیدی کیا همچنین با بیان اینکه تشکیل این نشست ها و کارگروه ها بخش قابل توجهی از مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی را حل میکند، اظهار کرد: این امر مستلزم نگاه بلند و عمیق از سوی مسوولان بانک ها و دستگاه های اجرایی است که انتظار داریم حداکثر انعطاف را در این زمینه با رعایت قانون داشته باشند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان با اشاره به اهمیت رفع مشکلات واحدهای تولیدی صنعتی برای بازگرداندن رونق به اقتصاد، گفت: دولت در قالب طرح ها و برنامه های مختلف به دنبال حل مشکل نقدینگی واحدهای تولیدی کوچک و متوسط است و در عین حال برنامه ریزی ویژه ای برای کمک به واحدهای تولیدی بزرگ دارد.

فریبرز سعیدی کیا در ادامه تصریح کرد: بسیار امیدواریم با مساعدت و همکاری بانک های عامل و همچنین تلاش و جدیت سرمایه گذاران بتوانیم مشکلات نقدینگی این صاحبان بی منت عرصه صنعت را برطرف کرده و شاهد رونق تولید و ایجاد اشتغال در استان باشیم.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان ضمن تقدیر و تشکر از حضور مسئولین و صاحبان صنایع در این نشست اظهار داشت: تلاش مجموعه مدیریتی استان رفع مشکلات پیش پای تولید، ایجاد اشتغال مولد و به جریان انداختن چرخ های صنعت است.

نوشته مشابه

از ابتدای سال تاکنون؛ کشف دو تن مواد مخدر در گیلان

از ابتدای سال تاکنون؛ کشف دو تن مواد مخدر در گیلان

 با اجرای طرح هایی همچون طرح های محله، پلیس توانست ۶ هزار و ۴۲۷ نفر معتاد را از ابتدای سال تاکنون دستگیر کند . گیلان صدر: سردار عزیز الله ملکی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران ضمن تقدیر از زحمات خبرنگاران  گفت:طی پنج ماه گذشته در راستای برخورد با  پدیده شوم...

گاز رسانی به ۱۱۹ روستای صعب العبور گیلان تا پایان سال آینده

گاز رسانی به ۱۱۹ روستای صعب العبور گیلان تا پایان سال آینده

گیلان صدر: عیسی جمال نیکویی مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با بیان این خبر اظهار داشت: این آمار بر اساس تعداد خانوارهای دارای اشتراک برق با تایید فرمانداری ها تهیه شده است و در تلاش هستیم تا مجوز گازرسانی به همه این روستاها را کسب نماییم. وی افزود: شرکت گاز...

ایجاد پل ارتباطی میان حکومت و دولت با مردم، مهمترین کارکرد رسانه است

ایجاد پل ارتباطی میان حکومت و دولت با مردم، مهمترین کارکرد رسانه است

گیلان صدر: عیسی فرهادی رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی؛ در نشست هم اندیشی با بیش از ۷۰ خبرنگار  و مدیران رسانه‌های استان گیلان با گرامیداشت یاد و نام شهید صارمی خبرنگار شهید، با بیان اینکه ماندگاری کربلا معطوف به خبر رسانی حضرت زینب (س) از نهضت...

بهمن کنعانی برای دومین سال متوالی رئیس شورای شهر لاهیجان شد

بهمن کنعانی برای دومین سال متوالی رئیس شورای شهر لاهیجان شد

در جلسه فوق العاده شورای اسلامی شهر لاهیجان «بهمن کنعانی » برای دومین سال ، به عنوان رئیس شورای اسلامی شهر لاهیجان انتخاب شد . گیلان صدر: با رأی اعضای شورای شهر ، انتخابات هیأت رئیسه سال دوم فعالیت شورای شهر انجام و «بهمن کنعانی » با اکثریت نسبی به...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.