ایجاد شور انتخاباتی برای حضور حداکثری به معنای عبور از قوانین نیست

حجت الاسلام والمسلمین اشجری گفت: فعالیت کارمندان در ساعات اداری برای تبلیغ نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری ممنوع است و طرفداران داوطلبان از تخریب رقبای انتخاباتی خودداری کنند.

گیلان صدر: حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری، رئیس هیئت نظارت بر سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گیلان گفت: ایجاد شور انتخاباتی جهت حضور حداکثری به معنای عبور از قوانین انتخابات نیست.

او با بیان اینکه بر اساس قانون، مدیران دستگاه‌های اجرایی نمی‌توانند با ذکر عنوان، سمت و استفاده از بودجه عمومی نسبت به تبلیغات انتخاباتی داوطلبان مورد نظر خود اقدام کنند، افزود: علاوه بر اینکه اینگونه فعالیت‌ها ممنوعیت قانونی دارد بلکه چنین کسانی مجرم شناخته می‌شوند.

رئیس هیئت نظارت بر سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گیلان با تاکید بر اینکه طرفداران داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در ستاد‌های انتخاباتی با رعایت موارد قانونی نسبت به معرفی نامزد مورد نظر خود اقدام کنند، گفت: طرفداران داوطلبان از تخریب رقبای انتخاباتی خودداری کنند.

حجت الاسلام و المسلمین اشجری، با اشاره به ماده ۶۸ قانون انتخابات ریاست جمهوری، افزود: بر اساس این ماده هرگونه فعالیت تبلیغاتی از تاریخ اعلام رسمی اسامی داوطلبان له یا علیه داوطلب‌های انتخابات ریاست جمهوری از میز خطابه نمازجمعه و یا هر وسیله دیگری که جنبه رسمی و دولتی دارد، ممنوع بوده و مرتکب، مجرم شناخته می‌شود.

او گفت: بر اساس ماده ۶۸ قانون انتخابات ریاست جمهوری، فعالیت کارمندان در ساعات اداری برای تبلیغ نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری ممنوع است.

رئیس هیأت نظارت بر سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گیلان افزود: بر اساس این ماده استفاده از وسایل و سایر امکانات وزارتخانه‌ها و ادارات، شرکت‌های دولتی، مؤسسات وابسته به دولت، نهاد‌ها و موسساتی که از بودجه عمومی استفاده می‌کنند و همچنین در اختیار گذاشتن وسایل و امکانات مزبور ممنوع بوده و مرتکب مجرم شناخته خواهد شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین اشجری،  در ادامه به تبصره دوم ماده ۶۸ قانون انتخابات ریاست جمهوری اشاره و تصریح کرد: ادارات، سازمان‌ها، ارگان‌های دولتی و نهاد‌ها و همچنین اعضای آن‌ها با ذکر سمت خود حق ندارند له یا علیه هیچیک از نامزد‌های انتخاباتی اعلامیه، اطلاعیه و یا پلاکارد بدهند.

نوشته مشابه

دستگیری ۷۳۹ نفر در ناآرامی‌های ۳ روز گذشته‌ گیلان

دستگیری ۷۳۹ نفر در ناآرامی‌های ۳ روز گذشته‌ گیلان

فرماندهی انتظامی گیلان از شناسایی و انهدام یک تیم خرابکارانه در جریان این اغتشاشات خبر داد و گفت: یک تیم خرابکاری از جنوب کشور وارد گیلان شدند که خوشبختانه قبل از هرگونه اقدامی، اعضای این گروه شناسایی و تا کنون ۲ نفر آنان دستگیر شده اند. گیلان صدر: فرمانده انتظامی...

بیانیه سپاه درباره حوادث اخیر: فتنه جاری نتیجه ای جز خفت و رسوایی در پی نداشته است

بیانیه سپاه درباره حوادث اخیر: فتنه جاری نتیجه ای جز خفت و رسوایی در پی نداشته است

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای مجاهدت های ایثارگرانه و فداکارانه فرماندهی انتظامی کشور را ضامن اقتدار و امنیت نظام و میهن اسلامی دانست. گیلان صدر: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای با قدردانی از هوشمندی، آگاهی و بصیرت ملت شریف ایران در عدم همراهی با توطئه سازمان یافته دشمن...

دستگیری ۲۱۱ نفر در گیلان در ناآرامی های اخیر

دستگیری ۲۱۱ نفر در گیلان در ناآرامی های اخیر

جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان از دستگیری ۲۱۱ نفر از عاملان اغتشاش، تحریک، تعرض به شهروندان، تخریب اموال عمومی در سطح استان گیلان خبر داد. گیلان صدر: سرهنگ حسن حسین‌پور در گفت‌وگو با خبرنگاران در رشت با بیان اینکه نیروی انتظامی برخورد قاطعی با برهم‌زنندگان نظم جامعه خواهد داشت، اظهار...

اتوبوس در هفته نخست مهر رایگان شد

اتوبوس در هفته نخست مهر رایگان شد

با دستور سید امیر حسین علوی شهردار رشت همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس، ارائه خدمات ناوگان اتوبوسرانی رشت در هفته نخست مهر ماه رایگان شد‌. گیلان صدر: با توجه به آغاز هفته دفاع مقدس و موعد بازگشایی مدارس به دستور سید امیر حسین علوی شهردار رشت...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.