خانواده و دین هویت غیر انسانی نمی سازند

رئیس کل دادگستری گیلان با تاکید بر اینکه تصمیمات مردم ریشه در رسانه‌ها دارد، گفت: رسانه‌ها می‌توانند عاطفه و احساسات حقیقی انسان‌ها را هدایت کنند.

گیلان صدر: حجت الاسلام حمزه خلیلی عصر چهارشنبه در کارگاه حقوق در رسانه با بیان اینکه تبیین و احیای حقوق مردم یکی از نقش‌هایی است که رسانه‌های جمعی ایفا می‌کنند، گفت: رسانه یک رشته مناسب در علوم اجتماعی است که گرایشات زیادی نسبت به آن وجود دارد.

رئیس کل دادگستری گیلان با اشاره به اینکه رسانه تأثیر زیادی بر افکار عمومی و جامعه دارد و نمی‌توان منکر این موضوع شد، افزود: هیچ تأثیری در مقایسه با تأثیر رسانه قابل قیاس نیست و رسانه‌ها می‌تواند افکار عمومی را تسخیر کرده و به دنبال خود بکشاند.

وی با بیان اینکه رسانه حقیقت آفرین است و مصور کردن وقایع بزرگترین نقش را در جوامع انسانی دارد، بیان کرد: رسانه می‌تواند جامعه را به سوی نور و یا تاریکی ببرد و اگر مردم یک جامعه جاهل باشند یعنی رسانه آن جامعه نتوانسته به وظایف خود به درستی عمل کند.

حجت الاسلام خلیلی با اشاره به اینکه امروز با پدیده جهانی شدن مواجه هستیم و هویت‌ها تغییر کرده است، ادامه داد: در عصر بنی امیه رسانه تأثیر زیادی حتی بین صحابه پیامبر و دینداران آن زمان داشت و فضا سازی ها که به صورت خطبه بود، به حدی بود که ائمه اطهار نیز باید شهادتین می‌دادند.

وی در ادامه به سخنان شهید مطهری مبنی بر دو نقش مهم رسانه‌ها اشاره و بیان کرد: رسانه‌ها در ساخت پرورشی و صنعتی نقش دارند و اگر می‌خواهیم انسان‌ها را پرورش دهیم باید فطریات بشر را تقویت کنیم.

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه کار پیامبران این بود دفینه وجودی انسان یعنی گنجینه عقل را شکوفا کنند، تصریح کرد: اگر رسانه بتواند در جهت شکوفا کردن عقول مردم حرکت کند به وظایف خود به درستی عمل کرده است.

وی با تاکید بر اینکه تصمیمات مردم ریشه در رسانه‌ها دارد، گفت: رسانه‌ها می‌توانند عاطفه و احساسات حقیقی انسان‌ها را هدایت کنند و اگر در جامعه‌ای مردم خوب انتخاب نکنند ریشه در عدم انجام رسالت رسانه‌ها است.

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه امروز دیگر خانواده و دین هویت ساز نیست بلکه رسانه هویت افراد را شکل می‌دهد، بیان کرد: حقیقت توسط رسانه‌ها ساخته می‌شود و ما به تبع آن حرکت می‌کنیم.

حجت الاسلام خلیلی با تاکید بر افزایش همکاری بین مسئولان و رسانه‌ها، تصریح کرد: هر قدر افکار عمومی را در فضای امن و دینی قرار دهیم تعداد مراجعان به محاکم قضائی کاهش می‌یابد و این وظیفه رسانه‌ها است.

گفتنی است، کارگاه حقوق در رسانه توسط خانه مطبوعات و رسانه های گیلان و با همکاری کانون وکلای دادگستری با تدریس استاد حمیدرضا اثیمی برگزار شد.

نوشته مشابه

خبر خوش برای سربازان؛ پرداخت وام اشتغال ۱۵۰ میلیونی

خبر خوش برای سربازان؛ پرداخت وام اشتغال ۱۵۰ میلیونی

فرمانده قرارگاه مهارت آموزی ستاد کل نیروهای مسلح از افزایش وام اشتغال سربازان به ۱۵۰ میلیون تومان خبر داد و گفت: رئیس جمهور سند ملی مهارت آموزی و اشتغال سربازان را تایید کرد. گیلان صدر: سردار محمدجواد زاده کمند با اشاره به مبحث مهارت آموزی و لزوم همکاری دیگر نهادها...

عدالت رسانه ای حلقه ی مفقوده در گیلان

عدالت رسانه ای حلقه ی مفقوده در گیلان

گیلان صدر، فهیمه فتحی: با گذشت یکسال از شروع به کار دولت سیزدهم که خود را دولت انقلابی و حامی مظلومان می نامد میگذرد، طبق شعارهای انتخاباتی آقای ابراهیم رئیسی ،رئیس جمهور کشورمان و شعارهایی که در میتینگ های انتخاباتی شان مرتبا تکرار می شد انتظار میرفت، این دولت عدالت...

تهیه طرح هادی در 141 روستای بالای 20 خانوار شهرستان صومعه سرا

تهیه طرح هادی در 141 روستای بالای 20 خانوار شهرستان صومعه سرا

مراسم تکریم و معارفه سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان صومعه سرا با حضور صفاتی فرماندار شهرستان ، مهندس دائمی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان، حجت الاسلام و المسلمین قربان پور مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و معاونین این نهاد در فرمانداری...

لزوم همکاری هیئت‌های مذهبی با پلیس گیلان در برقراری نظم و امنیت

لزوم همکاری هیئت‌های مذهبی با پلیس گیلان در برقراری نظم و امنیت

فرمانده انتظامی گیلان بر لزوم همکاری هیئت‌های مذهبی استان با پلیس در ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی تأکید کرد. گیلان صدر:سردار عزیزاله ملکی از آمادگی برای برقراری نظم و امنیت در ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد و گفت: پلیس گیلان با حضور گسترده خود نظم و...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.