برای سومین‌ بار، پاسخ شهردار رشت به سوالات اعضای شورا

گیلان صدر: شهردار رشت در پاسخ به سوالات اعضای شورا در رابطه با عزل و نصب‌های شهرداری گفت: در حوزه خدمات شهر تغییراتی بر اساس نیازهایی که وجود داشت، صورت گرفت.

امیرحسین علوی گفت: آقای شیرزاد را که باتجربه بوده دعوت به کار کردیم و از عملکرد ایشان بسیار راضی بودم و تنها کسی بود که تا آخرین لحظه به وظیفه خود عمل کرد.

وی ادامه داد: آقای شیرزاد چندبن بار استعفا داد که من قبول نکردم اما به مواردی اشاره کرد که مجبور شدم قبول کنم و در بخش معاونت خدمات شهری، آقای بشر دانش را برای این پست انتخاب کردم.

شهردار رشت با بیان اینکه در سراوان کارها به سرعت در حال انجام است، یادآور شد: موضوعاتی از گذشته به ما به ارث رسیده است.

علوی در مورد کود آلی نیز گفت: استفاده از مدیر جدید حسب نیاز بودی که آن مجموعه دارد و انتخاب ما بر اساس رفافت نبود زیرا مدیر قبل یکی از دوستان نزدیک من است.

وی در مورد شهرداری منطقه پنج نیز اظهار کرد: آسفالت جاده تهران که دغدغه همه است، در حوزه منطقه پنج قرار دارد و پیگیر این مساله هستیم.

علوی گفت: زیر پل عابرپیاده متاسفانه سرعت گیر نصب می‌شود که مورد تمسخر رسانه‌ها قرار گرفتیم اما این سرعتگیر مجوز شورای ترافیک را نداشت.

شهردار رشت در مورد پروژه‌های عمرانی گفت: در بودجه سال ۱۴۰۱ پروژه‌های بزرگی تعریف شده است و ناگزیر هستیم که روی پروژه‌های تعریف شده کار کنیم.

علوی افزود: برای آزادی‌سازی و بازگشایی معابر زمین‌هایی خریدار می‌شود، مثل مسیر سعدی به سرگل که ۳۳ مورد به صورت مستقیم در مسیر قرار دارد.

وی افزود: هر چقدر درآمد اضافه می‌شود، هزینه‌ها هم اضافه می‌شود.

شهردار رشت در مورد تالاب عینک هم گفت: اعتقاد داریم که تالاب نباید اجاره داده شود. اگر این باب شود طبق قوانین بالا دستی در اختیار شهرداری قرار می‌گیرد و برای اجرای پروژه‌ها مبلغ از شهرداری خواهند گرفت.

وی افزود: لایروبی یک پهنه مبلغ ۸ میلیارد تومان هزینه خواهد داشت و در مورد تالاب توافقی انجام نشده است.

علوی در مورد پروژه های آسفالت گفت: ۴۱ مورد در ۷ ماه انجام شده است و امسال در حوزه آسفالت کار را سه بخش کردیم. معابر اصلی توسط سازمان عمران، فرعی توسط مناطق و معابر بزرگ توسط پیمانکار سازمان عمران آسفالت می‌شود.

وی در مورد پارکینگ‌ها گفت: قرار شد است که گلوگاه‌های ترافیک‌ها را ناشی از مشاغل پر تردد را شناسایی کنیم و بر اساس آن برنامه‌ریزی خواهد شد، زیرا بحث ترافیک معضل چند وجهی است.

علوی در مورد آذین‌بندی و المان‌ها گفت: سال‌هاست این کارها در رشت انجام نمی‌شد و زمان می‌برد که کارها روتین شود. رنگ‌آمیزی جداول و مکان‌های تفریحی و ورزشی در حال انجام است. پل چمارسرا را مرمت و نورپردازی کردیم که همه را به سرقت بردند این چنین مسائلی را هم داریم.

وی در مورد پل‌های عابر پیاده نیز گفت: ۳۵ پل عابر پیاده در محدود شهر وجود دارد که ۲۶ عدد برای شهرداری است که ۱۶ مورد اسانسور و ۲ عدد پله برقی دارد. پل عابر پیاده جانبازان مرمت می‌شود. متاسفانه قطع برق دانسته و یا ندانسته توسط مردم انجام می‌شود و گاهی هم اداره برق، برق را قطع می‌کند.

شهردار رشت در مورد پرداخت حقوق و دستمزد گفت: پرداختی میانگین به نیروهای شرکتی مبلغ ۸ و نیم میلیون تومان است.

وی افزود: ما سه نوع قرارداد پیمانی، قرارداد کارگری و قرارداد کارمندی داریم. شکایتی شد به دیوان عدالت اداری و بهره وری حذف شد که در دریافتی پرسنل تاثیر گذاشته شود. تا الان افزابش حقوق کارکنان هنوز به ما ابلاغ نشده است.

علوی با بیان اینکه غالب بدنه مدیریتی و کارشناسی شهرداری به دنبال کار کردن است، یادآور شد: قدردان تلاش تمام نیروهای شهرداری هستم./دیارمیرزا

نوشته مشابه

بازدید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از پروژه تجاری فرهنگی آرش مال

بازدید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از پروژه تجاری فرهنگی آرش مال

مهندس علی اوسط اکبری مقدم رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان به همراه تعدادی معاونین و مدیران از پروژه تجاری، تفریحی و فرهنگی در حال ساخت آرش مال بازدید به عمل آوردند. گیلان صدر: این طرح سرمایه گذاری تجاری تفریحی فرهنگی در ۶ طبقه به مساحت ۲۵ هزار مترمربع بنا...

مبلغ وام بازنشستگان تامین اجتماعی با افزایش ۷۰ درصدی به 12 میلیون تومان رسید

مبلغ وام بازنشستگان تامین اجتماعی با افزایش ۷۰ درصدی به 12 میلیون تومان رسید

معاون فرهنگی ، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تأمین‌اجتماعی از آغاز فرایند پرداخت تسهیلات مالی ویژه بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین‌اجتماعی و افزایش ۷۰ درصدی مبلغ وام نسبت به سال گذشته خبر داد. گیلان صدر: دکتر احمد اسفندیاری با بیان اینکه تامین اجتماعی در سطح کشور قریب به چهار میلیون نفر...

طرح سوال از شهردار رشت توسط شورای شهر اعلام وصول شد/ بیش از ۸ هزار ساخت و ساز غیرمجاز در رشت

جلسه استیضاح شهردار رشت لغو شد/همه اعضا در جلسه حضور داشتند

حسینی با اشاره به اینکه همه اعضای شورای شهر رشت امروز برای شرکت در این جلسه در شورا حضور داشتند، گفت: متاسفانه برخی رسانه‌ها علت لغو جلسه را به‌عدم حضور تعدادی از همکاران شورایی اعلام کرد که بنده این خبر را تکذیب میکنم. به گزارش گیلان صدر و به نقل...

بازگشت ۵ واحد صنعتی راکد و غیر فعال در گیلان به چرخه تولید از ابتدای امسال

تحقق تولید دانش بنیان و ارتقاء بخش صنعت، دو هدف مهم شرکت شهرکهای صنعتی گیلان

رسالت شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان بر دو محور اصلی، شامل ایجاد و تکمیل زیرساخت‌های صنعتی و حمایت از صنایع کوچک و متوسط استوار است گیلان صدر: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان ضمن گرامیداشت دهه صنعت، دهه تولید و تجارت با عنوان معدن، فرصت ناب، ارزش آفرین در خصوص وضعیت صنعت...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.