لزوم اعمال سیاست های تشویقی برای شهروندان در اجرای طرح بازآفرینی بافتهای فرسوده

منتخب اول شورای شهر رشت در ابتدای جلسه با اشاره به نشست رونمایی از بیست جلد کتاب در حوزه میراث فرهنگی و باستان شناسی در استان گیلان اظهار داشت: احیا و رونمایی از این بیست جلد کتاب ارزشمند اقدامی بی سابقه در زمینه فعالیت های فرهنگی و میراثی بشمار میرود که نشان دهنده تاریخ غنی و ارزشمند گیلان زمین است و این امر نشان دهنده حضور پژوهشگرانی توانمند در استان گیلان است که باید از فعالیت های ارزشمند آنها حمایت گردد.

به گزارش گیلان صدر، دکتر احمد رمضانپور نرگسی در ادامه در خصوص طرح بازآفرینی بافت های فرسوده ابراز داشت: این طرح در دوره پنجم مجلس شورای اسلامی در دوره تصدی آقای عبدالعلی زاده تصویب گردید و کارشناسان با بحث های فنی در کمیسیون های تخصصی به آن پرداخته اند.

وی افزود در مورد ماده ۱۶ در موضوع بحث تجاری اظهار نظر مشخصی صورت نگرفته است لیکن این به این مفهوم نیست که پارلمان محلی در راستای اتخاذ یک سیاست تشویقی منع قانونی داشته باشد و میتوان با این رویکرد پیش رفت.

رمضانپور ادامه داد هدف از رویکرد اتخاذ سیاست های تشویقی در خصوص بازآفزینی بافت های فرسوده تجمیع بناها در بافت های فرسوده و مبادرت به عمود سازی و آزاد شدن اراضی در این بافت ها و تبدیل آن به فضای سبز و خدماتی و رفاهی میباشد چرا که تجربه سایر شهرها علی الخصوص در جنوب شهر تهران در خصوص اجرای این قانون به وضوح نشان دهنده تاثیرات مثبت بر زندگی شهروندان است.

عضو شورای شهر رشت با تاکید بر لزوم توجه به ارتقا سطح کیفی زندگی شهروندان تجمیع بافت های فرسوده و تبدیل آن با یک نقشه هدفمند به بافتی مدرن را اقدامی مناسب در راستای احیای شهر رشت دانست که مدیریت شهری باید با نگاهی کارشناسی به آن بپردازد.

رمضانپور لزوم توجه به واحدهای تجاری در طرح بازآفرینی شهری در حوزه بافت های فرسوده با تدوین بسته های تشویقی تضمینی برای موفقیت طرح و استقبال ساکنین و کسبه بافت های فرسوده دانست.

نوشته مشابه

رشد ۳۰۰درصدی درآمد شهرداری منطقه یک رشت

رشد ۳۰۰درصدی درآمد شهرداری منطقه یک رشت

یوسف یزدانی مدیر منطقه یک‌شهرداری رشت در جلسه درآمدی شهرداری منطقه یک اظهار کرد: تمرکز ما بر افزایش سهم درآمدهای پایدار از کل بودجه است. گیلان صدر؛ مدیرمنطقه یک شهرداری رشت در ادامه افزود: درآمدهای پایدار نظیر عوارض نوسازی و بهای خدمات پسماند که در ازای پرداخت تا پایان سال،...

انقعاد قرارداد همکاری مدیریت درمان تامین اجتماعی گیلان با سومین مرکز جراحی و ناباروری

انقعاد قرارداد همکاری مدیریت درمان تامین اجتماعی گیلان با سومین مرکز جراحی و ناباروری

دکتر حسین ابراهیمی مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان عنوان کرد، به منظور ارائه بیشتر و بهتر خدمات درمانی به بیمه شدگان تامین اجتماعی و نیز حمایت از خانواده و جوانی جمعیت با سومین مرکز جراحی و ناباروری در استان قرارداد همکاری انعقاد گردید. گیلان صدر؛ دکتر حسین ابراهیمی مدیر درمان...

اجرای بیش از ۳۰۰ برنامه شاخص در هفته گردشگری در گیلان

اجرای بیش از ۳۰۰ برنامه شاخص در هفته گردشگری در گیلان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر در بخش تأسیسات گردشگری گیلان مشغول به فعالیت هستند. به گزارش پایگاه خبری گیلان صدر و به نقل از خبرنگار مهر، ولی جهانی ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران به مناسبت...

روزانه ۵۰۰ تن آسفالت برای استفاده در معابر شهر رشت تولید می شود

روزانه ۵۰۰ تن آسفالت برای استفاده در معابر شهر رشت تولید می شود

رحیم شوقی امروز در جلسه شورای اداری سازمان‌های تابعه شهرداری رشت اظهار کرد: با توجه به درخواست مناطق، به طور میانگین روزانه ۵۰۰ تن آسفالت برای استفاده در معابر شهر رشت تولید می‌شود. گیلان صدر؛ رحیم شوقی امروز دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲ در جلسه شورای اداری سازمان‌های تابعه شهرداری رشت...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.