نیاز به فهم مشترک برای درک اهمیت پژوهش داریم

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: برای بهره مندی از ظرفیت های حوزه پژوهش نیاز به فهم مشترک در خصوص اهمیت پژوهش داریم.

به گزارش گیلان صدر، یونس رنجکش در نشست هم اندیشی با جمعی از پژوهشگران مراکز دانشگاهی شهرستان آستارا افزود: برغم تمامی تاکیداتی که در زمینه اهمیت فعالیت های پژوهشی برای توسعه پایدار کشور می شود اما این نیاز چندان در میدان عمل جدی گرفته نمی شود و در این میان هم حوزه دانشگاه و هم سایر حوزه ها مسئول هستند.

وی اظهار داشت: اهمیت کار پژوهش در ابتدا باید در نهادهای آموزشی بویژه دانشگاهها در بین دانشجویان و اساتید نهادینه شود سپس این مهم به عنوان یک نیاز جدی برای رفع مشکلات کشور مورد بهره مندی قرار گیرد.

وی ادامه داد: همواره صحبت از عدم ارتباط بین دانشگاه و صنعت و یا بخش اجرایی وجود دارد اما در این میان آنچه به اهمیت موضوع و ایجا نیاز در جامعه کمک می کند دانشگاهها هستند که باید پویا تر و جدی تر ورود کنند.

وی اظهار داشت: تا زمانیکه نتوانیم به فهم مشترکی برای نیازهای پژوهشی در مسیر توسعه کشور برسیم نمی توانیم موفق عمل کنیم.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش به پیوند بین فعالیت های پژوهشی با نیازهای محلی و منطقه ای اشاره و خواستار حضور پژوهشگران بومی در رفع نیاز ها شد.

رنجکش اضافه کرد: از یکسال پیش شورای هماهنگی دانشگاههای آستارا تشکیل شده است و یکی از مصوبات ان نیاز سنجی دستگاههای اجرایی و بهره مندی از ظرفیت دانشگاهها ی شهرستان در انجام پژوهش های کاربردی در منطقه است و حمایت هایی نیز پیش بینی شده است اما تاکنون جدیّتی در این زمینه دیده نشده که خواستار حضور پر رنگ تر دانشگاهیان در این زمینه هستیم.

فرماندار آستارا در این نشست ضمن تقدیر از تلاش های موسسات آموزش عالی مستقر در شهرستان بر ضرورت همکاری های دانشگاهی با حوزه های اجرایی تاکید کرد.

در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های دانشگاهها توسط مسوولان آنها، پژوهشگران حاضر در خصوص مشکلات فعالیت های پژوهشی و تنگناهای آن و همچنین عدم جدیت در این زمینه از سوی دانشگاهها و مراکز اجرایی بحث و تبادل نظر کردند و از فرماندار آستارا برای برگزاری این نشست تشکر کردند .

اهدای لوح تقدیر و قدر دانی از تلاش های پژوهشگران برگزیده توسط فرماندار آستارا از دیگر برنامه های این مراسم بود.

برنا

نوشته مشابه

هزینه مرمت قلعه رودخان بسیار بالاست

هزینه مرمت قلعه رودخان بسیار بالاست

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان از تخصیص اعتبارات سالیانه به‌منظور مرمت و بازسازی قلعه رودخان خبر داد و گفت: قلعه رودخان یکی از بناهای تاریخی ارزشمند و بی‌بدیل گیلان است که در شمار نفایس ملی محسوب شده است به گزارش گیلان صدر، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان...

پروژه های طرح میثاق بدون توقف و با سرعت مناسب در حال انجام است

پروژه های طرح میثاق بدون توقف و با سرعت مناسب در حال انجام است

شهردار رشت به برنامه ریزی مدون تامین منابع مالی پروژه های عمرانی طرح میثاق اشاره کرد و گفت : پروژه های طرح میثاق بدون توقف و با سرعت مناسب در حال انجام است. به گزارش گیلان صدر پروژه های طرح میثاق بدون توقف و با سرعت مناسب در حال انجام...

خانه ابریشمی به مدیریت شهری رشت واگذار می شود

خانه ابریشمی به مدیریت شهری رشت واگذار می شود

رئیس شورای اسلامي شهر رشت با تاکید بر حفظ بناهای تاریخی در رشت گفت: خانه ابریشمی رشت با هدف تبدیل شدن به یک جاذبه تاریخی گردشگر پذیر به مجموعه مدیریت شهری رشت واگذار شود. به گزارش گیلان صدر و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت...

اجرای عملیات هرس و ایمن سازی درختان معابر شهر رشت

اجرای عملیات هرس و ایمن سازی درختان معابر شهر رشت

با توجه به آغاز فصل خزان ، عملیات هرس و ایمن سازی درختان معابر شهری در راستای رفاه حال شهروندان توسط شهرداری رشت اجرا می شود. به گزارش گیلان صدر و به نقل از مدیریت ارتباطات شهرداری رشت ، با توجه به آغاز فصل خزان درختان با دستور رحیم شوقی...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.