کمبود زمین صنعتی در گیلان به شدت محسوس است | اراضی مستعد هرچه سریعتر آماده سازی شود

گیلان صدر: مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در سفر یک روزه خود به گیلان ضمن بازدید از ناحیه صنعتی لشت نشاء، اظهار کرد: کمبود زمین صنعتی در گیلان به شدت محسوس است.

علی رسولیان یکی از هدف‌های سفر خود به استان را حل مشکلات ناحیه صنعتی لشت نشاء دانست و خاطر نشان کرد: ناحیه صنعتی لشت نشاء با توجه به همجواری با منطقه آزاد انزلی می‌توانند ضمن جذب سرمایه گذار به تقویت صنایع کشورکمک کند.

وی نزدیکی با بنادر و منطقه آزاد انزلی و وجود راه‌های دسترسی دیگر را از جمله مزایا و امتیازات این ناحیه صنعتی دانست و افزود: صنایع کوچک در زمان کم و با صرف هزینه کم قابل راه اندازی بوده و نقش قابل توجهی نیز در بومی سازی صنایع و اشتغالزایی دارند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اهتمام ویژه به تولید ملی را در حال حاضر امری ضروری دانست و خاطرنشان کرد: باید با راه اندازی واحدهای کارآفرینی در قالب بنگاه‌های کوچک، به سمت ایجاد واحدهای تولیدگرا و اشتغالزا حرکت کنیم.

وی تصریح کرد: در گیلان هزاران هکتار عرصه شالیزاری و زراعی وجود دارد این در حالی است که عرصه‌های صنعتی موجود در شهرک‌ها و نواحی صنعتی گیلان ۱۸۵۸ هکتار می‌باشد که از این میزان ۳۰ درصد از آن نیز به تأسیسات و فضای عمومی داخل شهرک‌ها اختصاص یافته است.

وی با اشاره به کمبود زمین صنعتی برای توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی در گیلان، اظهارکرد: کمبود شهرک‌ها و نواحی صنعتی در گیلان محسوس است و باید اراضی مستعد هرچه سریعترآماده سازی شود.

وی با بیان اینکه صنایع کوچک در حال حاضر بهترین راه حل برای اشتغالزایی و کارآفرینی می‌باشد، افزود: برای استقبال از سرمایه گذاران صنعتی و ایجاد اشتغال در این حوزه، ضمن مطالبه، احصاء مشکلات نواحی و شهرکهای صنعتی به شدت نیازمند همکاری برخی سازمانها برای ابتیاع اراضی مستعد دراین خصوص هستیم.

نوشته مشابه

منطقه آزاد انزلی به پایلوت فعالیت های استارت آپی خاورمیانه تبدیل می شود

منطقه آزاد انزلی به پایلوت فعالیت های استارت آپی خاورمیانه تبدیل می شود

گیلان صدر: در راستای عملیاتی سازی راهبرد تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری در سال 1401، یعنی سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین؛ عیسی فرهادی، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان با علی مبینی دهکردی معاون دانشگاه و رییس سازمان توسعه و سرمایه‌گذاری دانشگاه تهران در خصوص سازوکارهای گسترش همکاری...

افتتاح و بهره‌برداری از شش طرح عمرانی و زیربنایی در اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان

افتتاح و بهره‌برداری از شش طرح عمرانی و زیربنایی در اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان

با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان بنادر و دریانوردی کشور، و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی ۶ طرح عمرانی در محدوده اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان واقع در شهرستان بندر انزلی با اعتبار بیش از ۱۴۹ میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری رسید. گیلان...

منطقه آزاد انزلی دارای ظرفیت تبدیل شدن به مرکز همکاری ها با اتحادیه اقتصادی اوراسیا در حوزه های دانش بنیان است

منطقه آزاد انزلی دارای ظرفیت تبدیل شدن به مرکز همکاری ها با اتحادیه اقتصادی اوراسیا در حوزه های دانش بنیان است

گیلان صدر: در راستای اجرای شعار سال ۱۴۰۱ یعنی تولید،دانش بنیان، اشتغال آفرینی، عیسی فرهادی،رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان با سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور دیدار کرده و در خصوص سازوکارهای بازتعریف و توسعه همکاری های دو جانبه به تبادل نظر پرداخت. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد...

لزوم تسریع در تکمیل عملیات اجرایی اتصال راه آهن به منطقه آزاد انزلی

لزوم تسریع در تکمیل عملیات اجرایی اتصال راه آهن به منطقه آزاد انزلی

گیلان صدر: در راستای پیگیری مصوبات هیأت دولت و دستور رییس جمهور مبنی بر تسریع در اجرای طرح اتصال این منطقه به خط ریل سراسری و پیرو نشست با معاون اجرایی رییس جمهور و قول مساعد سید صولت مرتضوی؛ عیسی فرهادی، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان با اسدا...عباسی استاندار...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.