دولت برای ممنوعیت ساخت ویلا و اسکان دائم غیربومی‌ها لایحه می‌دهد

عضو مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به دغدغه نمایندگان درباره هجوم خرید اراضی شمال کشور برای ویلاسازی‌ها گفت: قرار بر این شد تا دولت لایحه‌ای را تنظیم و به مجلس ارائه کند تا هیچ یک از گردشگران حق ویلاسازی و اسکان دائم در ویلاها را نداشته باشند.

گیلان صدر: جبار کوچکی‌نژاد نماینده شهرستان رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه روز گذشته نمایندگان و استانداران استان‌های شمالی کشور که حدود ۶ ساعت طول کشید، اظهار کرد: نمایندگان و استانداران در دیدار با رئیس جمهور در حوزه‌های مختلف گردشگری و اقتصاد مطالبات مردم را مطرح کردند.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور بعد از شنیدن مطالب و جمع‌بندی‌ها پیگیری مسائل مطروحه را ابلاغ کردند، گفت: رئیس جمهور به استانداران در تصمیم‌گیری ‌های استانی اختیار تام داد، این مسئله فرصت بسیار مهمی است چرا که مشکلات و گره‌های استانی در گیر و دار بروکراسی خسته‌کننده وزارت خانه‌ای معطل نمی‌شود.

نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هجوم به خرید زمین‌های شمال کشور برای ویلاسازی‌ها یکی دیگر از مسائل مطرح شده در این جلسه بود، گفت: قرار بر این شد تا دولت لایحه‌ای را تنظیم و به مجلس ارائه کند تا هیچ یک از گردشگران حق ویلاسازی و اسکان دائم در ویلاها را نداشته باشند و در عوض امکان خانه سازی روستاییان در زمین خود تسهیل شود.

کوچکی نژاد پسماند را یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های رئیس جمهور نسبت به استان های شمالی کشور دانست و افزود: رئیس جمهور برای ساماندهی بحث پسماند گروهی تشکیل داده تا با سرعت و اختیار تام این مسئله مهم استان‌های شمالی را در دستور کار قرار داده و حل کنند.

وی با بیان اینکه اقتصاد دریا از دیگر موضوعات مطروحه در این جلسه بود، گفت: قرار بر این شد تا کار‌گروهی در استان تشکیل می‌شود و پیشنهاداتی در حوزه آبزیان و مسئله گردشگری دریا داده و پیگیری شود.

نماینده مردم شهرستان رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی به اهمیت پروژه های عمرانی در استان گیلان به عنوان یکی از مسائل مطروحه در دیدار با رئیس جمهور اشاره کرد و افزود: در خصوص پروژه‌های عمرانی تکمیل راه‌ها مانند، راه آهن رشت_ آستارا یا کمربندی رشت قرار بر این شد تا با همکاری چین پروژه های عمرانی راه ها و کمربندی‌ها که چند هزار میلیارد هزینه لازم دارد، تکمیل شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسئله اوقاف و مشکلات ایجاد شده در شهرهای شمالی کشور گفت: بعضی از شهرها دارای مشکلات اوقافی است که تاکید رئیس جمهور برای ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های اجرای ، قضایی اجرا و مسائل مربوط به منابع طبیعی و قضایی و شن و ماسه برطرف شود.

کوچکی نژاد به سالگرد روحانی مبارز میرزا کوچک خان جنگلی اشاره کرد و افزود: قرار شد سال آینده کنگره بین المللی میرزا در استان گیلان برگزار شود تا میهمانان ملی، آسیایی و علاقمندان به میرزاکوچک جنگلی در این کنگره شرکت کنند، رئیس جمهور نیز قول همکاری خوبی در این حوزه دادند تا افکار و اندیشه این روحانی مبارز انتشار و کتابهایی در این حوزه چاپ شود./فارس

نوشته مشابه

رای شعبه تجدیدنظر دیوان بر آرای تمام مراجع اداری اولویت داشته و اجرا خواهد شد

رای شعبه تجدیدنظر دیوان بر آرای تمام مراجع اداری اولویت داشته و اجرا خواهد شد

منتظر ابلاغ رسمی رای شعبه تجدیدنظر دیوان از طریق مراجع قانونی هستیم گیلان صدر: محمدحسین واثق کارگرنیا، رییس شورای شهر رشت در گفتگو با خبرنگار #خزرآنلاین گفت: آقای علوی پس از استیضاح توسط اعضای شورا، با دستور موقت شعبه ۴۵ دیوان عدالت اداری مجددا بر سر کار برگشت و بعد...

دانشگاه علوم پزشکی گیلان آماده همکاری مضاعف با بیمارستان ولیعصر (عج) نداجا رشت است

دانشگاه علوم پزشکی گیلان آماده همکاری مضاعف با بیمارستان ولیعصر (عج) نداجا رشت است

 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در دیدار با عوامل اجرایی بیمارستان ولیعصر (عج)نداجا رشت گفت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان آماده همکاری مضاعف با بیمارستان ولیعصر (عج) نداجا رشت جهت افزایش کمی و کیفی خدمات درمانی به مردم است. گیلان صدر: دکتر حیدرعلی بالو – سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در...

پلمب یک مؤسسه ارائه خدمات زیبایی بدون مجوز در رشت

پلمب یک مؤسسه ارائه خدمات زیبایی بدون مجوز در رشت

مدیر نظارت و اعتبار بخشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تعطیلی یک مؤسسه پوست و زیبایی در رشت به دلیل ارائه خدمات از سوی افراد بدون صلاحیت خبر داد. گیلان صدر: دکتر سید رشید میر گفت : در پی گزارش‌های مردمی و بازرسی بازرسان نظارت بر درمان دانشگاه ، یک...

تعریف پروژه‌های سرمایه‌ گذاری مشترک در حوزه گردشگری و اقتصاد شهری

تعریف پروژه‌های سرمایه‌ گذاری مشترک در حوزه گردشگری و اقتصاد شهری

امیرحسین علوی شهردار رشت در نشست با سفیر کشور آفریقای جنوبی ضمن اعلام پیشنهاد خواهر خواندگی شهر رشت با یکی از شهرهای کشور آفریقای جنوبی گفت: با اعلام این خواهر خواندگی می‌توانیم در راستای تعریف پروژه‌های سرمایه‌گذاری مشترک در حوزه گردشگری و اقتصاد شهری اقدام کنیم. گیلان صدر: نشست شهردار...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.