کمبود فضای فیزیکی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان یک ضعف است

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان رفع مشکلات و خدمت به مردم را هدف نهایی پژوهش و تحقیق دانست و گفت: باید از همه ظرفیت دانشگاه در تولید پژوهش کیفی‌تر بهره گرفته شود.

گیلان صدر: حیدرعلی بالو، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشست مشترک با جمعی از محققان و پژوهشگران برتر دانشگاه علوم پزشکی گیلان، اظهار کرد: رتبه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در بین ۶۸ دانشگاه در حوزه تحقیقات در ردیف دوازدهم قرار دارد و کسب این جایگاه، مرهون تلاشهای محققان و پژوهشگران است.

وی با بیان اینکه تولید مقالات و پژوهش مهم، لازم و ضروری است اما کافی نیست، افزود: هدف از پژوهش، خدمت رساندن به مردم است و اگر غایت هر پژوهش، به تولید محصول نهایی، انتشار به عنوان مقاله علمی در کتب مرجع، و یا انتفاع مردم منجر نشود، نشان میدهد که بخشی از این چرخه، معیوب و یا ابتر باقی مانده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان یکی از راهکارهای امروز استان برای برون رفت از چالش‌ها را تولید پژوهش‌های کاربردی دانست و گفت: مشکلات و چالشهای بسیار زیادی در کشور و استان گیلان وجود دارد که باید با تولید پژوهش‌ها و تحقیقات کاربردی، حل و فصل شود.

بالو بر ضرورت عمق بخشی به روابط علمی اساتید، گروه‌های آموزشی، دانشکده‌ها و همچنین دانشگاه‌ها تأکید کرد و افزود: ایجاد ارتباط بین اعضای هیئت علمی، دانشکده‌ها و دانشگاه علوم پزشکی گیلان با دیگر دانشگاه‌ها میتواند مسیر حل مشکلات و چالش‌ها را تسهیل و معضلات و چالش‌ها را به تولید راه حل، نزدیک کند.

وی با بیان اینکه باید به دانشگاه علوم پزشکی گیلان به عنوان یک خانه بزرگ نگریسته و همه در رشد و تعالی به یکدیگر کمک کنند، افزود: همه ظرفیت علمی، تجهیزاتی، آزمایشگاهی و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حوزه تحقیقات و فناوری باید بسیج شوند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: گیلان از ظرفیت بسیار بالایی در تولید علم و پژوهش برخوردار است و باید از همه این ظرفیت‌ها جهت تولید علوم و پژوهش‌های کیفی‌تر استفاده شود.

بالو بر رسیدن به دانشگاه نسل پیشرو و قابل اتکای دانشگاه علوم پزشکی تاکید کرد و افزود: امروزه دانشگاه‌های کشور از مرحله تولید علم و پژوهش با بهره‌گیری از قوه فناوری به تولید محصول رسیده‌اند و باید چشم اندازه حوزه تحقیقات و پژوهش دانشگاه نیز در همین راستا، برنامه‌ریزی شود.

وی افزود: کار برای رسیدن به دانشگاه‌های نسل به‌روز، بسیار زیاد است، اما این مهم، نیازمند همتی بی‌مثال و مضاعف است که بدون شک رسیدن به آن با توجه به ظرفیت عظیم هیئت علمی و ظرفیت‌های موجود، حتمی است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین به موضوع کمبود فضای فیزیکی در این دانشگاه اشاره کرد و گفت: یکی از بزرگترین و ابتدایی‌ترین نیازها برای تولید محصول و فناوری‌های نو، داشتن فضای کافی است که متأسفانه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در اغلب بخش‌ها، از کمبود این مزیت، رنج می‌برد.

بالو با بیان اینکه آینده‌ای روشن و رو به رشد در انتظار محققان و پژوهشگران فراهم شده، تصریح کرد: کمبود فضای فیزیکی در دانشگاه علوم پزشکی گیلان یک ضعف است، اما در همین فرصتهای سخت و مشقت‌بار است که میتوان به جایگاه رفیعتری دست‌یافت.

گفتنی است، در پایان این نشست از محققان و پژوهشگران برتر دانشگاه علوم پزشکی گیلان تقدیر و تجلیل شد.

نوشته مشابه

بازدید معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور از بندر کیاشهر با همراهی شهردار این شهر و نماینده شهرستان آستانه‌اشرفیه

بازدید معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور از بندر کیاشهر با همراهی شهردار این شهر و نماینده شهرستان آستانه‌اشرفیه

در بازدید معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور از بندر کیاشهر مطرح شد؛ همیاری در تامین اعتبار روشنایی بخشی از جاده زیبا کنار تا میدان ام‌الشهداء کیاشهر و آسفالت بلوار امیر کیاسر گیلان صدر: رضا اکبری معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای...

آمادگی شهرداری لاهیجان برای استقبال از دهه فجر

آمادگی شهرداری لاهیجان برای استقبال از دهه فجر

گیلان صدر: همزمان با تشکیل ستاد دهه مبارک فجر، مسئولیت کارگروه فضاسازی و تزیینات محیط شهری این ستاد بر عهده شهرداری گذاشته شد و واحد های مختلف شهرداری لاهیجان از ابتدای بهمن ماه فعالیت خود را برای زیباسازی و تزیین شهر آغاز کردند. شهردار لاهیجان از آمادگی این شهر برای...

ناایمن بودن محیط های کاری بلای جان کارگران / ابهام در قوانین کار و لزوم اصلاح این قوانین

ناایمن بودن محیط های کاری بلای جان کارگران / ابهام در قوانین کار و لزوم اصلاح این قوانین

محمود غلام علی نژاد ضمن بیان شرح حال حادثه و علت مصدومیت خود در گفتگو با خبرنگاران گفت : یکم اسفند سال ۱۳۹۹ طبق روال روزانه برای انجام امور به سر کار رفتم و در پایان شیفت که حدود ساعت ۵:۴۵ صبح بود تیغ غیر استاندارد دست‌ساز کارگاه به دست...

دستور سرپرست شهرداری رشت برای تبدیل ساختمان فرهنگ و هنر به موزه هنرهای صنایع دستی و موزه خوراک

دستور سرپرست شهرداری رشت برای تبدیل ساختمان فرهنگ و هنر به موزه هنرهای صنایع دستی و موزه خوراک

گیلان صدر: با دستور یوسف یزدانی سرپرست شهرداری رشت و در راستای بهره مندی از ظرفیت شهر خلاق خوراک و زمینه‌سازی برای ثبت شهر رشت به عنوان شهرجهانی صنایع دستی، ساختمان فرهنگ و هنر که تاکنون محل استقرار سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت بوده به موزه هنرهای صنایع...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.