لزوم اعمال سیاست های تشویقی برای شهروندان در اجرای طرح بازآفرینی بافتهای فرسوده

منتخب اول شورای شهر رشت در ابتدای جلسه با اشاره به نشست رونمایی از بیست جلد کتاب در حوزه میراث فرهنگی و باستان شناسی در استان گیلان اظهار داشت: احیا و رونمایی از این بیست جلد کتاب ارزشمند اقدامی بی سابقه در زمینه فعالیت های فرهنگی و میراثی بشمار میرود که نشان دهنده تاریخ غنی و ارزشمند گیلان زمین است و این امر نشان دهنده حضور پژوهشگرانی توانمند در استان گیلان است که باید از فعالیت های ارزشمند آنها حمایت گردد.

به گزارش گیلان صدر، دکتر احمد رمضانپور نرگسی در ادامه در خصوص طرح بازآفرینی بافت های فرسوده ابراز داشت: این طرح در دوره پنجم مجلس شورای اسلامی در دوره تصدی آقای عبدالعلی زاده تصویب گردید و کارشناسان با بحث های فنی در کمیسیون های تخصصی به آن پرداخته اند.

وی افزود در مورد ماده ۱۶ در موضوع بحث تجاری اظهار نظر مشخصی صورت نگرفته است لیکن این به این مفهوم نیست که پارلمان محلی در راستای اتخاذ یک سیاست تشویقی منع قانونی داشته باشد و میتوان با این رویکرد پیش رفت.

رمضانپور ادامه داد هدف از رویکرد اتخاذ سیاست های تشویقی در خصوص بازآفزینی بافت های فرسوده تجمیع بناها در بافت های فرسوده و مبادرت به عمود سازی و آزاد شدن اراضی در این بافت ها و تبدیل آن به فضای سبز و خدماتی و رفاهی میباشد چرا که تجربه سایر شهرها علی الخصوص در جنوب شهر تهران در خصوص اجرای این قانون به وضوح نشان دهنده تاثیرات مثبت بر زندگی شهروندان است.

عضو شورای شهر رشت با تاکید بر لزوم توجه به ارتقا سطح کیفی زندگی شهروندان تجمیع بافت های فرسوده و تبدیل آن با یک نقشه هدفمند به بافتی مدرن را اقدامی مناسب در راستای احیای شهر رشت دانست که مدیریت شهری باید با نگاهی کارشناسی به آن بپردازد.

رمضانپور لزوم توجه به واحدهای تجاری در طرح بازآفرینی شهری در حوزه بافت های فرسوده با تدوین بسته های تشویقی تضمینی برای موفقیت طرح و استقبال ساکنین و کسبه بافت های فرسوده دانست.

نوشته مشابه

اعلام برنامه های اداره کل میراث فرهنگی گیلان به مناسبت دهه فجر

اعلام برنامه های اداره کل میراث فرهنگی گیلان به مناسبت دهه فجر

جهانی، با اشاره به ایجاد موزه رشتی دوزی و ثبت ملی رشتی دوزی به‌نام رشت، اظهار کرد: ایجاد موزه صنایع دستی، یکی دیگر از الزمات است که در همین راستا با مدیریت شهرداری رشت توافقاتی صورت گرفته تا ساختمان مریضخانه بلدیه یا همان استانداری سابق به عنوان موزه صنایع دستی...

۱۶ پروژه شهری همزمان با دهه فجر رونمایی و بهره‌برداری می‌شود

۱۶ پروژه شهری همزمان با دهه فجر رونمایی و بهره‌برداری می‌شود

عاطفی با توضیح برنامه‌های مدیریت شهری بندرکیاشهر، پروژه‌های دهه فجر ۱۴۰۱ شهرداری را تشریح کرد. گیلان صدر: «مرتضی عاطفی» شهردار ضمن اعلام برنامه‌ریزی دقیق و مدون در مورد اجراء پروژه‌های عمرانی، خدماتی و رفاهی شهرداری توضیح داد؛ در دهه فجر امسال رونمایی و بهره‌برداری از ۱۶ پروژه شهری را شاهد...

با درخواست شهرداری رشت؛ تالاب عینک طی دو هفته آینده به شهرداری رشت واگذار خواهد شد

با درخواست شهرداری رشت؛ تالاب عینک طی دو هفته آینده به شهرداری رشت واگذار خواهد شد

با درخواست شهرداری رشت و مساعدت رئیس کل دادگستری و دادستان استان گیلان تالاب عینک در دو هفته آینده و طی قراردادی از شرکت آب منطقه‌ای به شهرداری رشت واگذار خواهد شد گیلان صدر: جلسه تعیین تکلیف تالاب عینک با حضور رئیس کل دادگستری گیلان، دادستان مرکز استان، مدیران دستگاه‌های...

بازدید مسئولین مربوطه از روند ساماندهی دفنگاه زباله سراوان

بازدید مسئولین مربوطه از روند ساماندهی دفنگاه زباله سراوان

نماینده محترم ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت به همراه معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری ، فرماندار، مدیر کل حفاظت محیط زیست، مدیر کل صمت، مدیر کل پدافند غیرعامل استان گیلان، سرپرست شهرداری رشت و هیئت همراه از پروژه‌ ساماندهی دفنگاه سراوان و کارخانه کود آلی و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.