واگذاری پروژه رودخانه های رشت به قرارگاه خاتم | توافق نامه هیچ گاه عملیاتی نشد

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: با توجه به توان بالای قرارگاه خاتم باید از این ظرفیت در اجرای پروژه های بزرگ و اولویت دار رشت استفاده شود.

گیلان صدر: محمد حسین واثق کارگرنیا در جلسه مشترک کمیسیون های بودجه و ترافیک شورای رشت اظهار کرد: در دوران فعالیت شورای پنجم رشت توافق نامه همکاری ما بین شهرداری رشت و این قرارگاه منعقد شد.

وی با بیان اینکه متاسفانه این توافق نامه هیچ گاه عملیاتی نشد افزود: هیچ اقدام موثری پس از انعقاد توافق نامه انجام نشد و شهرداری رشت نتوانست پیش پرداختی را که بر اساس توافق نامه باید به قرار گاه پرداخت می کرد بپردازد و در حال حاضر نیز مدت زمان آن به اتمام رسیده است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید به اینکه پس از شروع به کار شورای ششم قرارگاه خاتم مجددا پیگیر اجرایی شدن این توافق نامه بود بیان کرد: تا کنون چندین مرحله از سوی قرار گاه با بنده و شهردار رشت تماس هایی برقرار شده است و آمادگی خود را به منظور مشارکت در هر پروژه ای که مورد نیاز شهر است اعلام کرده اند.

کارگرنیا با اشاره به اینکه قرارگاه خاتم از ظرفیت اجرایی بسیاربالایی برخوردار است افزود: بر اساس توافق نامه اولیه ۱۰ پروژه اولویت دار رشت مورد توجه و موافقت قرارگاه قرار گرفت و معتقدم باید از ظرفیت بالای قرارگاه خاتم در اجرا و ساماندهی پروژه های بزرگی همچون رودخانه های رشت و پروژه های بزرگ ترافیکی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه با واگذاری پروژه های فاقد اولویت به قرارگاه خاتم مخالف هستم گفت: پروژه هایی همچون هفت آذر، پل بیست متری گاز، امام حسین و غیره اولویت اصلی شهر نیستند .
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با ابراز گلایه از وضعیت رودخانه های رشت تصریح کرد: رودخانه های گوهررود و زرجوب به طور مستقیم و غیرمستقیم سلامت شهروندان را تحت شعاع قرار داده اند و معتقدم باید از ظرفیت بالای قرارگاه سازندگی خاتم در احیا و ساماندهی این دو رودخانه بهره مند شویم.

کارگرنیا با اشاره به اینکه بسیاری از شهرهای کشور از توان و ظرفیت قرارگاه خاتم در اجرای پروژه های عمرانی استفاده کرده اند بیان کرد: پرداختن به پروژه بزرگی همچون رودخانه های رشت در توان هر مجموعه ای نیست و یقینا مجموعه بزرگی همچون قرارگاه خاتم می تواند با ورود به این پروژه به سالها انتظار مردمان رشت پاسخی مناسب بدهد.

نوشته مشابه

معرفی ۱۲ هزار فعال رسانه به وزارت ارتباطات/ هیچ خبرنگاری بدون دریافت اینترنت خبرنگاری نخواهد ماند

معرفی ۱۲ هزار فعال رسانه به وزارت ارتباطات/ هیچ خبرنگاری بدون دریافت اینترنت خبرنگاری نخواهد ماند

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تاکنون ۱۲ هزار(سه هزار خبرنگار و 9 هزار مدیرمسئول)به وزارت ارتباطات معرفی شدند و باقی افراد تا ۲۵ مردادماه برای ثبت‌نام در سامانه جامع رسانه‌ها فرصت دارند تا هیچ خبرنگاری بدون دریافت اینترنت خبرنگاری نخواهد نماند. به گزارش گیلان...

راهبرد منطقه آزاد انزلی در شهرک‌های صنعتی الحاق شده، توسعه صنعتی با اولویت صنایع های تک است

راهبرد منطقه آزاد انزلی در شهرک‌های صنعتی الحاق شده، توسعه صنعتی با اولویت صنایع های تک است

 با حضور معاونین سازمان و شرکت مشاور، نشست بررسی طرح جامع و پایش واحدهای تولیدی-صنعتی شهرک‌ صنعتی جدید منطقه، برگزار شد. گیلان صدر: در این نشست که به ریاست عیسی فرهادی رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی برگزار شد، پیرامون برنامه توسعه فضاهای صنعتی با محوریت شهرک...

گیلان، چشم انتظار «سایه»؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از پیگیری‌ها خبر داد

گیلان، چشم انتظار «سایه»؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از پیگیری‌ها خبر داد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان طی پیامی در صفحه مجازی شخصی خود از پیگیری‌ها و استقبال خانواده استاد «امیرهوشنگ ابتهاج» برای تشییع پیکر و دفن این شاعر بزرگ معاصر در زادگاهش رشت خبر داد. گیلان صدر: امیرهوشنگ ابتهاج متخلص به «ه.ا.سایه» شاعر و غزلسرای معاصر،  زاده اسفندماه ۱۳۰۶ در...

افزایش اقامتگاه های بوم گردی گیلان تا پایان سال

افزایش اقامتگاه های بوم گردی گیلان تا پایان سال

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از افزایش اقامتگاه های بوم گردی در گیلان خبر داد و گفت: در سراسر استان گیلان ۸۴ پروژه اقامتگاه بوم گردی هم‌اکنون در حال اجرا است. گیلان صدر: ولی جهانی در گفت وگو با خبرنگاران، ‌از افزایش اقامتگاه های بوم گردی استان گیلان خبر داد و اظهار...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.