نگاه به حوزه خدمات درمانی در این شهرستان باید منصفانه تر باشد

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: نگاه به حوزه خدمات درمانی در این شهرستان باید منصفانه تر باشد.

به گزارش گیلان صدر، یونس رنجکش در دیدار با مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان افزود: آستارا شهرستانی مرزی  با ویژگی های خاص و وجود جمعیت شناور که حتی تا 10 برابر جمعیت ساکن آن است اما امکانات، تجهیزات  و منابع انسانی متخصص از کاستی های جدی آن بوده و تامین آن نیاز و از مطالبات مردم است.

وی اضافه کرد: دولت تدبیر و امید در راستای ارتقای سلامت عمومی جامعه اقدامات شایسته و اثربخشی انجام داده است که جای تقدیر دارد اما گاهی ضعف مدیریت در ساماندهی این خدمات دولت در این شهرستان موجب تاثیرات منفی در افکار عمومی شده است.

فرماندار آستارا یادآور شد: در زمینه طرح بیمه سلامت در آستارا لازم است تا از مجموعه عوامل بیمه سلامت در استان و شهرستان قدردانی شود زیرا اکنون بالغ بر 50 هزار نفر  تحت پوشش بیمه سلامت هستند که بیش از 60 درصد جمعیت آستارا را شامل می شود.

رنجکش اجرای طرح پزشک خانواده و ارجاع بیماران را از مهمترین ویژگی های این طرح برشمرد که موجب کاهش هزینه های درمان برای بیماران و مدیریت صحیح آنان می شود که در بهبود کیفیت بخشی به حوزه درمانی و رفاه عمومی مردم اثرگذار است.

دکتر اکبری مدیر کل بیمه سلامت استان گیلان هم ضمن تشکر از فرماندار آستارا به دلیل پی گیری ها درزمینه رفع مشکلات بهداشتی و درمانی این شهرستان به تشریح اقدامات این اداره کل پرداخت.

وی گفت: دولت برغم مشکلات بسیار اما در زمینه درمان و ارتقای سطح سلامت عمومی اقدامات خوبی انجام داده است .

وی اظهارداشت: در شهرستان آستارا سالانه بالغ بر 10 میلیارد ریال فقط از طریق این اداره کل در زمینه پرداخت هزینه های درمانی هزینه می شود.

برنا

نوشته مشابه

شهردار لاهیجان از برگزاری رویداد ملی عکاسی با محوریت چای در این شهر خبر داد

شهردار لاهیجان از برگزاری رویداد ملی عکاسی با محوریت چای در این شهر خبر داد

شهردار لاهیجان از برگزاری رویداد ملی عکاسی با محوریت چای در این شهر خبر داد.شهردار لاهیجان از برگزاری رویداد ملی عکاسی با محوریت چای در این شهر خبر داد. به گزارش گیلان صدر و به نقل از اداره ارتباطات و اموربین الملل شهرداری لاهیجان، رضا زنده دل در گفت و...

تقویت تعاملات و اعتمادسازی بیشتر هدف اصلی نشست با شرکای اجتماعی است

تقویت تعاملات و اعتمادسازی بیشتر هدف اصلی نشست با شرکای اجتماعی است

در نشستی مشترک با حضور مدیرکل و معاون منابع بیمه ای تامین اجتماعی گیلان با اعضای هیات مدیره انجمن مدیران صنایع استان ، مهمترین دغدغه های جامعه کارفرمایی و موضوعات کاری مورد تبادل نظر قرار گرفت . به گزارش گیلان صدر و به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی...

ضرورت بازسازی ساختمان های تاریخی رشت

ضرورت بازسازی ساختمان های تاریخی رشت

رئیس شورای شهر رشت با بیان اینکه معماری های بسیار زیبایی در رشت وجود دارد گفت: در شهر رشت معماری های بسیار زیبایی مربوط به ادوار گذشته وجود دارد که نشان دهنده پیشینه معماری است و تاکید داریم چنین ساختمان هایی باید بازسازی شوند. به گزارش گیلان صدر و به...

آغاز عملیات اجرایی پروژه 18 واحدی مسکن ویژه اقشار کم درآمد در شفت

آغاز عملیات اجرایی پروژه 18 واحدی مسکن ویژه اقشار کم درآمد در شفت

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان از آغاز عملیات اجرایی پروژه 18 واحدی مسکن ویژه اقشار کم درآمد و تحت پوشش نهادهای حمایتی در شفت خبر داد. به گزارش گیلان صدر و به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان، مهندس حامد دائمی با اشاره به فرمان تاریخی امام...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.