بانوی قایقران گیلانی پنجمین ورزشکار المپیکی گیلان شد

نازنین ملایی قایقران ملی پوش گیلان توانست به عنوان پنجمین ورزشکار این استان سهمیه حضور در مسابقات المپیک توکیو را کسب کند.

گیلان صدر:مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان اظهار داشت: این قایقران شایسته و ارزنده استان گیلان در رقابت‌های قایقرانی قهرمانی آسیا و اقیانوسیه و انتخابی المپیک توکیو که در ژاپن برگزار شد، در روئینگ تک‌نفره سنگین وزن بانوان، مقام نایب قهرمانی را تصاحب و سرانجام موفق به کسب سهمیه المپیک توکیو شد.

مریم بخشی افزود: البته با توجه به کسب مقام نایب قهرمانی دیگر قایقران کشورمان در بخش مردان، تیم روئینگ ایران صاحب یک سهمیه المپیک شد و فدراسیون قایقرانی ایران باید بین ۲ ماده‌ای که صاحب مدال نقره شده است، یک قایقران را برای حضور در المپیک معرفی کند که با کناره گیری دیگر قایقران ایران از حضور در المپیک، این سهمیه به نازنین ملایی قایقران برجسته استان گیلان تعلق گرفت.

پیش از این، علی آقامیرزایی در رشته کایاک قایقرانی، آرمین هادی‌پور در رشته تکواندو، محمد رهبری در رشته شمشیربازی اسلحه سابر تیمی و انفرادی و سارا بهمنیار نیز در رشته کاراته، از استان گیلان موفق به کسب سهمیه المپیک توکیو شدند.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان ابراز امیدواری کرد: این پنج ورزشکار شایسته استان گیلان با قدرت در رقابت‌های المپیک توکیو حضور خواهند داشت تا با کسب مدال بتوانند به آرزوی بیش از ۶۰ساله گیلان در کسب مدال المپیک خاتمه دهند.

بخشی خاطرنشان کرد: پیش از این فقط مرحوم محمود نامجو وزنه‌بردار نامی ایران و یکی از اسطوره‌های ورزش استان گیلان و کشور حدود ۶۰ سال پیش در ۲ دوره از رقابت‌های المپیک موفق به کسب مدال نقره و برنز شده بود.

نازنین ملایی قایقران گیلانی در رشته روئینگ فعالیت دارد، این قایقران برجسته استان گیلان تاکنون مدال‌ها و عناوین قهرمانی زیادی را در مسابقات کشوری و آسیایی کسب کرده که می‌توان به کسب مدال طلا در مسابقات کاپ آسیا و همچنین ۲ مدال نقره و برنز بازی‌های آسیایی اشاره کرد.

روئینگ یک رشته‌ی ورزشی است که در آن ورزش‌کاران بر روی یک قایق با استفاده از پارو در رودخانه، دریاچه یا دریا به رقابت می‌پردازند. قایق‌های روئینگ دراز و باریک و دو سوی آن‌ها نیمه مدور است. قایقرانان رو به عقب در قایق نشسته و با استفاده از دو پارو که با گیره به قایق چسبیده است، قایق خود را به سمت جلو هدایت می‌کنند.

نوشته مشابه

برگزاری مسابقات والیبال ساحلی کاپ آزاد‌ زیر ۲۳ سال کشور «جام بندرکیاشهر»

برگزاری مسابقات والیبال ساحلی کاپ آزاد‌ زیر ۲۳ سال کشور «جام بندرکیاشهر»

گیلان صدر: «مرتضی عاطفی» شهردار بندر کیاشهر از برگزاری رقابت‌های والیبال ساحلی کاپ آزاد زیر۲۳سال کشور، در این شهر بندری خبر داد. عاطفی با اشاره به میزبانی بندرکیاشهر از مسابقات والیبال ساحلی کاپ آزاد اظهارکرد: این رقابت‌ها با عنوان «جام بندرکیاشهر» از چهارشنبه(۲۸ اردیبهشت) آغاز می‌شود. شهردار بندرکیاشهر با بیان...

انتصابات جدید در شرکت توزیع برق گیلان

انتصابات جدید در شرکت توزیع برق گیلان

طی احکام جداگانه ای از سوی محمدتقی مهدیزاده رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان، مدیران جدید دفتر روابط عمومی و دفتر نظارت بر فروش و وصول مطالبات این شرکت منصوب و مشغول به کار شدند. گیلان‌صدر:  طی این احکام؛ جواد لطفی بعنوان مدیر جدید دفتر...

تحقق جوانی جمعیت با جدیت در استان پیگیری شود

تحقق جوانی جمعیت با جدیت در استان پیگیری شود

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به وضعیت بحرانی گیلان در پایین بودن نرخ باروری و ازدواج اظهار داشت: این دانشگاه با جدیت تحقق جوانی جمعیت را پیگیری خواهد کرد. گیلان صدر: دکتر ارسلان سالاری- رییس دانشگاه در جلسه ی قرارگاه جوانی جمعیت، ضمن تشریح وضعیت جمعیتی کشور و...

ثبت رکورد جهانی در گینس با شعار “رشت ، شهر خلاق خوراک”

ثبت رکورد جهانی در گینس با شعار “رشت ، شهر خلاق خوراک”

سید امیر حسین علوی شهردار رشت به همراه اعضای شورای اسلامی شهر از ابراهیم عطایی ورزشکار دومیدانی رشته دو استقامت و صاحب رکورد گینس استقبال به عمل آوردند. گیلان صدر: عصر یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ در پیاده راه فرهنگی برگزار گردید، بیان کرد: اتفاقی را که امروز در شهر رشت...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.