نیاز به فهم مشترک برای درک اهمیت پژوهش داریم

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: برای بهره مندی از ظرفیت های حوزه پژوهش نیاز به فهم مشترک در خصوص اهمیت پژوهش داریم.

به گزارش گیلان صدر، یونس رنجکش در نشست هم اندیشی با جمعی از پژوهشگران مراکز دانشگاهی شهرستان آستارا افزود: برغم تمامی تاکیداتی که در زمینه اهمیت فعالیت های پژوهشی برای توسعه پایدار کشور می شود اما این نیاز چندان در میدان عمل جدی گرفته نمی شود و در این میان هم حوزه دانشگاه و هم سایر حوزه ها مسئول هستند.

وی اظهار داشت: اهمیت کار پژوهش در ابتدا باید در نهادهای آموزشی بویژه دانشگاهها در بین دانشجویان و اساتید نهادینه شود سپس این مهم به عنوان یک نیاز جدی برای رفع مشکلات کشور مورد بهره مندی قرار گیرد.

وی ادامه داد: همواره صحبت از عدم ارتباط بین دانشگاه و صنعت و یا بخش اجرایی وجود دارد اما در این میان آنچه به اهمیت موضوع و ایجا نیاز در جامعه کمک می کند دانشگاهها هستند که باید پویا تر و جدی تر ورود کنند.

وی اظهار داشت: تا زمانیکه نتوانیم به فهم مشترکی برای نیازهای پژوهشی در مسیر توسعه کشور برسیم نمی توانیم موفق عمل کنیم.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش به پیوند بین فعالیت های پژوهشی با نیازهای محلی و منطقه ای اشاره و خواستار حضور پژوهشگران بومی در رفع نیاز ها شد.

رنجکش اضافه کرد: از یکسال پیش شورای هماهنگی دانشگاههای آستارا تشکیل شده است و یکی از مصوبات ان نیاز سنجی دستگاههای اجرایی و بهره مندی از ظرفیت دانشگاهها ی شهرستان در انجام پژوهش های کاربردی در منطقه است و حمایت هایی نیز پیش بینی شده است اما تاکنون جدیّتی در این زمینه دیده نشده که خواستار حضور پر رنگ تر دانشگاهیان در این زمینه هستیم.

فرماندار آستارا در این نشست ضمن تقدیر از تلاش های موسسات آموزش عالی مستقر در شهرستان بر ضرورت همکاری های دانشگاهی با حوزه های اجرایی تاکید کرد.

در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های دانشگاهها توسط مسوولان آنها، پژوهشگران حاضر در خصوص مشکلات فعالیت های پژوهشی و تنگناهای آن و همچنین عدم جدیت در این زمینه از سوی دانشگاهها و مراکز اجرایی بحث و تبادل نظر کردند و از فرماندار آستارا برای برگزاری این نشست تشکر کردند .

اهدای لوح تقدیر و قدر دانی از تلاش های پژوهشگران برگزیده توسط فرماندار آستارا از دیگر برنامه های این مراسم بود.

برنا

نوشته مشابه

شهردار لاهیجان از برگزاری رویداد ملی عکاسی با محوریت چای در این شهر خبر داد

شهردار لاهیجان از برگزاری رویداد ملی عکاسی با محوریت چای در این شهر خبر داد

شهردار لاهیجان از برگزاری رویداد ملی عکاسی با محوریت چای در این شهر خبر داد.شهردار لاهیجان از برگزاری رویداد ملی عکاسی با محوریت چای در این شهر خبر داد. به گزارش گیلان صدر و به نقل از اداره ارتباطات و اموربین الملل شهرداری لاهیجان، رضا زنده دل در گفت و...

تقویت تعاملات و اعتمادسازی بیشتر هدف اصلی نشست با شرکای اجتماعی است

تقویت تعاملات و اعتمادسازی بیشتر هدف اصلی نشست با شرکای اجتماعی است

در نشستی مشترک با حضور مدیرکل و معاون منابع بیمه ای تامین اجتماعی گیلان با اعضای هیات مدیره انجمن مدیران صنایع استان ، مهمترین دغدغه های جامعه کارفرمایی و موضوعات کاری مورد تبادل نظر قرار گرفت . به گزارش گیلان صدر و به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی...

ضرورت بازسازی ساختمان های تاریخی رشت

ضرورت بازسازی ساختمان های تاریخی رشت

رئیس شورای شهر رشت با بیان اینکه معماری های بسیار زیبایی در رشت وجود دارد گفت: در شهر رشت معماری های بسیار زیبایی مربوط به ادوار گذشته وجود دارد که نشان دهنده پیشینه معماری است و تاکید داریم چنین ساختمان هایی باید بازسازی شوند. به گزارش گیلان صدر و به...

آغاز عملیات اجرایی پروژه 18 واحدی مسکن ویژه اقشار کم درآمد در شفت

آغاز عملیات اجرایی پروژه 18 واحدی مسکن ویژه اقشار کم درآمد در شفت

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان از آغاز عملیات اجرایی پروژه 18 واحدی مسکن ویژه اقشار کم درآمد و تحت پوشش نهادهای حمایتی در شفت خبر داد. به گزارش گیلان صدر و به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان، مهندس حامد دائمی با اشاره به فرمان تاریخی امام...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.