تلاش کردیم انتصابات تا فارغ از نگاه سیاسی اتفاق بیافتد | رسانه‌ها از دغدغه‌های مردم مطلع هستند

علوی اظهار داشت: در مورد انتصاباتی که در شهرداری رشت برای قدم نهادن در مسیر تحول انجام شد، تلاش کردیم تا فارغ از نگاه سیاسی اتفاق بیافتد و مبنای آن تخصص و شایستگی در انجام کار باشد.

گیلان صدر: شهردار رشت در جلسه با مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات گیلان که با حضور نادر حسینی رئیس کمیسیون فرهنگی شورا برگزار شد، بر لزوم حمایت از فعالان رسانه‌ای، برقراری ارتباط مؤثر و مبتنی بر منافع جمعی بین مدیریت شهری و خبرنگاران و پیشبرد اهداف شورا و شهرداری رشت با استفاده از توان و ظرفیت نخبگان اجتماعی تاکید کرد.

نادر حسینی، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا عصر یکشنبه پنجم دی ماه ۱۴۰۰ در جلسه با رئیس و اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات گیلان اظهار داشت: شورای اسلامی شهر رشت نگاه ویژه‌ای به حوزه رسانه و مطبوعات دارد و کارگروه رسانه را در کمیسیون فرهنگی تشکیل داده است.

حسینی برقراری یک نوع تعامل دوجانبه بین اصحاب رسانه و خبرنگاران با واحد مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری و شورای شهر رشت را خواستار شد و عنوان کرد: گیلان در بحث رسانه دارای ظرفیتهای بالایی است و می‌توان نمایشگاههای کتاب و رسانه نظیر آنچه هرساله در تهران اتفاق می‌افتد را در داخل استان برپا کرد.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه اصحاب رسانه و خبرنگاران گهگاه خواسته‌ها و مطالباتی دارند، وجود یک صنف تخصصی برای پیگیری مطالبات آن‌ها، تقویت هر چه بهتر آن و تعامل بیشتر با استانداری گیلان را ضروری خواند و افزود: با عملیاتی شدن همین چند مورد بسیاری از دغدغه‌های خبرنگاران و اصحاب رسانه حل و فصل خواهد شد.

سید امیرحسین علوی، شهردار رشت نیز در این جلسه ابتدا اقدامات خرد عمرانی که در دستور کار شهرداری قرار گرفته و در حال اجرا است را مورد اشاره قرار داد و گفت: در یک ماه اخیر به اندازه چندین ماه پروژه آسفالت در خیابانها و معابر اصلی شهر رشت حتی تا عمق محلات کم‌برخوردار اجرایی گردیده است.

شهردار رشت توزیع عادلانه منابع و امکانات را نگاه ویژه شهرداری در دوره جدید ذکر کرد و ابراز داشت: شهرداری سازمانی است که هزینه جاری آن در ماه به ۵۰ تا ۶۰ میلیارد تومان می‌رسد و منابعش از منابع مردمی تامین می‌شود در حالی‌که دولت به غیر از سهم ارزش افزوده کمکی به شهرداری نمی‌کند.

علوی با بیان اینکه برای نزدیکتر شدن پرداختی‌ها چه در بحث نیروهای شرکتی، رسمی و مستقیم شهرداری رشت اقداماتی در حال انجام است، تصریح کرد: متاسفانه محلات ضعیفی در شهر رشت وجود دارد که از چندین دهه قبل تاکنون هیچ توجهی به آن‌ها نشده است و شهرداری قصد دارد، این چالش‌ها و تفاوت در ارائه خدمات را به نوعی جبران کند.

وی شکل گیری یک مطالبه عمومی و اجتماعی برای حل و فصل برخی از مشکلات و چالشهای شهری نظیر معضل پسماند، فاضلاب و آلودگی رودخانه‌ها را لازم دانست و ادامه داد: شهرداری رشت درصدد اجرای یکسری پروژه‌های اقتصادی در سطح شهر است و تلاش می‌کند، ضمن تعریف یک مدل اقتصادی راههای جدید تامین مالی آن‌ها را هم دنبال نماید.

شهردار رشت از برنامه خود برای پیشرفت و توسعه شهر رشت در چهار سال آینده سخن گفت و افزود: افزایش درآمد سالانه شهرداری رشت به عدد شش هزار میلیارد تومان یکی از مهمترین اجزای این برنامه است.

وی اضافه کرد: در مورد انتصاباتی که در شهرداری رشت برای قدم نهادن در مسیر تحول انجام شد، تلاش کردیم تا فارغ از نگاه سیاسی اتفاق بیافتد و مبنای آن تخصص و شایستگی در انجام کار باشد.

شهردار رشت حمایت از فعالان رسانه‌ای را برای مدیریت شهری یک تکلیف دانست و اظهار داشت: برقراری ارتباط مؤثر و مبتنی بر منافع جمعی بین مجموعه مدیریت شهری و اقشار مختلف به ویژه فعالان رسانه و خبرنگاران مورد دیگری است که سعی می‌کنیم، بسترهای تحقق آن را بیشتر از گذشته فراهم کنیم.

علوی عنوان کرد: رسانه‌ها و خبرنگاران به خوبی از دغدغه‌های مردم مطلع هستند و می‌توانند خواست و مطالبات مردم را از مسئولان و مدیران پیگیری کنند.

وی پیشبرد اهداف مدیریت شهری با استفاده از توان و ظرفیت خبرنگاران و فعالان رسانه به عنوان نخبگان اجتماعی را مورد تاکید قرار داد و افزود: همراه کردن مردم با جریانات تغییر، تحول و توسعه شهر یکی از مهمترین آثار و برکات چنین رویکردی محسوب می‌شود.

در پایان این نشست اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات استان گیلان به بیان دغدغه‌ها و مشکلات فعالان رسانه پرداختند و خواستار ارتباط و تعامل مستمر رسانه‌ها و خانه مطبوعات با مدیریت شهری در جهت ارائه راهکارها برای رفع معضلات و مشکلات و پیشبرد امور شهری شدند.

نوشته مشابه

تاکید شهردار رشت بر هوشمندسازی در تقسیم و تخصیص عوارض دریافتی شهرداری

تاکید شهردار رشت بر هوشمندسازی در تقسیم و تخصیص عوارض دریافتی شهرداری

سید امیر حسین علوی شهردار رشت در دیدار با نمایندگان بانک رفاه استان گیلان و هیات همراه بر تعامل سازنده نظام بانکی و شهرداری در جهت ارتقای سطح زندگی شهروندان همچنین تامین مالی پروژه‌های عمرانی تاکید کرد.  گیلان صدر: چهارشنبه دوم آذر ۱۴۰۱ جلسه‌ای با حضور سید امیرحسین علوی شهردار...

بازدید سرزده سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان از بیمارستان امام خمینی (ره) صومعه‌سرا

بازدید سرزده سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان از بیمارستان امام خمینی (ره) صومعه‌سرا

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان به صورت سرزده از بیمارستان امام خمینی (ره) صومعه‌سرا بازدید و روند ارائه خدمات در بخش‌های مختلف این بیمارستان‌ را مورد بررسی قرار داد. گیلان صدر: دکتر عقیل قلی‌پور – سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان به صورت سرزده از بیمارستان امام...

یادواره شهدای والامقام بخش بندر کیاشهر برگزار شد

یادواره شهدای والامقام بخش بندر کیاشهر برگزار شد

یادواره ۱۶۷ شهید والامقام بخش بندر کیاشهر به‌همت ستاد بزرگداشت شهداء و با حضور مهمانان کشوری و استان گیلان، مدیران شهري بندر كياشهر و شهرستان آستانه‌اشرفیه، خانواده معزز شهيدان و ايثارگران و با استقبال چشمگیر شهروندان ولایتمدار در مسجد جامع این شهر بندری برگزار شد. گیلان صدر: این مراسم معنوی...

گسترش خدمات منطقه آزاد انزلی در سطح استانی و ملی

گسترش خدمات منطقه آزاد انزلی در سطح استانی و ملی

گیلان صدر: نشست مجمع نمایندگان گیلان با حضور سید کاظم دلخوش نماینده مردم صومعه سرا و رئیس مجمع نمایندگان گیلان، احمد دنیامالی نماینده مردم بندر انزلی، سید علی آقازاده نماینده مردم رشت، حسن محمدیاری نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال، ابراهیم نجفی نماینده مردم آستانه اشرفیه و رسول فرخی میکال...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.