دولت برای ممنوعیت ساخت ویلا و اسکان دائم غیربومی‌ها لایحه می‌دهد

عضو مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به دغدغه نمایندگان درباره هجوم خرید اراضی شمال کشور برای ویلاسازی‌ها گفت: قرار بر این شد تا دولت لایحه‌ای را تنظیم و به مجلس ارائه کند تا هیچ یک از گردشگران حق ویلاسازی و اسکان دائم در ویلاها را نداشته باشند.

گیلان صدر: جبار کوچکی‌نژاد نماینده شهرستان رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه روز گذشته نمایندگان و استانداران استان‌های شمالی کشور که حدود ۶ ساعت طول کشید، اظهار کرد: نمایندگان و استانداران در دیدار با رئیس جمهور در حوزه‌های مختلف گردشگری و اقتصاد مطالبات مردم را مطرح کردند.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور بعد از شنیدن مطالب و جمع‌بندی‌ها پیگیری مسائل مطروحه را ابلاغ کردند، گفت: رئیس جمهور به استانداران در تصمیم‌گیری ‌های استانی اختیار تام داد، این مسئله فرصت بسیار مهمی است چرا که مشکلات و گره‌های استانی در گیر و دار بروکراسی خسته‌کننده وزارت خانه‌ای معطل نمی‌شود.

نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هجوم به خرید زمین‌های شمال کشور برای ویلاسازی‌ها یکی دیگر از مسائل مطرح شده در این جلسه بود، گفت: قرار بر این شد تا دولت لایحه‌ای را تنظیم و به مجلس ارائه کند تا هیچ یک از گردشگران حق ویلاسازی و اسکان دائم در ویلاها را نداشته باشند و در عوض امکان خانه سازی روستاییان در زمین خود تسهیل شود.

کوچکی نژاد پسماند را یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های رئیس جمهور نسبت به استان های شمالی کشور دانست و افزود: رئیس جمهور برای ساماندهی بحث پسماند گروهی تشکیل داده تا با سرعت و اختیار تام این مسئله مهم استان‌های شمالی را در دستور کار قرار داده و حل کنند.

وی با بیان اینکه اقتصاد دریا از دیگر موضوعات مطروحه در این جلسه بود، گفت: قرار بر این شد تا کار‌گروهی در استان تشکیل می‌شود و پیشنهاداتی در حوزه آبزیان و مسئله گردشگری دریا داده و پیگیری شود.

نماینده مردم شهرستان رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی به اهمیت پروژه های عمرانی در استان گیلان به عنوان یکی از مسائل مطروحه در دیدار با رئیس جمهور اشاره کرد و افزود: در خصوص پروژه‌های عمرانی تکمیل راه‌ها مانند، راه آهن رشت_ آستارا یا کمربندی رشت قرار بر این شد تا با همکاری چین پروژه های عمرانی راه ها و کمربندی‌ها که چند هزار میلیارد هزینه لازم دارد، تکمیل شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسئله اوقاف و مشکلات ایجاد شده در شهرهای شمالی کشور گفت: بعضی از شهرها دارای مشکلات اوقافی است که تاکید رئیس جمهور برای ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های اجرای ، قضایی اجرا و مسائل مربوط به منابع طبیعی و قضایی و شن و ماسه برطرف شود.

کوچکی نژاد به سالگرد روحانی مبارز میرزا کوچک خان جنگلی اشاره کرد و افزود: قرار شد سال آینده کنگره بین المللی میرزا در استان گیلان برگزار شود تا میهمانان ملی، آسیایی و علاقمندان به میرزاکوچک جنگلی در این کنگره شرکت کنند، رئیس جمهور نیز قول همکاری خوبی در این حوزه دادند تا افکار و اندیشه این روحانی مبارز انتشار و کتابهایی در این حوزه چاپ شود./فارس

نوشته مشابه

معرفی ۱۲ هزار فعال رسانه به وزارت ارتباطات/ هیچ خبرنگاری بدون دریافت اینترنت خبرنگاری نخواهد ماند

معرفی ۱۲ هزار فعال رسانه به وزارت ارتباطات/ هیچ خبرنگاری بدون دریافت اینترنت خبرنگاری نخواهد ماند

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تاکنون ۱۲ هزار(سه هزار خبرنگار و 9 هزار مدیرمسئول)به وزارت ارتباطات معرفی شدند و باقی افراد تا ۲۵ مردادماه برای ثبت‌نام در سامانه جامع رسانه‌ها فرصت دارند تا هیچ خبرنگاری بدون دریافت اینترنت خبرنگاری نخواهد نماند. به گزارش گیلان...

راهبرد منطقه آزاد انزلی در شهرک‌های صنعتی الحاق شده، توسعه صنعتی با اولویت صنایع های تک است

راهبرد منطقه آزاد انزلی در شهرک‌های صنعتی الحاق شده، توسعه صنعتی با اولویت صنایع های تک است

 با حضور معاونین سازمان و شرکت مشاور، نشست بررسی طرح جامع و پایش واحدهای تولیدی-صنعتی شهرک‌ صنعتی جدید منطقه، برگزار شد. گیلان صدر: در این نشست که به ریاست عیسی فرهادی رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی برگزار شد، پیرامون برنامه توسعه فضاهای صنعتی با محوریت شهرک...

گیلان، چشم انتظار «سایه»؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از پیگیری‌ها خبر داد

گیلان، چشم انتظار «سایه»؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از پیگیری‌ها خبر داد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان طی پیامی در صفحه مجازی شخصی خود از پیگیری‌ها و استقبال خانواده استاد «امیرهوشنگ ابتهاج» برای تشییع پیکر و دفن این شاعر بزرگ معاصر در زادگاهش رشت خبر داد. گیلان صدر: امیرهوشنگ ابتهاج متخلص به «ه.ا.سایه» شاعر و غزلسرای معاصر،  زاده اسفندماه ۱۳۰۶ در...

افزایش اقامتگاه های بوم گردی گیلان تا پایان سال

افزایش اقامتگاه های بوم گردی گیلان تا پایان سال

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از افزایش اقامتگاه های بوم گردی در گیلان خبر داد و گفت: در سراسر استان گیلان ۸۴ پروژه اقامتگاه بوم گردی هم‌اکنون در حال اجرا است. گیلان صدر: ولی جهانی در گفت وگو با خبرنگاران، ‌از افزایش اقامتگاه های بوم گردی استان گیلان خبر داد و اظهار...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.