بررسی آلایندگی‌های رودخانه‌های رشت / اقدامات متولیان سالم‌سازی سایت لندفیل زباله سراوان

 

در کارگروه بهداشت، سلامت و بیولوژیک پدافند غیر عامل گیلان کانون آلایندگی‌های رودخانه‌های رشت و اقدامات متولیان سالم‌سازی سایت لندفیل زباله سراوان تشریح شد.

گیلان صدر: صبح امروز نخستین نشست کارگروه بهداشت، سلامت و بیولوژیک پدافند غیر عامل گیلان با حضور معاونین و جمعی از مدیران دانشگاه علوم پزشکی گیلان و همچنین دستگاه های عضو در آن با موضوع آلودگی های زیست محیطی رودخانه ها و زباله سراوان در سالن اجلاس حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد.
در این نشست عوامل و سطح آلودگی های ایجاد شده در رودخانه‌های رشت و همچنین شیوه های دفن زباله در لندفیل سراوان مورد بررسی قرار گرفت.
همچنین در این نشست راهکارها و اقدامات انجام شده از سوی شرکت پیمانکار طرف قرار داد با شهرداری رشت جهت دفن صحیح زباله در لندفیل سراوان تشریح شد.
گفته شده شهرداری رشت دو طرح پیشگیرانه از جمله راه اندازی کارخانه کمپوست را در دست اجرا دارد که در صورت فعال شدن ، علاوه بر کاهش تولید زباله، ورود شیرابه های سمی به بطن زمین نیز تا حدودی کنترل می‌شود.
در حال حاضر دو رودخانه رشت در تملک شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان است اما نگه داری این رودخانه را شهرداری رشت برعهده دارد.
شرکت آب و فاضلاب گیلان نیز در راستای کنترل ورود فاضلاب شهری، طرحی را آماده و در اختیار شهرداری رشت گذاشته است.
به گفته کارشناسان محیط زیست، دانشگاه علوم پزشکی گیلان اقدامی ارزشمند در جهت تصفیه خانه ها انجام داده به گونه ای که اکنون پسابهای بیمارستانی مستقیما به رودخانه وارد نمی‌شوند.
پروژه‌های تصفیه خانه‌ فاضلاب بیمارستان های رشت طی دو سال اخیر بازخوانی شده و اکنون به لحاظ راه اندازی تصفیه خانه ها غالباً مانعی ندارد و از ورود فاضلاب بیمارستانی به رودخانه ها پیشگیری می‌شود.
گفتنی است در این نشست گزارشی از وضعیت بیماری کرونا و اجرای سند ملی واکسیناسیون نیز توسط مسوولان‌ دانشگاه علوم پزشکی گیلان تشریح شد.

 

نوشته مشابه

گسترش خدمات منطقه آزاد انزلی در سطح استانی و ملی

گسترش خدمات منطقه آزاد انزلی در سطح استانی و ملی

گیلان صدر: نشست مجمع نمایندگان گیلان با حضور سید کاظم دلخوش نماینده مردم صومعه سرا و رئیس مجمع نمایندگان گیلان، احمد دنیامالی نماینده مردم بندر انزلی، سید علی آقازاده نماینده مردم رشت، حسن محمدیاری نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال، ابراهیم نجفی نماینده مردم آستانه اشرفیه و رسول فرخی میکال...

جلد دوم کتاب خاطرات ایثارگران شرکت گاز استان گیلان رونمایی شد

جلد دوم کتاب خاطرات ایثارگران شرکت گاز استان گیلان رونمایی شد

به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج، طی مراسمی با حضور مدیرعامل و کارکنان شرکت گاز، از جلد دوم کتاب خاطرات ایثارگران شرکت گاز استان گیلان رونمایی شد. گیلان صدر: عیسی جمال نیکویی مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در مراسم رونمایی از جلد دوم کتاب خاطرات ایثارگران این شرکت گفت: وظیفه همه...

۱۰۵۰ زوج در گیلان؛ متقاضی فرزندخواندگی | بر تعداد کودکان بد سرپرست افزوده شد

۱۰۵۰ زوج در گیلان؛ متقاضی فرزندخواندگی | بر تعداد کودکان بد سرپرست افزوده شد

سید مهدی خدمت بین دانا، مدیرکل بهزیستی استان گیلان، گفت: در حال حاضر ۱۰۵۰ زوج متقاضی فرزندخواندگی داریم که حدود ۴۰۰ زوج واجد شرایط اخذ فرزند هستند. گیلان صدر: سید مهدی خدمت بین دانا در گفتگو با ایسنا، با بیان اینکه اداره کل بهزیستی گیلان ۷۰ هزار پرونده مددجویی، توانخواهی...

انتقاد از عملکرد شهرداری رشت در ساماندهی دستفروشان/ در اختیار گرفتن شارع عام توسط دستفروشان

انتقاد از عملکرد شهرداری رشت در ساماندهی دستفروشان/ در اختیار گرفتن شارع عام توسط دستفروشان

در دیدار جمعی از بازاریان با رئیس شورای رشت از بی توجهی شهرداری رشت نسبت به ساماندهی دستفروشان انتقاد و به لزوم توجه بیشتر شهرداری رشت نسبت به رفع این مشکل تاکید شد. گیلان صدر: یکی از بازاریان در این دیدار که صبح امروز در ساختمان شورای رشت برگزار شد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

اخبار پربازدید

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.