بحث بیمه خبرنگاران همچنان از موضوعات مغفول در بین طرح ها و لوایح مجلس است

محمد صادق حسنی نماینده مردم شهرستان رشت در دیدار با هیات مدیره خانه مطبوعات گیلان گفت: تلاش جدی تری در خصوص رفع کاستی های حوزه رسانه از سوی دولت و مجلس باید صورت گیرد.

به گزارش گیلان صدر، محمد صادق حسنی جوریابی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در نشستی که  خانه مطبوعات گیلان با حضور اعضای هیات مدیره این خانه و خبرنگاران تشکیل شد، گفت: در حال حاضر سمت و سوی رسانه های کشور به سمت فضای مجازی پیش می رود و اثر گذاری فضای مجازی به جهت سهل الوصول بودن آن بسیار گسترده است.

وی با بیان اینکه فضای مجازی مشکلات و تهدیدات خاص خود را نیز به همراه دارد، افزود: اخبار کذب در فضای مجازی بیشتر گسترش پیدا می کنند و باید اهرم های قانونی برای کنترل این اخبار کذب در نظر گرفته شود.

حسنی ادامه داد: نشریات و مطبوعات کشور از قانون مطبوعات پیروی می کنند و البته سایت های مجازی مجوز دار نیز تابع قوانین هستند و نمی توانند خارج از خطوط قانون حرف بزنند اما فراگیری فضای مجازی و سرعت انتشار اخبار در حال حاضر بیشتر از نشریات مکتوب است.

وی نمایندگان مجلس را علاقمند به حوزه ارتباط با رسانه ها و خبرنگاران خواند و گفت: خبرنگاران پل ارتباطی بین مردم و مسئولین هستند و باید مشکلات معیشتی و شغلی آنان از دید مسئولین پنهان نماند.

حسنی جوریابی عنوان کرد: متاسفانه بحث بیمه خبرنگاران همچنان از موضوعات مغفول در بین طرح ها و لوایح مجلس است و امیدواریم که این مساله که مطالبه اکثر خبرنگاران کشور است با پیگیری مجددانه نمایندگان به سرانجام برسد.

همچنین در این جلسه، کریم خورسندی مدیر عامل خانه مطبوعات گیلان ضمن ارایه گزارشی از فعالیت رسانه ها در استان گفت: استان گیلان یکی از استانهایی است که تعدد نشریات و پایگاههای خبری مجازی در آن بالاست.

وی فضای مجازی را یک فرصت و همچنین تهدید خواند و افزود: اگر از رسانه ی مجازی بهره برداری صحیحی صورت نگیرد تبدیل به یک تهدید برای جامعه و نظام خواهد شد و باید در این خصوص چاره اندیشی شود.

وی به مشکلات صنعت چاپ و نشر اشاره کرد و گفت: گرانی کاغذ بر روند فعالیت نشریات مکتوب تاثیر گذاشته است و انتظار ما از دولت این است که حمایت ویژه ای از حوزه نشریات و چاپ بعمل آید.

خورسندی در زمینه تصویب قوانینی در مجلس برای کارکرد رسانه ها گفت: انتظار مدیران رسانه ها و فعالان عرصه رسانه این است که مجلس قوانینی را مصوب کند که بحث فعالیت در فضای مجازی خطوط قرمز و چهارچوب های مشخصی داشته باشد.

برنا

نوشته مشابه

پیش‌نویس خودکار

فستیوال خوراک دی ماه در شهر رشت برگزار می شود

فستیوال خوراک به‌مناسبت هفتیمن سال ثبت شهر رشت به عنوان شهر خلاق خوراک‌شناسی دی ماه سالجاری به همت مدیریت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان و شهرداری رشت برگزارمی شود. به گزارش گیلان صدر و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی گیلان،...

هزینه مرمت قلعه رودخان بسیار بالاست

هزینه مرمت قلعه رودخان بسیار بالاست

مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان از تخصیص اعتبارات سالیانه به‌منظور مرمت و بازسازی قلعه رودخان خبر داد و گفت: قلعه رودخان یکی از بناهای تاریخی ارزشمند و بی‌بدیل گیلان است که در شمار نفایس ملی محسوب شده است به گزارش گیلان صدر، مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان...

پروژه های طرح میثاق بدون توقف و با سرعت مناسب در حال انجام است

پروژه های طرح میثاق بدون توقف و با سرعت مناسب در حال انجام است

شهردار رشت به برنامه ریزی مدون تامین منابع مالی پروژه های عمرانی طرح میثاق اشاره کرد و گفت : پروژه های طرح میثاق بدون توقف و با سرعت مناسب در حال انجام است. به گزارش گیلان صدر پروژه های طرح میثاق بدون توقف و با سرعت مناسب در حال انجام...

خانه ابریشمی به مدیریت شهری رشت واگذار می شود

خانه ابریشمی به مدیریت شهری رشت واگذار می شود

رئیس شورای اسلامي شهر رشت با تاکید بر حفظ بناهای تاریخی در رشت گفت: خانه ابریشمی رشت با هدف تبدیل شدن به یک جاذبه تاریخی گردشگر پذیر به مجموعه مدیریت شهری رشت واگذار شود. به گزارش گیلان صدر و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.