لزوم اعمال سیاست های تشویقی برای شهروندان در اجرای طرح بازآفرینی بافتهای فرسوده

منتخب اول شورای شهر رشت در ابتدای جلسه با اشاره به نشست رونمایی از بیست جلد کتاب در حوزه میراث فرهنگی و باستان شناسی در استان گیلان اظهار داشت: احیا و رونمایی از این بیست جلد کتاب ارزشمند اقدامی بی سابقه در زمینه فعالیت های فرهنگی و میراثی بشمار میرود که نشان دهنده تاریخ غنی و ارزشمند گیلان زمین است و این امر نشان دهنده حضور پژوهشگرانی توانمند در استان گیلان است که باید از فعالیت های ارزشمند آنها حمایت گردد.

به گزارش گیلان صدر، دکتر احمد رمضانپور نرگسی در ادامه در خصوص طرح بازآفرینی بافت های فرسوده ابراز داشت: این طرح در دوره پنجم مجلس شورای اسلامی در دوره تصدی آقای عبدالعلی زاده تصویب گردید و کارشناسان با بحث های فنی در کمیسیون های تخصصی به آن پرداخته اند.

وی افزود در مورد ماده ۱۶ در موضوع بحث تجاری اظهار نظر مشخصی صورت نگرفته است لیکن این به این مفهوم نیست که پارلمان محلی در راستای اتخاذ یک سیاست تشویقی منع قانونی داشته باشد و میتوان با این رویکرد پیش رفت.

رمضانپور ادامه داد هدف از رویکرد اتخاذ سیاست های تشویقی در خصوص بازآفزینی بافت های فرسوده تجمیع بناها در بافت های فرسوده و مبادرت به عمود سازی و آزاد شدن اراضی در این بافت ها و تبدیل آن به فضای سبز و خدماتی و رفاهی میباشد چرا که تجربه سایر شهرها علی الخصوص در جنوب شهر تهران در خصوص اجرای این قانون به وضوح نشان دهنده تاثیرات مثبت بر زندگی شهروندان است.

عضو شورای شهر رشت با تاکید بر لزوم توجه به ارتقا سطح کیفی زندگی شهروندان تجمیع بافت های فرسوده و تبدیل آن با یک نقشه هدفمند به بافتی مدرن را اقدامی مناسب در راستای احیای شهر رشت دانست که مدیریت شهری باید با نگاهی کارشناسی به آن بپردازد.

رمضانپور لزوم توجه به واحدهای تجاری در طرح بازآفرینی شهری در حوزه بافت های فرسوده با تدوین بسته های تشویقی تضمینی برای موفقیت طرح و استقبال ساکنین و کسبه بافت های فرسوده دانست.

نوشته مشابه

دیدار مدیرعامل شرکت سهامی سفیدرود با شهردار رشت پیرامون اجرای فاز اول رینگ ۹۰ متری

دیدار مدیرعامل شرکت سهامی سفیدرود با شهردار رشت پیرامون اجرای فاز اول رینگ ۹۰ متری

مدیرعامل شرکت سهامی کشاورزی و دامپروری سفیدرود با شهردار رشت پیرامون اجرای فاز اول رینگ ۹۰ متری و با هدف ایجاد همکاری های مشترک دیدار کرد. به گزارش گیلان صدر: صبح شنبه با هدف ایجاد همکاری های مشترک «مرتضی پیر اولیا» مدیرعامل شرکت سهامی کشاورزی و دامپروری سفیدرود با «رحیم...

انعقاد تفاهم‌نامه احداث زباله‌سوز در بندرکیاشهر

انعقاد تفاهم‌نامه احداث زباله‌سوز در بندرکیاشهر

,شهردار کیاشهر از انعقاد تفاهم‌نامه احداث زباله‌سوز کوچک‌مقیاس توسط شهرداری بندر کیاشهر و شرکت فناوران زمین‌پاک خبر داد. به گزارش گیلان صدر: «مرتضی عاطفی» شهردار کیاشهر از احداث زباله‌سوز در این شهر بندری خبر داد و ضمن توضیح انجام تست اولیه این دستگاه در تهران اظهار کرد: نصب و راه‌اندازی...

آغاز به کار رسمی اجرای فیبر نوری در بندر کیاشهر

آغاز به کار رسمی اجرای فیبر نوری در بندر کیاشهر

«مرتضی عاطفی» شهردار: بندر کیاشهر جزو ده شهر اول گیلان در پروژه اجرای فیبر نوری استان است. اجرای فیبر نوری گامی مهم و عملیاتی برای مبدل شدن به شهر هوشمند خواهد بود. به‌گزارش گیلان صدر: اجرای فیبر نوری در این شهر بندری، با حضور مدیر کل ارتباطات استان گیلان، فرماندار...

شهردا‎ر لاهیجان از اعلام فراخوان سیزدهمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند خبر داد

شهردا‎ر لاهیجان از اعلام فراخوان سیزدهمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند خبر داد

به گزارش گیلان صدر و به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری لاهیجان، رضا زنده دل در گفت و گویی افزود: شهرداری و شوراي اسلامی شهر لاهيجان با مشاركت اداره كل هنرهای نمايشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی گيلان و انجمن...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.