نگاه به حوزه خدمات درمانی در این شهرستان باید منصفانه تر باشد

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: نگاه به حوزه خدمات درمانی در این شهرستان باید منصفانه تر باشد.

به گزارش گیلان صدر، یونس رنجکش در دیدار با مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان افزود: آستارا شهرستانی مرزی  با ویژگی های خاص و وجود جمعیت شناور که حتی تا 10 برابر جمعیت ساکن آن است اما امکانات، تجهیزات  و منابع انسانی متخصص از کاستی های جدی آن بوده و تامین آن نیاز و از مطالبات مردم است.

وی اضافه کرد: دولت تدبیر و امید در راستای ارتقای سلامت عمومی جامعه اقدامات شایسته و اثربخشی انجام داده است که جای تقدیر دارد اما گاهی ضعف مدیریت در ساماندهی این خدمات دولت در این شهرستان موجب تاثیرات منفی در افکار عمومی شده است.

فرماندار آستارا یادآور شد: در زمینه طرح بیمه سلامت در آستارا لازم است تا از مجموعه عوامل بیمه سلامت در استان و شهرستان قدردانی شود زیرا اکنون بالغ بر 50 هزار نفر  تحت پوشش بیمه سلامت هستند که بیش از 60 درصد جمعیت آستارا را شامل می شود.

رنجکش اجرای طرح پزشک خانواده و ارجاع بیماران را از مهمترین ویژگی های این طرح برشمرد که موجب کاهش هزینه های درمان برای بیماران و مدیریت صحیح آنان می شود که در بهبود کیفیت بخشی به حوزه درمانی و رفاه عمومی مردم اثرگذار است.

دکتر اکبری مدیر کل بیمه سلامت استان گیلان هم ضمن تشکر از فرماندار آستارا به دلیل پی گیری ها درزمینه رفع مشکلات بهداشتی و درمانی این شهرستان به تشریح اقدامات این اداره کل پرداخت.

وی گفت: دولت برغم مشکلات بسیار اما در زمینه درمان و ارتقای سطح سلامت عمومی اقدامات خوبی انجام داده است .

وی اظهارداشت: در شهرستان آستارا سالانه بالغ بر 10 میلیارد ریال فقط از طریق این اداره کل در زمینه پرداخت هزینه های درمانی هزینه می شود.

برنا

نوشته مشابه

دیدار مدیرعامل شرکت سهامی سفیدرود با شهردار رشت پیرامون اجرای فاز اول رینگ ۹۰ متری

دیدار مدیرعامل شرکت سهامی سفیدرود با شهردار رشت پیرامون اجرای فاز اول رینگ ۹۰ متری

مدیرعامل شرکت سهامی کشاورزی و دامپروری سفیدرود با شهردار رشت پیرامون اجرای فاز اول رینگ ۹۰ متری و با هدف ایجاد همکاری های مشترک دیدار کرد. به گزارش گیلان صدر: صبح شنبه با هدف ایجاد همکاری های مشترک «مرتضی پیر اولیا» مدیرعامل شرکت سهامی کشاورزی و دامپروری سفیدرود با «رحیم...

انعقاد تفاهم‌نامه احداث زباله‌سوز در بندرکیاشهر

انعقاد تفاهم‌نامه احداث زباله‌سوز در بندرکیاشهر

,شهردار کیاشهر از انعقاد تفاهم‌نامه احداث زباله‌سوز کوچک‌مقیاس توسط شهرداری بندر کیاشهر و شرکت فناوران زمین‌پاک خبر داد. به گزارش گیلان صدر: «مرتضی عاطفی» شهردار کیاشهر از احداث زباله‌سوز در این شهر بندری خبر داد و ضمن توضیح انجام تست اولیه این دستگاه در تهران اظهار کرد: نصب و راه‌اندازی...

آغاز به کار رسمی اجرای فیبر نوری در بندر کیاشهر

آغاز به کار رسمی اجرای فیبر نوری در بندر کیاشهر

«مرتضی عاطفی» شهردار: بندر کیاشهر جزو ده شهر اول گیلان در پروژه اجرای فیبر نوری استان است. اجرای فیبر نوری گامی مهم و عملیاتی برای مبدل شدن به شهر هوشمند خواهد بود. به‌گزارش گیلان صدر: اجرای فیبر نوری در این شهر بندری، با حضور مدیر کل ارتباطات استان گیلان، فرماندار...

شهردا‎ر لاهیجان از اعلام فراخوان سیزدهمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند خبر داد

شهردا‎ر لاهیجان از اعلام فراخوان سیزدهمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند خبر داد

به گزارش گیلان صدر و به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری لاهیجان، رضا زنده دل در گفت و گویی افزود: شهرداری و شوراي اسلامی شهر لاهيجان با مشاركت اداره كل هنرهای نمايشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی گيلان و انجمن...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.