ثبت ۱۲۱۰ مورد سرقت سیم و شبکه های توزیع | احداث ۹۹ دستگاه ترانسفورماتور جدید

گیلان صدر: میری نرگسی ضمن اشاره به فرسودگی بخشی از شبکه‌های برق استان گفت: طی دو دهه اخیر در استان گیلان شاهد بارش‌های سنگین برف و سایر بلایای طبیعی بوده‌ایم که خسارات عمده‌ای به شبکه‌ها و تاسیسات توزیع برق گیلان وارد شد و منابع مالی لازم برای جبران این خسارت‌ها تامین نشده است.

وی افزود: به واسطه ساخت و سازهای جدید هرساله شاهد رشد تعداد مشترکین برق در سراسر استان هستیم که این امر افزایش نیاز مصرف برق استان را در پی دارد و باتوجه به دلایل ذکر شده ممکن است در منطقه‌ای شاهد ضعف برق برای مشترکین باشیم که تلاش حداکثری بر این است که با رفع مشکل، تمامی شهروندان بتوانند از برق مطمئن و پایدار بهره‌مند شوند.

میری نرگسی تصریح کرد: شرکت توزیع برق گیلان ۱۵ امور اجرایی در شهرستانهای استان دارد که ۲۳ اداره و شعبه زیر مجموعه را دارا هستند و مجموعا در سطح استان (غیر از شهرستان رشت) ۳۸ امور، اداره و شعبه در حال خدمت‌رسانی به مردم هستند.

قائم مقام اجرایی توزیع برق گیلان خاطرنشان کرد: از ابتدای سالجاری تا ۱۵تیر ماه و برای رفع ضعف برق مشترکین در حوزه شهرستان ‌های استان، بیش از ۱۰۴ کیلومتر شبکه فشار ضعیف و قریب به ۲۲ کیلومتر شبکه فشار متوسط احداث شده است.

وی گفت: در این مدت ۹۹ دستگاه ترانسفورماتور جدید برای مشترکین احداث و تعداد ۱۲۲ ترانسفورماتور نیز تعمیر و افزایش قدرت داده شده است.

میری نرگسی اظهار داشت: در این مدت بیش از ۵۱۰ پروژه برای رفع ضعف برق مشترکین تعریف و اجرایی شد و برای مجموع اقدامات ذکر شده بیش از ۴۲ میلیارد تومان اعتبار صرف شده است.

قائم مقام اجرایی توزیع برق گیلان تاکید کرد: یکی دیگر از مشکلات پیش روی شرکت، پدیده مذموم سرقت شبکه‌های توزیع برق می‌باشد و از ابتدای سال تا پانزدهم تیرماه سالجاری ۱۲۱۰ مورد سرقت سیم و شبکه‌های توزیع برق در حوزه شهرستانها ثبت شده که سرقت ۱۱۶۷۵۷ متر شبکه برق را بهمراه داشته است.

وی تاکید کرد: در خلال کارهای جاری برای تامین و نگهداری شبکه‌های توزیع برق، این گونه سرقت‌ها سبب خاموشی‌های طولانی مدت شده و فشار مضاعفی به کارکنان بخش اجرایی اینشرکت و همچنین مشترکین منطقه وارد می‌کند.

میری نرگسی در خاتمه ضمن تشکر از صبر و شکیبایی مردم گفت: کاهش ذخیره آب پشت سدها و کمبود تولید در نیروگاههای برقابی، گرمای زودهنگام، استخراج رمزارزهای غیر مجاز باعث افزایش مصرف برق در کل کشور شده است و در گیلان نیز مصرف برق نسبت به مدت مشابه بیش از ۲۶ درصد افزایش داشته است.

در ادامه مهندس سیروس هدایتی نژاد مدیر توزیع برق شهرستان رشت نیز ضمن تشکر از صبر و شکیبایی مردم به دلیل برخی نقصان‌های موجود، به تشریح اقدامات حوزه کاری خود از ابتدای سال تا ۱۵ تیرماه سالجاری در راستای بهسازی شبکه و رفع ضعف برق در شهرستان رشت پرداخت.

هدایتی نژاد گفت: در شهرستان رشت ۷ امور اجرایی و ۳ اداره تابعه این امورها، در تلاش هستند تا نعمت روشنایی را به شهروندان محترم به بهترین شکل برسانند.

وی افزود: برای رفع ضعف برق مشترکین در حوزه شهرستان رشت از ابتدای سالجاری تا ۱۵تیر ماه، بیش از ۱۲ کیلومتر شبکه فشار ضعیف و قریب به ۷ کیلومتر شبکه فشار متوسط احداث شده است.

مدیر توزیع برق شهرستان رشت اظهار داشت: در این مدت ۳۴ دستگاه ترانسفورماتور جدید برای مشترکین شهرستان رشت احداث و تعداد ۵۸ ترانسفورماتور نیز تعمیر و افزایش قدرت داده شده است.

هدایتی نژاد اضافه کرد: از ابتدای سال بالغ بر ۲۹۱ پروژه برای رفع ضعف برق مشترکین تعریف و اجرایی شد و برای مجموع اقدامات ذکر شده در شهرستان رشت قریب به ۳۲ میلیارد تومان اعتبار صرف شده است.

وی تاکید کرد: شهرستان رشت نیز درگیر موضوع سرقت شبکه و تاسیسات برق می‌باشد و از ابتدای سال تا پانزدهم تیرماه سالجاری ۲۸۴۲ مورد سرقت سیم و شبکه‌های توزیع برق در این شهرستان ثبت شده که سرقت ۷۸۴۱۹ متر شبکه برق را بهمراه داشته است.

مدیر توزیع برق شهرستان رشت گفت: از ابتدای سال گذشته طرح جهادی افزایش تاب آوری شبکه‌های فشار متوسط در سطح استان درحال اجراست و در سال ۱۴۰۰ نیز با جدیت بیشتر تدوام یافته است به گونه‌ای که تا این لحظه ۱۱۴ مرحله دیگر از این طرح با ۳۶۵ اکیپ عملیاتی به اجرا درآمده است و طی آن‌ها ۱۳۱.۱ کیلومتر شبکه و ۶۷ فیدر با اعتباری معادل ۱۰۶۲۶ میلیون ریال مورد اصلاح و بهسازی قرار گرفته است.

وی در خاتمه تصریح کرد: جداول احتمالی خاموشی برای اطلاع‌رسانی به مردم شریف استان از طریق سایت این شرکت به آدرس www.gilanpdc.ir و اپلیکیشن «برق من» در دسترس می‌باشد.

نوشته مشابه

معرفی ۱۲ هزار فعال رسانه به وزارت ارتباطات/ هیچ خبرنگاری بدون دریافت اینترنت خبرنگاری نخواهد ماند

معرفی ۱۲ هزار فعال رسانه به وزارت ارتباطات/ هیچ خبرنگاری بدون دریافت اینترنت خبرنگاری نخواهد ماند

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تاکنون ۱۲ هزار(سه هزار خبرنگار و 9 هزار مدیرمسئول)به وزارت ارتباطات معرفی شدند و باقی افراد تا ۲۵ مردادماه برای ثبت‌نام در سامانه جامع رسانه‌ها فرصت دارند تا هیچ خبرنگاری بدون دریافت اینترنت خبرنگاری نخواهد نماند. به گزارش گیلان...

راهبرد منطقه آزاد انزلی در شهرک‌های صنعتی الحاق شده، توسعه صنعتی با اولویت صنایع های تک است

راهبرد منطقه آزاد انزلی در شهرک‌های صنعتی الحاق شده، توسعه صنعتی با اولویت صنایع های تک است

 با حضور معاونین سازمان و شرکت مشاور، نشست بررسی طرح جامع و پایش واحدهای تولیدی-صنعتی شهرک‌ صنعتی جدید منطقه، برگزار شد. گیلان صدر: در این نشست که به ریاست عیسی فرهادی رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی برگزار شد، پیرامون برنامه توسعه فضاهای صنعتی با محوریت شهرک...

گیلان، چشم انتظار «سایه»؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از پیگیری‌ها خبر داد

گیلان، چشم انتظار «سایه»؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از پیگیری‌ها خبر داد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان طی پیامی در صفحه مجازی شخصی خود از پیگیری‌ها و استقبال خانواده استاد «امیرهوشنگ ابتهاج» برای تشییع پیکر و دفن این شاعر بزرگ معاصر در زادگاهش رشت خبر داد. گیلان صدر: امیرهوشنگ ابتهاج متخلص به «ه.ا.سایه» شاعر و غزلسرای معاصر،  زاده اسفندماه ۱۳۰۶ در...

افزایش اقامتگاه های بوم گردی گیلان تا پایان سال

افزایش اقامتگاه های بوم گردی گیلان تا پایان سال

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از افزایش اقامتگاه های بوم گردی در گیلان خبر داد و گفت: در سراسر استان گیلان ۸۴ پروژه اقامتگاه بوم گردی هم‌اکنون در حال اجرا است. گیلان صدر: ولی جهانی در گفت وگو با خبرنگاران، ‌از افزایش اقامتگاه های بوم گردی استان گیلان خبر داد و اظهار...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.