نیاز به فهم مشترک برای درک اهمیت پژوهش داریم

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: برای بهره مندی از ظرفیت های حوزه پژوهش نیاز به فهم مشترک در خصوص اهمیت پژوهش داریم.

به گزارش گیلان صدر، یونس رنجکش در نشست هم اندیشی با جمعی از پژوهشگران مراکز دانشگاهی شهرستان آستارا افزود: برغم تمامی تاکیداتی که در زمینه اهمیت فعالیت های پژوهشی برای توسعه پایدار کشور می شود اما این نیاز چندان در میدان عمل جدی گرفته نمی شود و در این میان هم حوزه دانشگاه و هم سایر حوزه ها مسئول هستند.

وی اظهار داشت: اهمیت کار پژوهش در ابتدا باید در نهادهای آموزشی بویژه دانشگاهها در بین دانشجویان و اساتید نهادینه شود سپس این مهم به عنوان یک نیاز جدی برای رفع مشکلات کشور مورد بهره مندی قرار گیرد.

وی ادامه داد: همواره صحبت از عدم ارتباط بین دانشگاه و صنعت و یا بخش اجرایی وجود دارد اما در این میان آنچه به اهمیت موضوع و ایجا نیاز در جامعه کمک می کند دانشگاهها هستند که باید پویا تر و جدی تر ورود کنند.

وی اظهار داشت: تا زمانیکه نتوانیم به فهم مشترکی برای نیازهای پژوهشی در مسیر توسعه کشور برسیم نمی توانیم موفق عمل کنیم.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش به پیوند بین فعالیت های پژوهشی با نیازهای محلی و منطقه ای اشاره و خواستار حضور پژوهشگران بومی در رفع نیاز ها شد.

رنجکش اضافه کرد: از یکسال پیش شورای هماهنگی دانشگاههای آستارا تشکیل شده است و یکی از مصوبات ان نیاز سنجی دستگاههای اجرایی و بهره مندی از ظرفیت دانشگاهها ی شهرستان در انجام پژوهش های کاربردی در منطقه است و حمایت هایی نیز پیش بینی شده است اما تاکنون جدیّتی در این زمینه دیده نشده که خواستار حضور پر رنگ تر دانشگاهیان در این زمینه هستیم.

فرماندار آستارا در این نشست ضمن تقدیر از تلاش های موسسات آموزش عالی مستقر در شهرستان بر ضرورت همکاری های دانشگاهی با حوزه های اجرایی تاکید کرد.

در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های دانشگاهها توسط مسوولان آنها، پژوهشگران حاضر در خصوص مشکلات فعالیت های پژوهشی و تنگناهای آن و همچنین عدم جدیت در این زمینه از سوی دانشگاهها و مراکز اجرایی بحث و تبادل نظر کردند و از فرماندار آستارا برای برگزاری این نشست تشکر کردند .

اهدای لوح تقدیر و قدر دانی از تلاش های پژوهشگران برگزیده توسط فرماندار آستارا از دیگر برنامه های این مراسم بود.

برنا

نوشته مشابه

برگزاری آیین رونمایی از پوستر نوزدهمین دوره فستیوال بین المللی شطرنج دریای کاسپین« جام رشت»

برگزاری آیین رونمایی از پوستر نوزدهمین دوره فستیوال بین المللی شطرنج دریای کاسپین« جام رشت»

یربلوک با بیان اینکه مسابقات شطرنج جام رشت از ۲۳ بهمن تا یکم اسفند برگزار می‌شود؛ گفت: در این دوره از مسابقات ۷۰۰ شطرنج باز شرکت می‌کنند که ۴۰ نفر از آن‌ها خارجی هستند. گیلان صدر: نشست خبری رونمایی از پوستر نوزدهمین دوره فستیوال بین المللی شطرنج دریای کاسپین با...

پرداخت حق شهرداری از محل جرائم ، نان و بنزین/ افزایش تعداد اعضای شورای کلانشهرهای کشور

پرداخت حق شهرداری از محل جرائم ، نان و بنزین/ افزایش تعداد اعضای شورای کلانشهرهای کشور

رئیس شورای اسلامي شهر رشت با بیان اینکه در قانون برای شهرداری ها از محل وصول جرایم ، افزایش قیمت نان و بنزین حقوقی در نظر گرفته شده است گفت : انتظار داریم با ورود و پیگیری نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی ،حق شهرداری ها از برخی منابع که...

تشریح اهداف جشنواره جوانان برتر ایران زمین

تشریح اهداف جشنواره جوانان برتر ایران زمین

گیلان صدر: عزت دوست؛ معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان ، هدف از جشنواره جوانان برتر ایران زمین را در چهار محور فرهنگی ،علمی، اقتصادی و اجتماعی عنوان کرد و افزود: این جشنواره برپایه تقویت روحیه فداکاری ، خلاقیت و خودباوری و نیز ایجادنشاط اجتماعی ،...

جلسه مشترک شهرداری رشت با اداره کل اقتصاد و امور دارایی برای مولدسازی اراضی دولتی

جلسه مشترک شهرداری رشت با اداره کل اقتصاد و امور دارایی برای مولدسازی اراضی دولتی

دوازدهم بهمن ۱۴۰۱ جلسه مشترک شهرداری و اداره کل دارایی گیلان با موضوع بررسی آیین نامه مولدسازی اراضی و داراییهای دولت به کاربریهای مشخص برگزار شد. در جریان مولدسازی داراییهای دولت، به دستگاههای اجرایی کشور اختیارات کافی داده شده تا بنا به اولویتهای خود مولدسازی انجام دهند. گیلان صدر: مدیرکل...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.