نگاه به حوزه خدمات درمانی در این شهرستان باید منصفانه تر باشد

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: نگاه به حوزه خدمات درمانی در این شهرستان باید منصفانه تر باشد.

به گزارش گیلان صدر، یونس رنجکش در دیدار با مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان افزود: آستارا شهرستانی مرزی  با ویژگی های خاص و وجود جمعیت شناور که حتی تا 10 برابر جمعیت ساکن آن است اما امکانات، تجهیزات  و منابع انسانی متخصص از کاستی های جدی آن بوده و تامین آن نیاز و از مطالبات مردم است.

وی اضافه کرد: دولت تدبیر و امید در راستای ارتقای سلامت عمومی جامعه اقدامات شایسته و اثربخشی انجام داده است که جای تقدیر دارد اما گاهی ضعف مدیریت در ساماندهی این خدمات دولت در این شهرستان موجب تاثیرات منفی در افکار عمومی شده است.

فرماندار آستارا یادآور شد: در زمینه طرح بیمه سلامت در آستارا لازم است تا از مجموعه عوامل بیمه سلامت در استان و شهرستان قدردانی شود زیرا اکنون بالغ بر 50 هزار نفر  تحت پوشش بیمه سلامت هستند که بیش از 60 درصد جمعیت آستارا را شامل می شود.

رنجکش اجرای طرح پزشک خانواده و ارجاع بیماران را از مهمترین ویژگی های این طرح برشمرد که موجب کاهش هزینه های درمان برای بیماران و مدیریت صحیح آنان می شود که در بهبود کیفیت بخشی به حوزه درمانی و رفاه عمومی مردم اثرگذار است.

دکتر اکبری مدیر کل بیمه سلامت استان گیلان هم ضمن تشکر از فرماندار آستارا به دلیل پی گیری ها درزمینه رفع مشکلات بهداشتی و درمانی این شهرستان به تشریح اقدامات این اداره کل پرداخت.

وی گفت: دولت برغم مشکلات بسیار اما در زمینه درمان و ارتقای سطح سلامت عمومی اقدامات خوبی انجام داده است .

وی اظهارداشت: در شهرستان آستارا سالانه بالغ بر 10 میلیارد ریال فقط از طریق این اداره کل در زمینه پرداخت هزینه های درمانی هزینه می شود.

برنا

نوشته مشابه

هزینه مرمت قلعه رودخان بسیار بالاست

هزینه مرمت قلعه رودخان بسیار بالاست

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان از تخصیص اعتبارات سالیانه به‌منظور مرمت و بازسازی قلعه رودخان خبر داد و گفت: قلعه رودخان یکی از بناهای تاریخی ارزشمند و بی‌بدیل گیلان است که در شمار نفایس ملی محسوب شده است به گزارش گیلان صدر، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان...

پروژه های طرح میثاق بدون توقف و با سرعت مناسب در حال انجام است

پروژه های طرح میثاق بدون توقف و با سرعت مناسب در حال انجام است

شهردار رشت به برنامه ریزی مدون تامین منابع مالی پروژه های عمرانی طرح میثاق اشاره کرد و گفت : پروژه های طرح میثاق بدون توقف و با سرعت مناسب در حال انجام است. به گزارش گیلان صدر پروژه های طرح میثاق بدون توقف و با سرعت مناسب در حال انجام...

خانه ابریشمی به مدیریت شهری رشت واگذار می شود

خانه ابریشمی به مدیریت شهری رشت واگذار می شود

رئیس شورای اسلامي شهر رشت با تاکید بر حفظ بناهای تاریخی در رشت گفت: خانه ابریشمی رشت با هدف تبدیل شدن به یک جاذبه تاریخی گردشگر پذیر به مجموعه مدیریت شهری رشت واگذار شود. به گزارش گیلان صدر و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت...

اجرای عملیات هرس و ایمن سازی درختان معابر شهر رشت

اجرای عملیات هرس و ایمن سازی درختان معابر شهر رشت

با توجه به آغاز فصل خزان ، عملیات هرس و ایمن سازی درختان معابر شهری در راستای رفاه حال شهروندان توسط شهرداری رشت اجرا می شود. به گزارش گیلان صدر و به نقل از مدیریت ارتباطات شهرداری رشت ، با توجه به آغاز فصل خزان درختان با دستور رحیم شوقی...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.