لزوم اعمال سیاست های تشویقی برای شهروندان در اجرای طرح بازآفرینی بافتهای فرسوده

منتخب اول شورای شهر رشت در ابتدای جلسه با اشاره به نشست رونمایی از بیست جلد کتاب در حوزه میراث فرهنگی و باستان شناسی در استان گیلان اظهار داشت: احیا و رونمایی از این بیست جلد کتاب ارزشمند اقدامی بی سابقه در زمینه فعالیت های فرهنگی و میراثی بشمار میرود که نشان دهنده تاریخ غنی و ارزشمند گیلان زمین است و این امر نشان دهنده حضور پژوهشگرانی توانمند در استان گیلان است که باید از فعالیت های ارزشمند آنها حمایت گردد.

به گزارش گیلان صدر، دکتر احمد رمضانپور نرگسی در ادامه در خصوص طرح بازآفرینی بافت های فرسوده ابراز داشت: این طرح در دوره پنجم مجلس شورای اسلامی در دوره تصدی آقای عبدالعلی زاده تصویب گردید و کارشناسان با بحث های فنی در کمیسیون های تخصصی به آن پرداخته اند.

وی افزود در مورد ماده ۱۶ در موضوع بحث تجاری اظهار نظر مشخصی صورت نگرفته است لیکن این به این مفهوم نیست که پارلمان محلی در راستای اتخاذ یک سیاست تشویقی منع قانونی داشته باشد و میتوان با این رویکرد پیش رفت.

رمضانپور ادامه داد هدف از رویکرد اتخاذ سیاست های تشویقی در خصوص بازآفزینی بافت های فرسوده تجمیع بناها در بافت های فرسوده و مبادرت به عمود سازی و آزاد شدن اراضی در این بافت ها و تبدیل آن به فضای سبز و خدماتی و رفاهی میباشد چرا که تجربه سایر شهرها علی الخصوص در جنوب شهر تهران در خصوص اجرای این قانون به وضوح نشان دهنده تاثیرات مثبت بر زندگی شهروندان است.

عضو شورای شهر رشت با تاکید بر لزوم توجه به ارتقا سطح کیفی زندگی شهروندان تجمیع بافت های فرسوده و تبدیل آن با یک نقشه هدفمند به بافتی مدرن را اقدامی مناسب در راستای احیای شهر رشت دانست که مدیریت شهری باید با نگاهی کارشناسی به آن بپردازد.

رمضانپور لزوم توجه به واحدهای تجاری در طرح بازآفرینی شهری در حوزه بافت های فرسوده با تدوین بسته های تشویقی تضمینی برای موفقیت طرح و استقبال ساکنین و کسبه بافت های فرسوده دانست.

نوشته مشابه

افراد بی خانمان‌ به گرمخانه شهرداری لاهیجان انتقال می یابند

افراد بی خانمان‌ به گرمخانه شهرداری لاهیجان انتقال می یابند

شهردار لاهیجان از انتقال افراد بی خانمان به گرمخانه شهرداری خبر داد. به گزارش گیلان صدر و به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری لاهیجان، رضا زنده دل در گفت و گویی افزود: با توجه به سرمای هوا و بارش برف، افراد بی خانمان در چند روز...

توسط ستاد مردمی دکتر دلخوش انجام شد: فعالیت ۸ دستگاه لودر جهت بازگشایی معابر سطح شهر رشت

توسط ستاد مردمی دکتر دلخوش انجام شد: فعالیت ۸ دستگاه لودر جهت بازگشایی معابر سطح شهر رشت

با توجه به بحران به وجود آمده پس از بارش برف در شهر رشت، ۶ دستگاه لودر با همت ستاد مردمی دکتر سید کاظم دلخوش جهت بازگشایی معابر سطح شهر رشت در حال فعالیت می‌باشند. به گزارش گیلان صدر: با توجه به بحران به وجود آمده پس از بارش برف...

حضور کودکان کار در یادواره ورزشکاران فومن

حضور کودکان کار در یادواره ورزشکاران فومن

عصر چهارشنبه یادواره فوتبالی های فومن در ورزشگاه آزادی این شهر برگزار شد.در این یادواره که به مناسبت یاد و خاطره شش تن از فوتبالیست های ارزشمند فومنی برگزار شد از تعدادی پیشکسوت فعال کنونی شهر فومن و بندرانزلی از جمله احمد دلخوش ، اکبر محمدی زاده،محمود پیشگاه هادیان و...

رعایت انصاف در بیان و تبیین حقایق توسط خبرنگاران/ دعوت خبرنگاران از مردم جهت مشارکت در عرصه انتخابات

رعایت انصاف در بیان و تبیین حقایق توسط خبرنگاران/ دعوت خبرنگاران از مردم جهت مشارکت در عرصه انتخابات

آیت الله اشکوری نامزد ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در گیلان ؛ رعایت انصاف در بیان و تبیین حقایق توسط خبرنگاران را مهم عنوان کرد و گفت:خبرنگاران با تحلیل و بررسی ، آنچه بر مصلحت کشور و نظام است را بنویسند و مصلح کشور را کم تر از مصلحت شخصی...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.