پدافندغیرعامل واژه ای نوین از مفهومی قدیمی و تاریخی در زندگی بشر است

همزمان با هفته پدافند غیرعامل ، سومین نشست تخصصی کمیته مربوطه در سالجاری در اداره کل تامین اجتماعی گیلان تشکیل گردید.

گیلان صدر: سومین نشست تخصصی کمیته پدافند غیرعامل این مجموعه در سالجاری با حضور مدیرکل ، معاونین و اعضای تشکیلاتی برگزار گردید .

علی حسین نژاد در این نشست با گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل ، با تشریح اهمیت و نقش این مقوله در فضای دنیای کنونی ، اظهار داشت : توجه به مباحث امنیتی و دفاعی بمنظور کاهش و از بین بردن خطرات ، همواره در طول تاریخ و زندگی بشری وجود داشته و از قدمت زیادی برخوردار است و پدافند غیرعامل صرفاً یک واژه نوین از مفهومی کهن در زندگی انسانهاست .

وی با تاکید بر اینکه بهره گیری از تکنولوژی ها و امکانات دنیای امروز تحولات شگرفی را در اتخاذ تدابیر برای شناسایی نقاط آسیب و ضعفها برای جوامع فراهم آورده ، افزود : انسانها با تجربیات تاریخی و آموزه های خود در مقابله با بحرانها به نکاتی دست یافته اند که ثمره آن شکل گیری مفاهیم و واژگان جدید و مکانیزمهای علمی کاربردی در این زمینه است .

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با اشاره به اینکه هرگونه بحران و اختلال در الگوی کاری سازمان و ارائه خدمات و تعهدات به جامعه هدف ، منجر به شکل گرفتن تنش های اجتماعی شده و حتی در سطح کشوری با امنیت ملی در تعارض است ضمن تاکید بر تاثیرگذار و حیاتی بودن نقش تامین اجتماعی در عرصه های مختلف ، خواستار تقویت بیش از پیش مکانیزمهای طراحی شده در قالب برنامه های پدافند غیرعامل گردید .

علی حسین نژاد حصول اطمینان از مصونیت و آمادگی های لازم در مواجهه با بحرانها را ساده ترین تعریف پدافند غیرعامل دانسته و این امر را پروسه ای نیازمند مشارکت همگانی برشمرد و افزود : در این کار نباید صرفا به کار اداری و تشکیلاتی پرداخت بلکه باید با آموزش درست و فرهنگ سازی ، از تمام ظرفیتهای موجود بهره برد .

در این جلسه موضوعات و مباحث مختلف کاری از قبیل راهکارهای لازم بمنظور پشتیبانی از اطلاعات سیستمی بعنوان امانتی سنگین ، شناسایی گلوگاهها و آسیب شناسی نقاط ضعف در بحرانهای طبیعی و حملات سایبری و … طرح گردید .

تعیین شعب معین برای هر واحد تابعه ، معرفی رابطین کمیته های شعب ، تشکیل بانک اطلاعاتی ، تهیه چک لیست های نظارتی در زمان بحران و … از دیگر محورهای این نشست بود.

نوشته مشابه

خبر خوش برای سربازان؛ پرداخت وام اشتغال ۱۵۰ میلیونی

خبر خوش برای سربازان؛ پرداخت وام اشتغال ۱۵۰ میلیونی

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح از افزایش وام اشتغال سربازان به ۱۵۰ میلیون تومان خبر داد و گفت: رئیس جمهور سند ملی مهارت آموزی و اشتغال سربازان را تایید کرد. گیلان صدر: سردار محمدجواد زاده کمند با اشاره به مبحث مهارت آموزی و لزوم همکاری دیگر نهادها...

عدالت رسانه ای حلقه ی مفقوده در گیلان

عدالت رسانه ای حلقه ی مفقوده در گیلان

گیلان صدر، فهیمه فتحی: با گذشت یکسال از شروع به کار دولت سیزدهم که خود را دولت انقلابی و حامی مظلومان می نامد میگذرد، طبق شعارهای انتخاباتی آقای ابراهیم رئیسی ،رئیس جمهور کشورمان و شعارهایی که در میتینگ های انتخاباتی شان مرتبا تکرار می شد انتظار میرفت، این دولت عدالت...

تهیه طرح هادی در 141 روستای بالای 20 خانوار شهرستان صومعه سرا

تهیه طرح هادی در 141 روستای بالای 20 خانوار شهرستان صومعه سرا

مراسم تکریم و معارفه سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان صومعه سرا با حضور صفاتی فرماندار شهرستان ، مهندس دائمی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان، حجت الاسلام و المسلمین قربان پور مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و معاونین این نهاد در فرمانداری...

لزوم همکاری هیئت‌های مذهبی با پلیس گیلان در برقراری نظم و امنیت

لزوم همکاری هیئت‌های مذهبی با پلیس گیلان در برقراری نظم و امنیت

فرمانده انتظامی گیلان بر لزوم همکاری هیئت‌های مذهبی استان با پلیس در ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی تأکید کرد. گیلان صدر:سردار عزیزاله ملکی از آمادگی برای برقراری نظم و امنیت در ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد و گفت: پلیس گیلان با حضور گسترده خود نظم و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.