فعالیت ۲۰۷ پایگاه واکسیناسیون در گیلان | تزریق واکسن بر اساس سند ملی است

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به فعالیت ۲۰۷ پایگاه واکسیناسیون در استان، گفت: تزریق واکسن بر اساس سند ملی و گروه های سنی انجام می شود.

گیلان صدر: فردین مهرابیان با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: برای تسهیل در روند واکسیناسیون ۲۳ پایگاه در شهرستان رشت به پایگاه‌های قبلی اضافه کردیم.

وی با بیان اینکه انتظار می‌رود با افزایش این تعداد پایگاه از حجم مشکلات در مراکز واکسیناسیون به ویژه در مرکز استان کاسته شود، گفت: در مجموع در سطح استان ۲۰۷ پایگاه واکسیناسیون فعال هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه از این تعداد ۳۳ پایگاه در شهر رشت و مابقی در بخش‌های تابعه این شهرستان فعالیت می‌کنند، ادامه داد: سه سایت خودرویی نیز در رشت در امر واکسیناسیون مشارکت می‌کنند.

وی با بیان اینکه انتظار می‌رود با افزایش این تعداد پایگاه از حجم مشکلات در مراکز واکسیناسیون به ویژه در مرکز استان کاسته شود، گفت: در مجموع در سطح استان ۲۰۷ پایگاه واکسیناسیون فعال هستند.

مهرابیان با اشاره به اینکه از این تعداد ۱۱۲ مرکز خدمات جامع سلامت و ۹۵ سالن تجمیعی و چهار سایت خودرویی در امر واکسیناسیون مشارکت می‌کنند، اظهار کرد: یکی از نکاتی که باید از سوی شهروندان مورد توجه قرار گیرد این بوده که واکسیناسیون بر اساس سند ملی و دستور العمل وزارت بهداشت انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: شهروندان می‌توانند اطلاعات مورد نیاز خود را درباره واکسیناسیون، زمان و مکان آن از طریق پورتال اطلاعات رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تهیه کنند.

مهرابیان با اشاره به اینکه هم اکنون هزار و ۷۷ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند، اضافه کرد: از این تعداد ۱۸۱ بیمار طی شبانه روز گذشته پذیرش شده‌اند.

وی به وخامت حال ۱۹۵ بیمار کرونایی در استان گیلان اشاره و اضافه کرد: از این تعداد ۱۷۱ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده که ۲۱ نفر امروز به این بخش منتقل شدند./مهر

نوشته مشابه

تهیه طرح هادی در 141 روستای بالای 20 خانوار شهرستان صومعه سرا

تهیه طرح هادی در 141 روستای بالای 20 خانوار شهرستان صومعه سرا

مراسم تکریم و معارفه سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان صومعه سرا با حضور صفاتی فرماندار شهرستان ، مهندس دائمی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان، حجت الاسلام و المسلمین قربان پور مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و معاونین این نهاد در فرمانداری...

افزایش ۴۰ درصدی مصرف برق در گیلان

افزایش ۴۰ درصدی مصرف برق در گیلان

مشترکان گیلانی در هفته دوم مرداد بیش از ۴۰ درصد بیشتر از هفته اول همین ماه، برق مصرف کردند. گیلان صدر: مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان گفت: به دلیل افزایش دمای هوا و افزایش مصرف دستگاه‌های سرمایشی، از ابتدای فصل گرما؛ ۱۵ خرداد؛ تاکنون بیشترین مصرف برق دیروز ۱۲ مرداد...

آغاز مرمت بنای تاریخی آموزش و پرورش رودسر آغاز شد

آغاز مرمت بنای تاریخی آموزش و پرورش رودسر آغاز شد

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از آغاز عملیات مرمت بنای تاریخی آموزش و پرورش رودسر خبر داد. گیلان صدر: ولی جهانی گفت: در بازدید اخیر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور از بنای تاریخی آموزش و پرورش رودسر، مقرر شد مرمت‌های لازم در این بنا به صورت مشارکتی انجام...

بستری ۳۳ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی گیلان

افزایش بستری های کرونایی در گیلان؛ بستری ۱۰۸ بیمار جدید

۳۲۲ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان بستری اند. گیلان صدر: سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: با بستری ۱۰۸ بیمار کرونایی در شبانه روز گذشته، تعداد بستری‌های کرونایی در مراکز درمانی گیلان به ۳۲۲ نفر رسیده که ۳۵ نفر آن‌ها بدحالند. دیروز ۳۱۱ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان بستری...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.