در حوزه گردشگری باید به خودباوری برسیم

معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: در حوزه گردشگری باید به خودباوری برسیم.

به گزارش گیلان صدر، حمیدرضا آذرپور معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در همایش جامعه هتلداران گیلان اظهار داشت: گردشگری صنعت دوستی و محبت است و صنعتی است که می تواند فرهنگ، آوا و سنت کشور و استان را انتقال دهد.

وی افزود: انسجامی که به دنبال آن بودیم روز به روز در بین جامعه هتلداران پر رنگ تر می شود و نمود آن برگزاری نخستین همایش هتلداران استان گیلان است.

آذرپور ادامه داد: ظرفیت هایی که در کشور و استان گیلان با توجه به منابع انسانی و متخصصانی که در این عرصه هستند می تواند تجلی یابد.

وی با اشاره به دغدغه هایی هتلداران و فعالان گردشگری گفت: اگر هر کدام از فعالان گردشگری بدانند که چگونه می توانند از معضلات با استفاده از توانمندی ها و پتانسیل ها رهایی یابند مطمئنا موانع را پشت سر خواهند گذشت.

وی خاطر نشان کرد: ما باید پاسخگوی نسل آینده باشیم که چقدر از ظرفیت های کشور برای توسعه استفاده کرده ایم و تلاش در این راه نیازمند خودباوری است.

آذرپور عنوان کرد: جامعه هتلداران گیلان با سیاست گذاری های جدید توانسته در کشور حرف های خوبی برای گفتن داشته باشد و مایه مباهات این استان است.

وی اظهار داشت: روابط دو سویه با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می تواند راهگشای بسیاری از مسایل در حوزه ی گردشگری باشد.

در حوزه ی سرمایه گذاری همکاران این حوزه از هیچگونه تلاش و کمکی دریغ نخواهند کرد اما برخی از قوانین و مقررات به نوعی مانع است که می توان با مطالبه ی فعالان صنعت گردشگری این قوانین را در سطح ملی از طریق پیگیری مسوولین تسهیل کرد.

برنا

نوشته مشابه

اعلام برنامه های اداره کل میراث فرهنگی گیلان به مناسبت دهه فجر

اعلام برنامه های اداره کل میراث فرهنگی گیلان به مناسبت دهه فجر

جهانی، با اشاره به ایجاد موزه رشتی دوزی و ثبت ملی رشتی دوزی به‌نام رشت، اظهار کرد: ایجاد موزه صنایع دستی، یکی دیگر از الزمات است که در همین راستا با مدیریت شهرداری رشت توافقاتی صورت گرفته تا ساختمان مریضخانه بلدیه یا همان استانداری سابق به عنوان موزه صنایع دستی...

۱۶ پروژه شهری همزمان با دهه فجر رونمایی و بهره‌برداری می‌شود

۱۶ پروژه شهری همزمان با دهه فجر رونمایی و بهره‌برداری می‌شود

عاطفی با توضیح برنامه‌های مدیریت شهری بندرکیاشهر، پروژه‌های دهه فجر ۱۴۰۱ شهرداری را تشریح کرد. گیلان صدر: «مرتضی عاطفی» شهردار ضمن اعلام برنامه‌ریزی دقیق و مدون در مورد اجراء پروژه‌های عمرانی، خدماتی و رفاهی شهرداری توضیح داد؛ در دهه فجر امسال رونمایی و بهره‌برداری از ۱۶ پروژه شهری را شاهد...

با درخواست شهرداری رشت؛ تالاب عینک طی دو هفته آینده به شهرداری رشت واگذار خواهد شد

با درخواست شهرداری رشت؛ تالاب عینک طی دو هفته آینده به شهرداری رشت واگذار خواهد شد

با درخواست شهرداری رشت و مساعدت رئیس کل دادگستری و دادستان استان گیلان تالاب عینک در دو هفته آینده و طی قراردادی از شرکت آب منطقه‌ای به شهرداری رشت واگذار خواهد شد گیلان صدر: جلسه تعیین تکلیف تالاب عینک با حضور رئیس کل دادگستری گیلان، دادستان مرکز استان، مدیران دستگاه‌های...

بازدید مسئولین مربوطه از روند ساماندهی دفنگاه زباله سراوان

بازدید مسئولین مربوطه از روند ساماندهی دفنگاه زباله سراوان

نماینده محترم ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت به همراه معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری ، فرماندار، مدیر کل حفاظت محیط زیست، مدیر کل صمت، مدیر کل پدافند غیرعامل استان گیلان، سرپرست شهرداری رشت و هیئت همراه از پروژه‌ ساماندهی دفنگاه سراوان و کارخانه کود آلی و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.